Jump to content

--------ДА СПАСИМ ЖИВОТА НА ЕДНО ДЕТЕ-------


Millen76

Recommended Posts

Повече средства не са необходими. Средствата са вече събрани и ги превеждаме към Мюнстер. Надявам се да няма неочаквани допълнителни разходи.

Много ме зарадва това!

Сигурна съм, че за Биби всичко ще се нареди повече от добре, но ... днес влязох в кварталния магазин и видях кутия, в която се събират парички за Патриция и ми стана много болно, защото това дете също е получило отказ за финансиране на лечение в чужбина. :steinigung: ... Бих била наистина щастлива, ако не виждам повече такива кутии и не влизат непознати жени в офиса ми, за да поискат 1 лев за лечението на някое друго дете. Можем ли да постигнем това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пати също в момента гасне, защото е получила ОТКАЗ.

Получила е отказ, защото в нашата страна един професор се нуждае на 80 години да си усъвършенства практиката и да натрупа опит в костномозъчната трансплантация...

В България дарителите на костен мозък са 420.

В Белгия - към 270 000...

...

А Фондът има пари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фондът

Дали не трябва поименно? Ако трябва със снимки. Поне, ако ги срещнем на улицата, да ги познаем и заплюем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Повече средства не са необходими. ...

Факт е, че основен двигател на кампанията беше АКБ !!! :respekt:

Много се радвам за бързото развитие. Дано всичко мине успешно! :flipoff:

Дали може да пуснете една снимка на цялото семейство? Да се запознаем задочно с Milen76, Биби и Мама.

Ще е чудесно за всички фенове на кампанията.

П.С. Новината ми подейства малко като топъл душ. Дали да събера плакатите които съм раздал или да напиша отгоре - СЪБРАНО!

Какво ще ме посъветвате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един професор на 80 години се нуждае да си усъвършенства практиката и да натрупа опит в костномозъчната трансплантация...

Недей така Галче.... неисках да се обаждам досега,но майка ми работи в въпросната клиника на въпросния професор.Въпросния е може би с най голям опит и практика в този вид болести ( на балканите ) всеки месец идват деца от всички заобикалящи ни страни - без Турция..... някой от тях се лекуват повече от успешно,други за съжаление нямат този шанс.А ако ти кажа,че такива трансплантаций ако струват 50к лева.... въпросния ги прави повече от успешно за една трета от тази сума.... и НИКОГA ama никога не е поискал от семействата пари за каквото и да било.Така,че да се плюе по този човек бих казал,че е меко казано некоректно.

П.С Онзи ден в ОМВ ми даде един документ да чета ако помниш.Във въпросния документ имаше толкова много глупости написани....... че чак ме стегна челото

Редактирано от AuDi_RuLzz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в момента слушам в сутрешния блок на Дарик София, че говорят за Биби също. Призоваваха да се пращат СМС-и. Явно имат старо инфо. Но нищо, аз съм сигурен че ще са от полза :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей така Галче.... неисках да се обаждам досега,но майка ми работи в въпросната клиника на въпросния професор.Въпросния е може би с най голям опит и практика в този вид болести ( на балканите ) всеки месец идват деца от всички заобикалящи ни страни - без Турция..... някой от тях се лекуват повече от успешно,други за съжаление нямат този шанс.А ако ти кажа,че такива трансплантаций ако струват 50к лева.... въпросния ги прави повече от успешно за една трета от тази сума.... и НИКОГA ama никога не е поискал от семействата пари за каквото и да било.Така,че да се плюе по този човек бих казал,че е меко казано некоректно.

П.С Онзи ден в ОМВ ми даде един документ да чета ако помниш.Във въпросния документ имаше толкова много глупости написани....... че чак ме стегна челото

Ники, аз също имам поглед от работата на този професор вътре в клиниката. Благодарение на него едно от децата в Дома в Горна баня още е живо, въпреки кошмарният миелодисплазиен синдром, който го е обрекъл да не живее още много дълго. Професорът има фантастично отношение към пациентчетата там и да, наистина се усеща, че е прекрасен и като специалист и като човек.

Този човек в клиниката си е направо БОГ.

