Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

@ники 125кс.  Миналата седмица сменях на един приятел. Включваш задна и слушаш от близо сензорите един по един. Тези, които работят се чуват как цъкат леко. Този, който не работи, най-вероятно е изгорял. Може и да огледаш буксата са окисления и замърсяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,  скоро не съм писал тук    :) . Въпроса ми е какви зимни гуми да си взема  става въпрос за  18/40/245/ .  И другия въпрос   , които се чудя  дали да не взема  едни всесезонни    , че после и летните  ще трябва да сменям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си 17ки 225/50 освен ако не си с S6 де. Дали да имаш два комплекта гуми си е твой избор. Каквото и да си говорим всесезоннитв гуми са компромис... ако няколко метра по лош спирачен път не те бригат играй... Лошото е, че някой пред теб може да го отнесе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Sion да. Аз оставих стария код и програмата каза че ще опита с настройките на стария. Извадих Varta 110ah и сложих Bosch 110h. За 3 години ( то толкова му е и гаранцията :)не съм имал проблеми.

По другия въпрос, взех си 17ки за 400лв и 4 зимни гуми Nexen winsport нещо си за 580лв. което е по-евтино от зимни 18ки. Със 17ки вози доста по-добре, въпреки че съм на въздух, а и са по-високи от 18ките с някой милиметър.

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го обучавам или как става? А този код къде трябва да е?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, Sion said:

Аз си го обучавам или как става? А този код къде трябва да е?

През VCDS се прави някак, ако нямаш VCDS, ще трябва да отидеш в някой сервиз да ти го направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прави се с vcds супер лесно, има много видеа.

бем код се намира също в интернет.

колегата да пише в кой град е, може и колега да му го направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ако се сменя километражното табло километрите трябва ли да се настройват после

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маха се CP, километрите - ако искаш да си продължиш от предишните, за да има реален пробег колата, иначе едва ли е задължително.
За колко намери фейс табло и кой парт номер е точно? И от фейс таблата има с повече функции и като че ли повече редове или режими на фиса.

И аз го мисля, но излизат към 350/400 лв и за сега съм парол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си нагласиш пробега на по стария най малко заради това че ги снимат на ГТП, имаше разни врътки при тия табла за да е трайна промяната, иначе таблото си връща пак стария пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO незнам какъв е парт номера, просто разузнаване как стоят нещата. 

@evg_eni как точно става имаш ли идея 

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли списък при ремонт на задното окачване какво се сменя, при положение че нищо не е пипано и му е дошло времето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кай, честно. Може да имаш само няколко тампона за смяна, може да е цялото. Отваряш една ЕТКА и си вадиш парт номерата. Ся ако чекаш някой друг да го направи това... ем успех. 

 

П.с. Имаш ли някакви оплаквания относно задното окачване или в сервиза са ти казали, че е за смяна? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидрокрекинг масло, нищо специално. Ако имаш DPF VMP 5w30

aко си без играй с VST 5W40 или пък  ако търсиш нещо по жижано RUP 5W40 и те така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

🤣 лесно е бре направо елементарно.

Иначе сериозно идея си нямаш колко кабеля има да се премести, което ще рече снадки, а майстор ганя е цар в тая област, масовката си няма и грам идея, че има тулове за вадене на чинове и т.н. Отделно ще ти трябват части най малкото цялото табло (или както се казва) рейка, педали (най-вероятно) и бог знае още какво. Ама ако си хазартен тип играй може пък всичко да се получи от раз. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,дайте ъкъл как трябва да се регулират фаровете за мъгла?
Някакви насоки на какво разстояние,на каква височина и тн.
Никъде не открих инфо за тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...