Jump to content

Audi A5 2008 - проблеми


dentia

Recommended Posts

  • Отговори 122
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хайде хайде, това са само предимства, дали ще се гримираш или пишеш майл се таз.

Типтроника е добър и здрав!

А5 е лека и автоматика няма да ти направи грижи. Поддържай го както е нужно и няма да ти натежи финансово.

Само за инфо съеденител комплект със смяна струва колкото ремонт на типтроник.

Със здраве да си я караш!

Пусни снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масла, труд :) към 2000лв :)

 

Сега е важно да се уточни за какво става въпрос. Едното е ремонт на автоматична скоростна кутия, другото е смяна на съединител на ръчни скорости. Аз говоря за ръчните скорости, точно защото колегата каза съединител. При мен, като се има в предвид че нито беше най- евтиното място, нито частите, ми излезе около 1200лв. Комплекта съединител беше около 900лв, до колкото помня. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Audi A5 3.0 TDI quatro

На 180 000 км.проблем с климатроника 250 е

Смяна на ролки и пистов ремък 2200 е

Разход-10/100 при нормално каране

Не ви препоръчвам такава кола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, за около седмица за втори път ми се случва да гасне в движение левия фар. Паля си сутринта и си светят нормално, но след десетина минути левия ксенон умира. След няколко часа престой си тръгвам и си светят нормално. На какво може да се дължи проблема?

Редактирано от ivelin_1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушка, баласт примерно, дано не е контролера. При всички положения трябва да имаш записана грешка. Предполагам, че ти светва чек-а, когато изгасне фара? Ако имаш достъп до куплунга на фара можеш профилактично да го напръскаш с контактен спрей и да му огледаш пиновете да няма някой нагорял .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До крушката в левия фар се стига като махнеш самия фар :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:  и ако капачето отзад си е на мястото не виждам как ще влезе каквото и да е там.

 

Просто си приготви пари за комплект крушки D3S ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По упътването и аз установих, че за смяната на крушката се сваля целия фар, т.е няма да пипам аз. Възможно ли е да прави мизерии баласта? Ориентировъчно в Порше какви пари ще ме оскубят за комплекта и смяната им?

Редактирано от ivelin_1976
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е кабел, това е сигурен симптом, че крушката си заминава. Смени си ги и двете, смяната не е голяма философия сваля се фара за 30мин работа, ако изгледаш няколко клипчета в Тубата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги, ще се сменят крушките. Операцията ще я направя в Авто хит в Стара загора. И без това трябва да ми сменят моторчето за заключване на резервоара. До скоро, от време на време захапваше, но вече тотално отказа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Нормално ли е да балбука антифриза в разширителния съд при изгасен двигател? Това го забелязах днес след като вентилатора охлаждаше около 10 минути на изгасен двигател при показания на температурата на таблото около 75-80 градуса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя в петък, запазих си час и отивам. Озадачи ме и факта, че някакво реле няколко пъти прицъка но перката си въртеше. От неделя до сега повече не ми е правила такъв номер колата.

п.п. Тази кола ми е първия дизел, качих се на нея от Б5 и сега съм като абориген :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много интересно - как за около месец и половина колата ми започна да вибрира на място дори при запален мотор ! Това не са нито тампони нито нищо по окачването - това е от перфектните горива в милата ни родина ! Да живее парафина !

 

п.п. Не е добре да се слагат добавки на тези мотори защото правят нагар и отлагания навсякъде вътре !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...