Jump to content

A6 4f Retrofits / насаждане на екстри


N1995

Recommended Posts

On 8/18/2016 at 7:09 PM, pe6koo said:

Друг въпрос. Тройни пръскалkи от А4 б8 стават ли на 4Ф и тези 2 пластинки, които се поставят задължителни ли са , понеже ги няма към пръскалките , който съм намерил?
8Т0 955 987 B 
8Т0 955 988 B  им е парт номера 

 

95884090_2_800x600_tristruyni-praskalki-s-podgrev-audi-snimki.jpg

Пешко, тройните дюзи за стъклообмивателната уредба на 4F стават и на по-първите екземпляри..Аз самият смених пръскалките / щоковите са двойни /, с тройни, какнвито се монтират а 4F след 2007г.

Имай предвид обаче, че разхода на ечност за чистачки се покачва, при това с много....Ще се чудиш, за колко бързо  в кишаво време ти свършва течността за чистачки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих ги вече, разликата е,  че от а4ката буксите се оказоха от другата  страна и малко трудно влязоха самите пръскачки.

Иначе антифризa и течността за чистачки са ми безплатни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го реши, че се покачва не знам. Абсолютно същия е. Помпата е същата, дебита е същия, просто има три дюзи пръскащи по-малко вместо две :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто се кефят хората, че пръска тройно, и мият стъклата по-често :hilezh:

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

n1995, ти като слага затъмняващите странични огледала до къде пуска инсталация? До модула във вратите или има връзка някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, pe6koo написа:

Точно! :D

За 26.40лв си заслужава, колкото да кажеш, че имаш екстрата :D

Откъде са на такава цена тройните пръскалки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Да споделя една малка и лесна екстра, която също е от порядъка на 20на лв. и според мен си заслужава - амбиентно осветление на таблото - чрез диоди в плафона.

Всичко отнема 15 минути - трябват ви отверка и бормашина.

1. Поръчвате от Порше диодите, това е номера:

IMG_20161105_154259.jpgIMG_20161105_154431.jpg

2. Плафонът се сваля чрез издърпване надолу от задния край докато падне средния панел, после се отвиват двата винта. За диодите си има предвидено място, както се вижда от снимката:

IMG_20161105_154343.jpg

3. Средният панел си има означения от вътрешната страна къде трябва да бъдат дупките. Пробивате с бургия 6 или 7мм като отвътре навън като подложите парче дърво:

IMG_20161105_154248.jpgIMG_20161105_154240.jpg

4. Двете жички на диодите имат различни клеми, за които също си има предвидено място за включване в плафона. Няма как да се сбърка, вижда се и от снимката по-долу:

IMG_20161119_184047.jpg

5. Всичко се сглобява по обратния ред. Ако правите операцията през деня, да не се очудите че не светят - активират се само привечер като светне таблото.

IMG_20161105_163424.jpg

;)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Preslito написа:

Откъде са на такава цена тройните пръскалки?

За 20лв изскочи обява в олх за пръскачките и 2 х 3.20лв за монтажните адаптери от представителството :)

 

 

За амбиентното в плафона, мисля че по-назад в темата го има пак. Или в общата за 4ф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Manniakk said:

n1995, ти като слага затъмняващите странични огледала до къде пуска инсталация? До модула във вратите или има връзка някъде?

 

Значи да стане културно се пуска кабела от огледалото към модула, което си е от огледалото. От там до няква букса долу в тоя гумения шлаух дето минават кабелите през пантата и от там вече към центъра. Ама ми го прави Светльо и не съм снимал точно къде кво що е минавало, че бях оставил колата за други неща и това мина покрай тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз гледах че в огледалото я имам буксата , предполагам че стига до модула и там седи на букса, ама ми се искаше да са пуснали кабел до купето... но ще трябва сам да пускам че едни фейс  огледала са ми на сърце

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с авант с автоматчно вдигане на 5-та врата. Аз мисля да си ретрофитна тази екстра, но сега ми е по важно да сменя амортисьорчетата, че са слаби. Моите са такива, някой знае ли различни ли са?

 

IMG_0859.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук можеш да видиш целия ретрофит:

http://www.audi-sport.net/xf/threads/my-a6-3-0tdi-avant-bit-of-a-rebuild-and-repair-thread.211351/page-2

 

За амортисьорите мисля че тези с ел. багажника са малко по-слаби от тези без понеже ролята им е само да държат вратата отворена, моточетата вършат останалото. Мисля че бяха 650 нютона са без ел. багажник и 600 с ел. багажник. Ако сложиш прекалено силни рискуваш моторчетата да не могат да ги сгънат и да затворят багажника.

 

Така че ако нямаш други оплаквания от тях (не държат вратата отворена) няма смисъл да ги сменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, държат го отворен дори и в среди положение, но след това рязко изпускат, ще прочета форума и почвам да търся части.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.11.2016 г. at 22:47, Dako написа:

Здравейте,

Да споделя една малка и лесна екстра, която също е от порядъка на 20на лв. и според мен си заслужава - амбиентно осветление на таблото - чрез диоди в плафона.

Всичко отнема 15 минути - трябват ви отверка и бормашина.

 

 

 

При 4ф това не е ли фабрично там? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги реших да си сложа дифузор със пчелната решетка отзад.Поръчах го уж по година 2009-2011 обаче дойде по къс.Явно нещо бъркам слагам номера тук някой с ЕТКА да помогне.4F0807521B ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги, реших са сменям четирилъчевия волан с трилъчев, като ползвам стария бег и сменя само капачката. Но ударих на дърво.
Поръчах капачката, свалих стария бег, разглобих го и се оказа, че при отваряне, четирилъчевата капачка се цепи по съвсем различен начин от новата трилъчева.
http://prikachi.com/images/727/8990727Q.jpg  долната е трилъчевата , горната е четирилъчевата.
http://prikachi.com/images/730/8990730C.jpg  на четирилъчевият бег емблемата и рамката излизат направо с възглавницата
http://prikachi.com/images/732/8990732q.jpg  Явно като гръмне, средната част с емблемата и рамката остават непокъtнати, а се цепи само отстрани.
Иначе трилъчевата капачка е същия размер, дълбочина и захващане. Воланът също уж е от А6  http://prikachi.com/images/734/8990734a.jpg

Явно ще се купува трилъчев ербег, та въпросите ми са:
Каква е разликата между плиткия и дълбокия бег?
Има ли някакъв парт номер, по който да съм сигурен, че бегът който взема ще пасне?

Като цяло всяко предложение или идея би ми помогнало. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...