Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Машинката може да се купи нова, оригинална за 25-30лв. Няма смисъл да се търси от морга.

Редактирано от stanislav85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 а трябва ли да се движа с определена скорост за да се пусне?

Няма определена скорост, но доколкото знам трябва да си на 6-та скорост за да ти работи темпомата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една драскотина от ключ на предния капак. Не е много дълбока, но може да се усети с пръст. Как мога по най-лесния начин да я махна или да я скрия. Може ли с някакъв препарат и паста?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ли А4 Б6 имат този сензор за ниво на маслото ? Питам, защото досега не ми е светвала никаква лампа, нито за проблем със сензора, нито за проблем с нивото на масло, но според пръчката ми все си нямам масло :D .... 

 

3517464869_bacfe663be.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги започнах да си прибирам колата в гаража който е на много тъпо място и усещам че при въртене имам странен звук ! Мисля че рейката ми го издава ама не съм сигурен ! Нямам никакви шумове ако колата е в движение ! Течноста я сменях преди няколко месеца с оригинална такава от Ауди, колата беше на стойка и съм обезвъздушил всичко както трябва ... Но като че ли от тогава още повече взе да се чува ... Някой мнение съвет ? С нея ли да се захващам или да пробвам някъде да ми сменят маслото пак ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,благодаря.

А принципно когато е заминал един от тампоните,пак ли е същата грешка (N144/N145)или отчита само единия тампон, да речем (N144).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги започнах да си прибирам колата в гаража който е на много тъпо място и усещам че при въртене имам странен звук ! Мисля че рейката ми го издава ама не съм сигурен ! Нямам никакви шумове ако колата е в движение ! Течноста я сменях преди няколко месеца с оригинална такава от Ауди, колата беше на стойка и съм обезвъздушил всичко както трябва ... Но като че ли от тогава още повече взе да се чува ... Някой мнение съвет ? С нея ли да се захващам или да пробвам някъде да ми сменят маслото пак ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

При мен,при пълен ляв или десен когато помпата се натовари че чува едно свирене ,което е от клапана на помпата....не е болка но ме дразни.Сменях 2 пъти масло,но същата работа.Пробвай със смяна на помпа преди да пипаш рейката.

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, оня ден забелязах един кабел да излиза из под багажника (Audi A4, 2001 г., бензин 2.0).   :) Някой има ли идея какъв е и за какво е?

 

2m60qki.jpg

Редактирано от ceco100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен,при пълен ляв или десен когато помпата се натовари че чува едно свирене ,което е от клапана на помпата....не е болка но ме дразни.Сменях 2 пъти масло,но същата работа.Пробвай със смяна на помпа преди да пипаш рейката.

смяна с нова или  ги рециклират  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледах един клип как "flush" хидравличната система и майче не съм го направил аз правилно ... Трябва да се долива докато почне да тече чисто масло а аз въртях докато спря да тече и после налях новото докато спре да бълбука ... 100% се е смесило със старо и има въздух ! Ще има нов опит тази седмица !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спря да отключва едната задна врата при спиране и изваждане на ключа.При натискане на дистанционното или копчето за отллючване при шофьора отключва нормално.Не е вкл.защитата за деца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спря да отключва едната задна врата при спиране и изваждане на ключа.При натискане на дистанционното или копчето за отллючване при шофьора отключва нормално.Не е вкл.защитата за деца.

Първо внимателна проверка на кабелите в маншона на вратата.Прекъснатите да се оправят.Ако пак го прави, сваля се бравата и се презапояват всички спойки.Гаранция има и спукани.Проблема ще ти се реши на 100% за дълго време.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове нормално ли е колата да пали с аварийния ключ(един син пластмасов).Има ли някакъв чип в това чудо че да го разпознава имобилайзера?

Редактирано от Tedyy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нормално е - има си ампула в дръжчицата, която се отваря. Аз само такъв използвам защото ми се събира в малкия джоб на дънките. Този с дистанцинното е такъв топуз!

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нормално е - има си ампула в дръжчицата, която се отваря. Аз само такъв използвам защото ми се събира в малкия джоб на дънките. Този с дистанцинното е такъв топуз!

караш само със сервизния ключ? така ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вече 6 години. Единствения проблем е че по някаква причина ако се опитам да отключа багажника с него през ключалката на самия багажник ми се разписква алармата. Обаче съм свикнал и винаги отключвам багажника или от бутона от вътрешната страна на шофьорската врата, или от ключалката на шофьорската врата (чрез двойно завъртане).

 

Оригиналния ключ на Ауди е от много здрава пластмаса, но по-миналата зима го счупих след като ми беше замръзнала ключалката и го напънах почти със всичка сила. Обаче си купих нов, наряза ми го ми го един ключар, сложих старата ампула в новия и готово.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нормално ли е когато се пусна надолу, стрелката на термостата да пада до 60/70 градуса? След това след 3/4 минути на прав път да си дойде на 90 пак.

Още един въпрос. Лявата страна на задното окачване ми е с няколко милиметри по-ниска, даже 1см. Какво може да бъде причината? Изцяло задното окачване ми се струва много ниско. Как мога да го повдигна повече?

Редактирано от ikoseomer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Карам Б6 с обикновенна предна броня . Интересува ме дали ако си купя само дифузер С4 ще пасне на бронята и най вече от каде да го намера този дифузер . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...