Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Забелязвам, че температурата ми играе от 70 до 90 градуса, тоест стига до 90, след това от време на време пада, после пак се вдига. Мисля, че го прави, като я карам по-леко и бавно, но не съм убеден на 100%. Колата загрява бавно(10-тина км), но да кажем, че за този мотор(3.0) и това време е нормално. Според бившия собственик термостата е нов и е от температурен датчик. Да го сменям ли, или може да е пак термостат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На ‎16‎.‎3‎.‎2016‎ г. at 17:30, Niko Zombi написа:
На ‎16‎.‎3‎.‎2016‎ г. at 14:16, ionov написа:

Колеги, кажете от къде си намирате батерии за дистанционното на печката. Такива дето стават, че навсякъде ми предлагат едни ужким отговарящи на ориналните, но не успявам да ги сложа...?

Аз си купих едни със същия индекс, но и аз не можах да ги сложа нормално. За целта разглобих шиничките на дистанционното където опират батериите, премахнах едната шина за да може да влезе батерията, свързах двете батерии чрез запояване на кабелче /или 3 батерии бяха, не помня/ и свързах в оставащите два края на шиничките. Дистанционното тръгна, но явно имам проблем в печката, понеже тя не запали. Може би се касае за свещ или друго, но засега я оставих, все пак пролетта дойде. :hilezh:

 

20160317_073027.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, dimitrov788 написа:

 Да го сменям ли, или може да е пак термостат?

 

Може да е датчика,а може и термостата-това,че е нов не гарантира,че не е дефектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, да ви питам колеги дали мога да си сменя ключа за светлините ( в момента е със сериен номер   8E0941531А )  с такъв без буквата "А" накрая  8E0941531  . Ще сработи ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,не съм сигурен до колко въпросът ми е за тук .Проблема е следният поставих си борд ком и круиконтрол всичко мина гладко монтирането активирането. Обаче АБС си загуби настроиките и датчика на волана . Въпросът е къде в Сф и около мога да отида и да го настроят .

Благодаря предварително за помоща .

 

Редактирано от m_nanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яно само с четене няма да стане ! Или аз бъркам някъде или проблемът е по сериозен и трябва по компетентна намеса.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички проблемът е решен всички лампи изгаснаха!

Да го бях прочел !!!

Special Notes

  • Some of the Bosch 5.7 modules will not show live Steering Angle Sensor (G85) readings after the Login and Coding are performed. If this is the case -2.5 ° may be stuck in Measuring Block 005 and will not change when the wheel is turned. Make the wheels as straight as possible and continue with the Steering Angle Sensor (G85) Calibration.
  • After doing the G85 Calibration, you may get a 01486 - System Function Test Active, this is normal. Please see 01486.

и буквално изпълнение на инструкциите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на Ауди а4 б6 има свирене при пълен ляв и пълен десен. Прочетох, че трябвало да се натегне ремъка на хидравликата, ако е хлабав или да се долее хидравлична течност ако няма. Други препоръки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.5тди не е празно - просто много от корпусните елементи са гледали да ги уеднаквят за различните двигатели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е до мотора. При някои автоматици там има допълнителна вакуум помпа. При тях има сензор за вакуума на тръбата на сервото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, появи се странен проблем. Когато натисна педала на съединителя леко се клати в страни /наляво-надясно/. Махнах пластмасата под волана, но не успях да разбера от къде идва този проблем. Идеи ?

Колата е Ауди А4 2002 АЛТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...