Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Пиши до Немския дилър, даже така е по-голям шанса да ти отговорят.

Имах подобна драма с 1 часовник и като пишех, че съм от България директно препращаше съобщенията тук и където трябва (в централата на производителя) никой не ги виждаше ;).

Накрая избрах, че съм от Швейцария и получих отговор до 15 минути.

 

Преди 2 часа, v1ppers0n написа:

Има друго ... аз ако им кажа да го сменят и си платя, те може нарочно да не го сменят и да ми вземат парите. На тия вече никакво доверие нямам. Няма такива некадърници!

100% и аз бих се съмнявал в това особено след като си правил проблем по този повод вече.

Чувал съм всякакви истории с несменени или обратното сменени читави части с прецакани...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

дам, никъде не споменавайте че сте от България, за съжаление това е положението.

А относно загряването зимата, според мен също трябва винаги да си държи температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бях виждал моята един път като загрее да сваля температурата,ама преди 10 дни минавах Юндола при -13градуса и на спускането стрелката на температурата падна до долу на 50градуса.Но е нормално при такава температура на въздуха и спускане, когато няма горене реално ,а парното бачка яко и отнема температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случва докато си карам да стигне 80 и пак да се върне на 50 (за София градско). Реших да направя смяна при тях. Ще се обадя да запазя час Но първо искам да видя какво ще ми отговорят от германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш ли да направиш смяната в Порше Изток или ЮГ?

Не вярвам да отпадне гаранцията, а и тая гаранция само към Порще София Запад ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, fifipaldi написа:

Не можеш ли да направиш смяната в Порше Изток или ЮГ?

Не вярвам да отпадне гаранцията, а и тая гаранция само към Порще София Запад ли е?

Гаранцията е за всички сервизи на Ауди. Пробвах и в Стара Загора и там ми казаха, че е нормално (по документи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти казвам ако ще правиш смяна по твое желание и си платиш за нея да не я караш в Порше Запад, а в друго представителство.

Просто като идея за да не направят някаква мизерия след като са наясно с проблема ти и си се разправял с тях вече за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега имам друг проблем. Капачето за резервоара не се отваря. Не мога да разбера какво става. Пробвах и с резервният вариант https://www.youtube.com/watch?v=H2YtNfweeY0 но не става. Някакви идеи? Трябва да пътувам и не мога да тръгна...!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно ти е умряло моторчето което отключва капачката.Откарай я на сервиз да огледат какво се случва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много слабо място им е. Аз моето го отремонтирах преди да е станало така, защото се отваряло доста трудно ако и сервизното въже не помага, а вече беше правило проблеми. Моторчето е 50 лева, но труда е повечко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,бихте ли ми обяснили как се активира и как работи audi pre sense plus?

Моят автомобил има такава система ,но днеска на едно кръстовище бях трета кола ,колите тръгнаха и аз пуснах спирачката и потеглих и не забелязах колата пред мен ,че спира и последва удар :wall:

Не би ли трябвало да се задейства тази система, и защо не се задейства? Книжката ми е на немски и не мога да прочета повече за нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам pre sense front (системата за следене на автомобили отпред) работи над 30 км/час, съответно няма как да те спаси в описаната ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то по километри не може нищо да се определи...има коли правещи 50к за под година има такива за 10години...за моторчето вероятно и атмосверните условия освен времето да оказват влияне, запрашеност/температура.

Освен това моторчето за тези километри може да е отворено Х пъти, но може да е ползвано и Х/5 едно е да се пълни по 20-30лв друго е догоре, различни хора, различни разбирания...

Примерно жена ми като види лампа и изпада в паника, че ще закъса...а то извънградско може и 150+км да се минат без проблем...

Редактирано от DStealth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.01.2017 г. at 18:15, kpematop написа:

Иначе тоя мотор винаги върти помалко из големия кръг.

Това сериозно ли?И защо е така?Защото имам някакви съмнения за моя, и меря с инфрачервения термометър и забелязвам,че прекарва по малко вода през големия кръг през цялото време,а не след достигане на 87градуса и евентуалното отваряне на термостата.Например като я оставя да работи на място при 75градуса  на малкия кръг радиатора е 50градуса.А трябва да е студен.И не знам сега нормално ли е или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали е сигурно,че трябва да е така?Защото не виждам логика,и не смятам,че трябва да е така.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

След като ме разделиха с А4-ката минах на А6 4G. Това ми е първата кола с въздушно окачване, и на няколко пъти забелязах нещо което ми изглежда притеснително.

 

В случая карам колата без да я Raise-вам и на ауто режим. Спирам, гася, минавам покрай нея и се чува един звук като от Икарус(изпускане на въздух). Притеснителното е че не го прави винаги или аз не го чувам винаги, но си е доста изразено та по-скоро не го прави винаги.

 

Колата е 2011 и е купувана от тук. На 55000км е. Raise работи, ако я вкарам вдигната в преспа и я оставя така за час-два после пак си стои вдигната. В петък ще влиза в Порше за смяна на накладки. Аз ще разпитам приемчика, но ми се иска да имам и странично мнение.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всички проверки и 2 месеца обикаляне, от Ауди ми казаха, че колата имала проблем със съединителя. Другата седмица ще го сменят с някакъв вал и ме карат да сменя маслото на кутията. Та имам следният въпрос: те трябва ли да ми дадат кола в замяна, понеже проблема е такъв, че колата не може да се кара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...