Jump to content

Анкета относно масовите бензиностанции в България



Recommended Posts

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз досеги си зареждах редовно на Лукойл, но под влиянието на хвалбите които ЕКО отнася в този форум реших за сипя от тях да видя колко по-безшумна и пъргава ставала колата. Да, ама не. Сипах половин резервоар ЕКО дизел, и вчера си умрях от кеф че най-после го изхарчих та си сипах пак на ЛукОйл. Разликата е плачевна - с ЕКО горивото, като че ли съм напълнил аванта догоре с дърва или нещо подобно, мощността падна значително и осезаемо. Разхода си излезе същия като с на Лукойл горивото, ама с него поне има живец колата. Пример - на трета от 40 до 70 с на еко нафтата едва, едва, а педала на газта почти до долу сам вкарал. С Лукойл това 40 до 70 на трета става с едва доловимо натискане на газта. Над 100 също има голяма разлика. Незнам може и да съм улучил кофти партида, ама на ЕКО повече никога. Между другото въпросното зареждане на ЕКО Враца го направих, ако има значение.

Редактирано от limona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще и 3.5 лв. да е литъра
не дърпай дявола за опашката :hilezh: хахах

иначе аз преди зареждах "ромпетрол" след това се отказах, защото тука правеха разни врътки с бензина и сипваха по-малко, след това почнах на "петрол" да ходя ... но нещо се разочаровах и почнах пак на "ромпетрола" ...

лошото е че вече и от бензиностанция до бензиностанция на една и съща марка има разлика и изобщо не знам къде да зареждам вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз освен форумец съм и управител на бензиностанция ОМВ.

Гарантирам ви, че в момента горивото е най-добро. Същото важи и за маслата. Съответно сте добре дошли, 20% намаление за масла Bixxol само за форумци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей най-после да можем да попитаме някой от кухнята на нещата. :zustimm:

Хайде моля те, колега, щом си на такъв пост, сподели с нас и разреши една стара дилема - наистина ли е австрийска по-скъпата ви нафта? За Премиум/Алпин дизел става дума. Наистина ми е любопитно, а и на много хора тук. Австрийско производство е самото гориво ли или само австрийски добавки му се слагат? Пускал съм и специална тема по този въпрос, но досега никой не е казал нищо категорично. Ти като управител би трябвало да знаеш истината. Мерси! :hilezh:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми е много интересно да разбера да Премиум дизела, какъв е. Защото напоследък нещо не съм доволен от горивата на ОМВ.

Мдааа... И при мен напоследък при зареждане от ОМВ се наблюдава повишен разход и намалена мощност....

От какво ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... И при мен напоследък при зареждане от ОМВ се наблюдава повишен разход и намалена мощност....

От какво ли е?

Със сигурност не е от мотора, все пак легендата си е мощна тупалка с отрицателен разход... питай адаша, Корсо... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pochti vsqka sedmitza zarejdam full na OMV obiknovenata nafta i sam dovolen ? Kvo mu ima az nemoga da usetq ne6to ?

Това е все едно да кажеш, че всеки ден пиеш вода от чешмата и си ти харесва. Трябва да се пробва водица от различни туби, както и от чешми в различни места на страната/чужбина, за да се направи разлика и да се избере това което става наистина.

Пиши на кирилица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alpin diesel, Premium Diesel и Super 100 са австрийски и си пристигат с цистерните.

Ако заставаш на 100% зад думите си сподели коя е бензиностанцията че скоро мисля да сипя малко бенз в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако заставаш на 100% зад думите си сподели коя е бензиностанцията че скоро мисля да сипя малко бенз в колата.

Няма значение къде зареждаш. Доставките са едни и същи.

Въпросът е, когато правите избор между Carrera 95 и Super 100, да изберете 100.

Аз лично карам с Premium Diesel и разликата е огромна, особено в съчетание с масло Bixxol.

Но за момента Shell i Lukoil са назад в качеството на горивата, както и обслужването :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в бг се смесва с лайна разни и се разрежда.Пътувам постоянно в европа и разликата в качеството в германия и тук е огромна,а цената се същата.Имам чувство,че всяка бензиностанция сама си разрежда,като ракията-да падне градуса и да има повече за гости :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение къде зареждаш. Доставките са едни и същи.

Въпросът е, когато правите избор между Carrera 95 и Super 100, да изберете 100.

Аз лично карам с Premium Diesel и разликата е огромна, особено в съчетание с масло Bixxol.

Но за момента Shell i Lukoil са назад в качеството на горивата, както и обслужването :lol:

Дали няма платен раздел за реклама?

Я ми разкажи и как студения чай от ОМВ е с най- добро качество на БГ пазара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука взе да става некъв спор, а идеята на темата е уж само да дават съвети и насоки от опит. Аз да кажа че разлика между всички вериги няма. Има между няколко и останалите. Смисъл - Лукойл, ОМВ са ми еднакви тотално (вървеж, разход), ЕКО - написал съм по-горе защо ме разочароваха, Петрол - преди една-две години ги хванах как сипват по-малко от това което пише на колонката и повече при тях и за вода не спирам, ШЕЛ - отказаха ме заради скапана газ, изпати си колата на баща ми, оттам си правя изводи и за нафтата им, Ромпетрол няма в моя край (Видинско), а пък и в София няма в района където живея. Така че съм си клиент на Лукойл, просто по навик. Не пречи да пробвам и ОМВ отвеме на време, ама си имам навик вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не от бензиностанция до бензиностанция има разлика, а от зареждане до зареждане (не винаги, но смея да го твърдя). Иначе бензиностанциите, които са на транзитни пътища и магистрали ще бъдат избягвани от мен освен при неотложни случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ми разкажи и как студения чай от ОМВ е с най- добро качество на БГ пазара?

а на теб не ти ли падна разхода на вода в банята ве :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Аз освен форумец съм и управител на бензиностанция ОМВ.

Гарантирам ви, че в момента горивото е най-добро. Същото важи и за маслата. Съответно сте добре дошли, 20% намаление за масла Bixxol само за форумци.

Очакваме отговор на въпроса на daks.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпите горива си пристигат от Австрия и тук не им се добавя нищо.

Колега, а това нещо по принцип, не само в ОМВ може ли(и трябва ли) да удостовери с документ? Никога не съм се заглеждал в папките, които стоят и не знам какво пише. Т.е. аз ако отида в магазин или склад за хранителни стоки би трябвало да мога да видя едва ли не от коя крава е направен кашкавалът, има ли такова нещо и за горивата или единственото, което пише са параметрите на горивото?

Миналото лято минах доста километри по Европа, и с българското и с чуждото гориво от ОМВ все толкова си харчи... едва ли не колкото по книжка...

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен единствено от Пертол...

сипем си газчица от Лукойла,Омв или някоя друга и на газ до 160км/ч и толкоз... сипем на Петрол и кажи речи едно 180-200км/ч ги прави... а Ромпетрол също не са лоши.. колкото пъти съм сипвал от там.. все ми е давало разходи, който да им се чудиш и маеш... 9 градско преди месец.. за кво говорим? Но все пак всичко е въпрос на вкус :hilezh: А последния път кат се преебах да си сипя в ОМВ-то на България.. имаше вода в бензина.... :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...