Jump to content

Ремонт на задни спирачни апарати за VW Group, Опел, Хонда и др. (3 годишна гаранция за ремонт на апарати)


Recommended Posts

Хайде и аз да го похваля този Пепи!Вече и аз спирам идеално,а проблеми имах и то сериозни според мен.Със затворени очи смени задните ми накладки,профилактира апаратите,смени спирачната течност и обезвъздуши системата.Е сега вече спирам наистина както трябва.

А и още нещо направихме,но нека той каже ако има желание,а аз карам друга кола вече цяла седмица и не мога да и се нарадвам. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 531
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А и още нещо направихме,но нека той каже ако има желание,а аз карам друга кола вече цяла седмица и не мога да и се нарадвам. :hilezh:

Flash-------------- :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да напиша една похвала за Пепи. Преди 2 месеца ми оправи задните спирачки и оттогаз без колан направо си катапултирам :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо потъва тая тема, явно тия с ремонтирантие спирачки не се оплакват и няма какво да ремонтират пак :)

И аз минах през Пепи, задни апарати блокирали, предни апарати един блокирал.

ама който (като мен) сглабя без да рециклира - прави нещата по два пъти.

втория път го отнесе Петър :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оплаквай ,с тези зверски предни апарати може да спреш и самолет,просто едва ли има друга б4 с по добро спиране :) .Аз се мислех за доработчик ама ти си ме прескочил два пъти :lol: ..Евала за мерака и знанията ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам нужда от профилактика на задните дискови спирачни апарати (Б4 Авант, АДА 101кс). Също така жилото на левия спирачен апарат се движи трудно (скъсано е маншончето на жилото откъм страната на спирачния апарат) Как да те намеря и колко ще струва упражнението, ако ремонтните комплекти са от теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е сложил на самолета тоя ашлак ?

Гирлинг 60 :)

Пиша ти писмо.

ПП- никой ли не вижда телефона в червено в подписа ми?

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП- никой ли не вижда телефона в червено в подписа ми?

Знаем го, знаем :)

Другата седмица ще имаш обаждане от мен :) след като взема от Кокича необходимото за интервенцията :lol:, но ще се чуем обезателно да видим к'во ще кажеш за идеята ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гирлинг 60 :)

И аз имам едни такива в гаража само да им напазарувам ремонтните комплекти, дискове и накладки и ще дойда да им се порадваш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва си да се замисли човек колко много бели е предодвратил Пепи след всичките безброй спирачни апарати,които е ремонтирал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва си да се замисли човек колко много бели е предотвратил Пепи след всичките безброй спирачни апарати,които е ремонтирал...

Леле ,ти беше един от първите на които съм правил апарати,това преди повече от три години,а от година давам две годишна гаранция! :lol:

Когато решиш заповядай да погледнем спирачките ти,мерак ми е да видя след толкова време ,какво е положението и някоя друга хитринка да приложа,още поне три да изкарат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле ,ти беше един от първите на които съм правил апарати,това преди повече от три години,а от година давам две годишна гаранция! :)

Когато решиш заповядай да погледнем спирачките ти,мерак ми е да видя след толкова време ,какво е положението и някоя друга хитринка да приложа,още поне три да изкарат. :)

Потвърждавам,че от тогава никога не съм имал проблеми със спирането! :lol: Спомням си,че те разпитах как стои въпроса с рециклирането на предните спирачни апарати и ти ми разясни,че заради различията им със задните не се налага такъв ремонт като на тях.

На мен обаче ми се ще да знам дали може да погледнеш :) предните и,ако нещо в работата им не ти хареса :) ,да се намесиш :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш каквито и да е проблеми .Измисли си ден и пиши на ЛС :huh:

Да споделя,днес поредния заминал АБС модул на А4 АДР мотор,трети за това лято :puke:

Сменяйте сп. течност момци ! :wall:

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш каквито и да е проблеми .Измисли си ден и пиши на ЛС :huh:

Да споделя,днес поредния заминал АБС модул на А4 АДР мотор,трети за това лято :puke:

Сменяйте сп. течност момци ! :wall:

Това беше моя ABS :huh:

И благодарение на buzzi колата спира като невидяла ;)

Кажи им да си поддържат и спирачните апарати :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, от едно известно време ме тормози една мисъл. Дали моите барабанни спирачки са ОК :huh:

Тези тревожни мисли ме споходиха, след като минах ГТП тая година. Дядката от пункта за ГТП ми каза че задните т.е. барабанните спирачки са ми в нормата но можело и по-добре.

пп: някой ако може да постне лисчето с данните от ГТП за да си направя сверка за лично успокоение :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци,ако може да помоля за повече данни от ГТП.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търпението е добродетел,де и аз да я имах.

Моля най искрено да се постнат резултати от ГТП .

Благодаря отново,а ако има и барабанист,екстра :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Пепи, на мен нещо още не ще да ми се излъска периферията на задните дискове, имат си малко ръждица още. Та дали нямат нужда от едно сериозно шлайфане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имат нужда от шублер или микрометър,за да се види че диска е дунавски вълни,ако не си ходил на преглед и нямаш лист с прегледа,веднага мога да го уредя,само за спирачките имам в предвид.

Да ти имам обръщението "АБЕ"

Не помня какво сме правили,днес съм в гаража,отдели 5 мин да погледна или когато решиш.Задните накладки се сменят на около 30-40 х.км,горе долу два пъти повече от предните.Тоест, искат доста повече каране за да изглеждат като предните.След като 10-15 години никой не им е обръщал внимание нещата са още по дълги..Ако са ти нови дисковете и накладките, заповядай когато пожелаеш ,ама ако са стари,не може от стара баба да направиш абитуриентка,трябва фитнес и каране.Пипни си дисковете след като си покарал известно време,трябва а са еднакво горещи,не като предните вряли.Ако си имал много ръжда в периферията,съм абсолютно сигурен че диска има разлика в дебелината в периферията спрямо площта по надолу от диска поне с милиметър ако не е и повече .Раздели накладка 0.8мм на 30 000 км и виж колко се пада за да извърви колата да се отнеме 1мм.

почти 4000 км,мина ли 4000 км? :hilezh:

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да похваля Бай Пешо (buzzi), че въпреки кофти-времето навън ми отдели време и ми разгада проблемът на турбото, разчовърка геометрията и вече по-спокойно карам колата. :rotcol::hilezh: Сега имам да закрепя някои неща по двигателя и след това ще се ходи за спирачки, че вчера чак неудобно ми стана :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...