Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Мерси, ще пробвам. По принцип не е толкова зле положението, аудио сд-та си вървят почти без проблем, само много рядко засичат леко песните. Пробвах диск с навигация от познат, него не го разпозна. Но може и да е от диска. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отвори и зачисти и пак пробвай с тоя диск.. Щом ти засичат аудито сд-тата няма как да тръгне диск с навигация. RNS-E-то чете 20 сек(може и 30сек. точно не се сещам) и ако не го прочете до това време ти обявява второ място :). И после пак на ново като извадиш и вкараш или я рестартираш. Вкарай диска и пробвай да рестартираш :) едновременно задръж радио и сетъп и дръж докато се рестартира :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се регулираха вратите, че при скорост над 110 почвам да чувам леко вятър от шофьорската врата?

И има ли начин RNS-E да се настрои да си усилва и намаля звука при различна скорост? На предната ми кола с концерт го имаше това.

Edit: разбрах го. :)

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е вратата, а да е стъклото. Стъклото за вратата ако се сменя не е както при повечето коли, ами се налага да се махне цялата рамка на стъклото и когато се поставя обратно понякога човек трябва да се заиграе, за да го напасне точно.

Сега помня, че на една B7-ца в семейството преди време след цялостно пребоядисване едната врата започна да свири много леко в частта около страничното огледало и честно казано не можах да го установя от къде е точно, камо ли да разбера защо се появи след цялостното пребоядисване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото не е сменяно, но е сваляно. Поне така ми каза човек, който ми маха фолиото от предните стъкла преди няколко дни. Ако това има връзка, не би ли трябвало да свисти от двете предни врати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, dimitrov788 написа:

И има ли начин RNS-E да се настрои да си усилва и намаля звука при различна скорост? На предната ми кола с концерт го имаше това.

Edit: разбрах го. :)

Как се настройва? :) не съм запознат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам там как е.

въпрос: преди малко свързах телефона с навито, звъни, излиза на дисплея, но нямам звук в говорителите. На дисплея на навито ми излиза икона със зачеркнат микрофон. От настройките микрофона ми е включен. Някакви идеи и съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да усилиш от копчето за звука.. Принципно от там се регулира звука на телефона когато е в действие обаче :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Tuchev said:

А на Concert пък как става?

На Concert II е вградена функция в менюто на аудио системата. Стига се до нея, като при вкючено радио задържиш "Menu" бутона за около 1-2 секунди. След като се появи меню на дисплея на радиото, чрез еднократно натискане отново на "Menu" бутона, можеш да сменяш между функциите (отделните подменюта). Gala май беше на трета или четвърта позиция. Със дясната врътка на радиото (за настройка на радио станциите) можеш да променяш стойностите, от OFF до 5. При мен беше на 3, но ефект не съм забелязвал от това. Сега го сложих на 5 и довечера ще видим :) Аз съм с Concert II, без Bose.

За Concert (първа генерация), ето тук го има описано как се прави:

http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/concert.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви питам на кола която няма оригинално щори на задните вратите какво необходимо да се смени за да има.Само корите или филма е по дълъг.

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корите със захващащите елементи горе на вратата.

A индикацията за непоставен колан съществува ли при Б7, и ако да - с ВАГ-КОМ ли се активира?

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно щорите, как ви се струва ето това като алтернатива на оригинално вградените:

http://www.blinds4cars.com/acatalog/Audi-A4-Sun-Blinds.html

http://www.carshades.co.uk/shades-audi-2001-b6b7-model-c-2729_2760_4778_4791.html

Изглеждат прилично изработени... и затварят цялата задница на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е лошо даже е много добре ама когато искаш няма как да я събереш особенно в движение,абе то щори колко искаш но оригинала е друга бира.Въпрос оригинални щори на А4 има ли с електрическо разпъване?

Sent from my D2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като навия пълен ляв или пълен десен се чува едно свирене и оборотите започват да си играят между 900-1000 някой знае ли от какво може да е. Предполагам че сервото е тръгнало ?

А4 б6 е колата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пострада ми пластмасовата част на пасажерската облегалка, тази дето е откъм задните седалки. Възможно ли е да се смени? Изобщо мога ли да намеря само пластмасовата част от седалката и на всички салони ли е еднаква/взаимозаменяема тази част или да мисля някакви ваденки, че да скрия спуканото. Колата е А4 б6 авант, салона е кожа/алкантара, изцяло електрически с подгрев и надуване, ако има значение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се да ,гърбовете на всички са еднакви,самата пластмаса като нова оригинална няма да можеш да я купиш,понеже е спряна от производство.

Копките с който се закопчава за седалката здрави ли са ти на кората?

Идеята ми е,че имам такива гърбове със счупени копки,да си отлепиш твоите и да ги  лепнеш с топъл силикон на тази която ще ти дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше оригинални ремонтни комплекти за гърба на седалката. Някъде из темите тук са... Може би в някоя от предишните "Питанки..."

Питай бат Гугъл за такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали са ми здрави "копките" - не съм я свалял (незнам как [emoji15] ), но кората си стои здраво на мястото, просто един фъстък и би един шут и се пукна посредата, да се чудиш от де 2 годишен фърфалак изкара толко сила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Има ли нови карти за навигацията на Б7, 2016 версия. Търсих с търсачката но не успях да се ориентирам. Има ли някаква особеност при записването? Мерси предвар

ително и се извинявам ако е на видно място информацията.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, GRUEL написа:

Незнам дали са ми здрави "копките" - не съм я свалял (незнам как emoji15.png ), но кората си стои здраво на мястото, просто един фъстък и би един шут и се пукна посредата, да се чудиш от де 2 годишен фърфалак изкара толко сила...

Пробвай да залееш кората от вътрешната страна със разтопен силикон. Ако от външната страна много се личи пукнатото може да лепнеш на двете кори карбоново фолио. Не е най-голямата красота, но може и да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли тази долната централна решетка до халогените как се води, като номер или точно име? На визия е същата като S4, а на снимката по размер е като стандартната решетка, сложена на нормална броня.

Sept11004.jpg

 

Редактирано от kx3m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...