Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 5


sky

Recommended Posts

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най верният тест за дюзи е:Колата се кара 10-15км,след което спираш и я оставяш да работи 10-тина мин. на място,после я изфорсираш 3-4пъти и гледаш отзад ако изпуши значи има проблем с дюза/и.

не съм съгласен..... в този случай ако турбото ти пропуска повечко масло също ще пуши и то не малко ......Когато се диагностицират дюзи си има методика и  апаратура а не случайните налучквания на "специалисти" ,които пият хапчета за врачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не!



Аз от 3г. карам с добавка на Castrol (не е специално за дюзи), но стойностите ми са перфектни. Слагам си по една доза на всеки 20-30 литра гориво и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си купувам едни добавки на STP мисля че бяха, които слагам в двойна доза преди пътуване, в което ще използвам цялото гориво за няколко часа.

Правя го 2-3 пъти годишно. Дюзите и всички други показания на мотора са във фабричните норми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая добавка се продава във всяка бензиностанция. Sag е смел, аз такова нещо никога не бих си сложил в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.0 TDi. Сложих я, дюзите са ми перфектни, но те си бяха такива още като взех колата. Сигурно работи, де да знам. По-скоро превантивно да си спокоен, че правиш нещо срещу скапаните горива, които си принуден да наливаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази добавка на CASTROL е против замръзване на дизеловото гориво и почиства горивната с-ма.Аз също я ползвам и съм много доволен.Ползвал съм я и на други капризни дизели всичко е ок.А за лятото слагам двутактово масло.Както спомена и n1995,в нашите горива не се знае с какво ги мешат така че е препоръчително но не задължително употребата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, нали колегата по-горе писа, че вече ги ремонтират. Ако е така е супер и все тая дали спиваш или не добавка. Но за тази на Castrol за зимата и аз съм я ползвал и колата работи по-тихо и меко.

 

От повече от година не съм наливал нищо обаче, понеже ми изказаха опасения за новите дюзи и то точно поради употребата на добавка. Всеки си решава, според мен няма правилно или неправилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти си слагай нещо да ти е мирна главата, да са ти добре дюзите, недей лежи на тая кълка за ремонта. При всички слуай тия ремонтирани дюзи няма да изкарат колкото нови и ще има проблеми с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм запомнил добре,т.н. оригинална добавка на Ауди е само за помпа-дюза.

 

Рецептата за здраве по-скоро е хубаво масло,хубаво гориво и обороти.

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо, май си прав, че нямаше за комън рейл. Иначе логиката щом производителя го произвежда и предлага, значи има защо до сега е работила перфектно. 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енчо, те твоите дюзи са добре, защото колата ти е на малко км. ако си спомняш преди да я купиш, какво показваше сервизната история :zustimm:

А и тук, във форума, нашите МПС-та не са толкова млади като при теб. Примерно моята вече доволно приближава 220к, а я купих на 177.

Иначе, не съм чувал за тази добавка, която е оригинал на Ауди. Я постни един линк, та да я разгледам малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се казвам Енчо независимо от глупостите, които някои хора с очевидна липса на личен живот пишат тук ;) Иначе добавката си е в пластмасово шише със стикери на Ауди, номер и тн. Бях снимал шишето някъде из малките питанки. За бензин и помпа дюза 100% има за комън рейл не помна, преди година все пак я взимах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам че не си Енчо. Надявам се да не те обижда това. Потърсих, но не намреих къде си постнал снимката. Ако ти попадне може и на ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...