Jump to content

И аз се предадох пред... Diesel Power


Venci

Recommended Posts

Да се похваля:

От 2 дни съм пак в Ауди сектата. Този път с 97' А4 1.9TDI AFN. Смяната на старото ми А4 1.8Т с това беше планирана отдавна и най-накрая се осъществи. Край на ръчките по сфетофарите :):):)

Първите ми впечатления са доста добри. Не върви много, но честно казано очаквах да върви по-малко :) Скоро ще мога да споделя и впечатления относно разхода (основна причина за смяната). От 14-16 градско би трябвало да слезе на 7-8 предполагам.

А на следващата среща се надявам да дойда, че нещо се позагубих напоследък и ще има :):):)

Редактирано от Venci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, честита придобивка и безаварийно каране. :):) Дано да си случил на добър екземпляр. Без съмнение разходите ти за гориво ще намалеят. Явно здравата бръмчиш по София. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ! :) Със здраве да си я употребяваш колицата :)

Иначе за вървеж - колата си върви, самоче си 40 коня отдолу, затова ти се струва така :) Ще й свикнеш, за мен и 90-те коня дизел (моята) си върви перфектно...

По книжка разхода на AFN-а го дават следния :

Градско : 6.0л

Извънградско (90км/ч) : 3.7л

Извънградско (120км/ч) : 5.0л

Така че.... Добре дошъл в сектата на черния облак :) (както беше казал един друг колега:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей тя на извънградско започва да връща пари бе колега :)

Упс,честито на колегата със здраве да си кара хубавата кола

Редактирано от kinjal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Наистина не върви като самолет, но е прилична кола.

Разхода ще те изкефи, сигурен съм. Горе долу 7.5 градско и около 5-5.5 извън града. Подръжката мисля, че е същата като на 1.8Т

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AFN се прави до 180 кончета макс без да се пипа нещо по карантията на мотора... само турбинки, чипчета, анжаклами разни-абе-периферия... :):):)

в момента текат предварителни тестове по едно голфе... :)

Редактирано от vaskoto1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) честито колега ! много безаварйни!

незнам дали връща на извънградско, но при мен какво се оказа миналата седмица:

Зареждам за 40 лв на ОМВ ( около 24 л ) и правя Габрово- София - Габрово - В.Търново - Габрово = общо 550 км. при средна скорост 100-120 км./ч, при включен климатроник та разхода идва 4.3 /100 км. при това в София имаше голямо задръстване до Тв. кулата и там бръмчах 40 мин. :). та както и да го смятам никъв проблем не е да се постигне на извънградско под 4 /100 ! при подходящи условия !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и от мен честито !!! предишното ти изглеждаше много добре, новото ще го спретнеш ли? и аз като слезнах от 2.3Е и не ми вървеше дизела, но след една година (35К) съм много доволен и вече си мисля, че дооста върви :)

разхода идва около 8 градско и 6 селско при мен. такива под 5 не ги мога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, честито!!!

..ти да не си решил да ставаш монах или да се жениш?

Щото сега с тази "печка", кой ще се заглежда по теб по светофарите. :):):):)

... но има и едно добро нещо, ще останат повече за нас....

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за поздравленията!!!

@wasaby - ами тя си дойде същата: кожа, 17' джанти, лупи, брони... Даже не трябва да сменям снимките в гаража :)

@RossN & SLAF - Е, де!!! Много рано ме отписахте! Сега е по-добре! Ще имам време и аз да ги заглеждам, че преди минавах много бързо и не ставаше :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее бате Венци а честито и от мен.Със здраве да си я караш количката!

Сега остава само да се разберем кога ще почерпиш:) очаквам предложения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Venci - а честито! Щом те влече да пушлявиш, имаш тази възможност :flehan::)

AFN се прави до 180 кончета макс без да се пипа нещо по карантията на мотора... само турбинки, чипчета, анжаклами разни-абе-периферия... :):):hilezh:

в момента текат предварителни тестове по едно голфе... :)

180к.с. и ще размята турбината през 10 000км, според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво 6те кажете за 3.0d на BMW (това най-вече към Nasti, ама и към които имат някакви впечатления от този мотор).. от вървенето на 2.5d съм що годе доволен, а и доста корави се оказаха (две такива се намираха из фирмата), но за 3-литровия нищо незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да кажем за 3.0d освен, че явно е толкова безумно здрав и безпроблемен, та сега го надуват до 286 коня (с каскадно пълнене), а имат мерак да ги закръглят скоро на тони 300 бройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то хубаво, ама аз доколкото знам там са 2 вариянта М51 и М57, този дето го надуват каскадно до многото коне е ревизиа на М57 май, ама М51 по-ми е по джоба като на4ална инвестиция, ама ако не се лъжа М51 е същия като този на 525TDS, за който пък не съм чувал много добри думи.. та по-скоро въпроса е, като са го направили на d, вместо tds, дали са разрешили и разни други проблеми и дали е добра идея да се метне човек на това 3.0d oт тези първите години '99-00.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...