Jump to content

Всичко за таблото с уредите


Inkozi

Recommended Posts

  • Отговори 630
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте колеги!

Тъй като имах малък проблем с миничека събрах доста информация за него от нета.Реших да я групирам и да я кача ако някой има нужда.

Това е общо взето са най-смисленото и важно за малкото квадратно дисплейче.

autocheck1.pdf

Редактирано от drido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете как се вади стрелката на скоростомера без да счупиш оста ако с дърпане не става? Моята я извадих с част от оста ... след което извадих и парчето благодарение на мусколи и клещи ... сега чакам за табло но ако с него също има проблем не ми се чупи отново

Въртиш стрелката обратно на часовниковата(на ляво) и ЛЕКО дърпаш на горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Проблем на 90ка 2.3 -не светят лампите на таблото за ръчна, заряд от генератор -не светва на контакт,не работи и оборотомера. Също не ми сработва и генератора(не получава необходимото напрежение за да се задейства - иначе ако му подам от акумулатора 12V заработва до първото изгасване на колата) .  Задната светлина не свети-може да няма общо с таблото.Някой има ли идея какво да търся като проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам технически въпрос относно комбинирания датчик за налягане на маслото.

Пред мен седят две камбанки, едната е Facet 7.0621 а другата FAE 14740.

Привидно са с еднаква функция, но все пак има разлика.

Единия пали лампата за ниско налягане на 0.6 бара а другия на 0.3

Та, кой е по удачно да сложа на колата (двигателя е ACE)?

Логиката ми подсказва, че този на 0.6 е по добре за да алармира по навреме.

Но все пак по запознатите да кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за това питам, че това фае пише 0.3 да му светне лампата.

Вдо явно е на 0.5, ще погледна моя стария вдо какво пише като му правя дисекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден ! А ако махна циферблата на километража, мога ли да стигна до въпросното колелце без да махам стрелката ? Таблото е VDO.

Редактирано от Toni2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Искам моето VDO табло да го модернизирам с едни светодиодни крушки за подсветка. Трябва ли да са някаква специфична мощност? Вмомента на моето са монтирани най-различни по мощност крушки (1W,1.2W,2W), а не мисля че трябва да е така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, да си споделя и аз какви проблеми имам с моята количка. От няколко месеца нещо се бъгна по таблото и когато дам на контакт не започват да мигат (или може би само си светеха) лампичките на бензина и още няколко, които вече съм забравил кои бяха, а също мисля че и ми показваше нивото на бензина. Тогава не обърнах много внимание на тази подробност защото не ми беше голям проблем, но.... напоследък взе все по често да ми се случва, да запаля и да не работи никоя от стрелките на таблото, и след известно време докато не светне лампата на маслото и да изпищи 3 пъти не се оправят. Тогава всичко тръгва едновременно, което ме кара да подозирам електронния блок на двигателя (компютъра). Някой от вас дали се сеща къде може да е проблема?

 

 

Редактирано от Delyanster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Здравейте,дойде и моя ред да направя запитване в тази тема.Километража на В3-ката ми спря да отчита изминатите километри и дневния километраж.Разглобих цялото табло,оказа се,че зъбното колелце е здраво и се върти свободно.Има ли вероятност на да електрически проблема,примерно електромоторчето да не работи или някъде може да има лоша връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да погледнете снимките и да ми кажете има ли нещо,което да липсва,защото примерно моторчето върти малкото зъбно колелце,което завърта голямото /незъбно/,тъй като е "кацнало" на него.Но какво започва да върти черните зъбни колелца,които въртят брояча?Струва ми се, че връзката между малкото зъбно колелце и черното на брояча някъде се губи.При монтирано моторче,най десните колелца с цифрите се въртят,а мисля,че не трябва да е така.Коя свързка ми липсва? 

20150616_203241.jpg
post a picture

20150616_203251.jpg
free jpeg images

20150616_203205.jpg
image upload with preview

20150616_203300.jpg
upload pictures

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е,сега заради мен ще отваряш цяло табло ли?Ще съм ти много благодарен за ценната информация,която ще ми дадеш.Не ми е спешно :)

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То вярно липсва цялото голямо (зелено) колело но по-интересно къде е. Обикновено му се чупи зъб а не изчезва цялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, извадих отвътре едни частици меки, като восък, но предположих, че е изсъхнала смазка. Като ги стиснах с пръсти тези частици, все едно стисках дъвка. Такова зъбно колело едва ли ще намеря отнякъде, но за сметка на това малкото зъбно е здраво :-)

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова неможеш да си намериш мога да ти пусна едно подарък да си платиш доставката само, имам 10-на такива :) Интересното е че като цяло им няма нищо и в един момент направо се стапят, няколко случая такива съм виждал винаги се подготвям за малко колелце а не рядко излиза голямото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих подаръка от колегата,за което съм му много БЛАГОДАРЕН! Благодаря Любо!
Броячите започнаха да се въртят,когато въртя ротора на моторчето с ръка,което значи че колелцето работи както трябва.При движение обаче брояча не се върти,което ме нвежда на мисълта,че причината ще е някъде по електрониката-значи не се върти моторчето.Дали има вероятност,като стягам статора /металната капачка/,стърчащите "щифчета" да не му подават контакт.Пробвах няколко пъти,няма промяна.Подадох с мултицет на съпротивление /когато се докоснат кабелите за замерване да "писука"/ на двата кабела с жълтосини стрелки и се чува само моментно писукане ggg.jpg
adult image host

Сега на двете коли километражите са проблемни :hilezh: на едната брояча отчита правилно,но понякога карам с 260 + в града http://vbox7.com/play:ddb3eb07bc, на другата километража отчита вярно,но брояча не работи

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...