Същият този човек като национален консултант е разписал откази със страховити доводи. Доводи, несъвместими с уважението, което и аз и ти изпитваме иначе към неговата личност.

А най-лошото в случая е, че от 18.05.2010 г. той НЯМА ПРАВО вече да взима решения, просто защото Фондът от тази дата е трябвало да заработи по новия си обнародван в ДВ правилник.

И не на последно място, Ники ... на 80 години ... колкото и да си добър, да си пионер в областта, да си недостижим за България, 80 години са си възраст, която е нанесла доста промени в тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много късмет !!!

ще чакаме новини и дано да са 100% добри, както всички вярваме ! това ще е страхотен коледен подарък за всички!

:rolleyes: за уникалната реакция на АКБ - направо не е за вярване, колко позитивни и единни могат да бъдат хората понякога...

сега се молиме всичко да приключи ОК !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А най-лошото в случая е, че от 18.05.2010 г. той НЯМА ПРАВО вече да взима решения, просто защото Фондът от тази дата е трябвало да заработи по новия си обнародван в ДВ правилник.

И не на последно място, Ники ... на 80 години ... колкото и да си добър, да си пионер в областта, да си недостижим за България, 80 години са си възраст, която е нанесла доста промени в тялото.

Първите няколко реда от коментара ти няма да ги коментирам защото се вижда,че сме на едно мнение.

Относно това,че от 18.05.2010 г. той няма право да взима решение също съм съгласен.... но тогава къде е държавата да вземе в ръце решенията?Защо този човек до ден днешен взима?Не смятам в случая,че вината е у него но това е друга тема на разговор.

Относно последното изречение..... ФАКТ неуспорим е,че вече е на възраст и трябва да си седи вкъщи и да се радва на старините си.... Но монетата има и друга страна.Аджеба тоа човек кат се пенсионира.... кой ще го замести?Достатъчно читав кадър ли ще бъде,или децата болни от тези коварни болести са обречени?Защото познавам АБСОЛЮТНО целия му персонал и мога да ти кажа,че НИТО ЕДИН неможе да се доближи и на 10% от качествата и акъла на този човек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се спори в този момент.

Важното е, че средствата се събраха за минимален период от време.

Радвам се, че Милен отлично разбра, че без подкрепата на АКБ и специално на организаторите на шествието плюс тези, които помогнаха с телевизионните екипи това нямаше да стане.

Стискам палци Билянка да се излекува и да тича и играе с другите деца. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала банда ;)

Толкова задружен не съм виждал форума отдавна.

;)

Дано и самото лечение протече успешно! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, сега когато средствата са събрани какво правим с разлепените плакати пред входове или месторабота, както и с плакатите, които са формат А4 на задните прозорци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е яко:

... Дали да събера плакатите които съм раздал или да напиша отгоре - СЪБРАНО!

Може да се допълни малко - след СЪБРАНО! ще напиша БЛАГОДАРИМ ВИ! АКБ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра новина. Браво на всички участвали и евала на организаторите!

Мисля, че едно "събрано" върху плаката е достатъчно. Така хората ще знаят, че нещо хубаво се е случило и усилията им са имали ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога ме изумяваш с правотата си :)

Успех с лечението на Билянка :rotcol:

на неговата възраст...мъдростта вече трябва да се появява.

другите неща, които вече изчезват/падат и свързаните с тях функции се поемат от млади лъвчета като мен :blink:

п.п. много се радвам за събраната сума:bia:)) сега само се замислям при евентуално желание да помогнем на друг-как ще го направим?

дали не сме се "изтъркали" вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, като гледах репортажа на Нова.

и там некво съсухрено старче /дето се води шеф на фонда/

се оправда, че до този момент те били финансирали ..

около 200 и 30се ... БРОЙКИ ...

Заклевам се .. щех си ритнем монитора

може ли такова бездушие и наглост ... аман от дръти номеклатури.

Да говорим за неодушевени предмети .. бива .. ама...

Не само, че не им знае точната цифра, но и

Болните деца за него са .. бройки ...

Тоя чироз требе да си ходи!

Викам да му пуснем обратното броене ...

/сори за отприщената негативна енергия точно в тази тема, но требеше да си го кажа/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...