Jump to content

Въпроси за А6 (4F)


verter

Recommended Posts

  • Отговори 3,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колеги , един приятел ме помоли да попитам във форума за неговата кола - a6 2,7 tdi 2006-та година. Маслото на кутията е сменяно от предния собственик на 160 000 км. Колата в момента е на 230 000 и питането е дали трябва да се сменя това масло и дали трябва да се прави обновление на софтуера и това може да стане само в сервизите на porsche или? Извинявам се , ако е писано вече за това , но колата не е моя и нямам време да прочета целия раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на маслото и ъпдеййт на кутията не са задължителни, а препоръчителни. Както един колега беше писал наскоро, никой не е видял лошо от смяна и ъпдейт, а доста хора са го сторили. Има и други места, където тези манипулации се извършват.

Лично мое мнение - смяна и ъпдейт ----> силно препоръчителни, даже задължителни.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момци аз ще ви кажа тия дни как се отразява разликата като слезна от 20 ките на 17 ки олекотени

а вече резултата може да се види на драга в сливен

Редактирано от krasaveca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моят го запоих за 3 лева през 2012 и вече 2-години нямам драми, и вода не пропуска, назависимо, че е старият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички имам следният въпрос:Как се демонтира(сваля) пластмасовият грил около халогена за мъгла -ауди а6 2.4 бензин 2004г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш го с лявата ръчичка и с дяснта ръчичка и го дърпаш внимателно навън без да чупиш щипките и да скъсаш кабела на самоя халоген.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш и дърпаш навън първо вътрешната страна на решетка (от към голямата решетка) и след това другата я плъзгаш в посока откопчаната страна.

Внимателно, без много зор да даваш щото се чупят крачетата за захващане.

Няма какво да скъсаш, пластмасата е сама и не е закачено нищо към нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само на мен ли ми скърца зверски ръчната?

 

Някво такова спрейче няма ли да помогне?

http://olx.bg/sprey-protiv-skrtsane-na-spirachki---motip-i57480560

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само, че не знам какъв е бил. Ходих да ми го оправят и сложиха направо ресет и наново. После се разрових и намерих случайно лог от 2012, че успях да го възвърна.

 

Най-кофтито в случая е, че карах 2 дена така, а този кодинг ми показваше повече гориво от колкото има в резервоара. Ако карах повече така щях да го ям...целия.

 

И накрая ми се развикаха, че аз съм го бил развалил  :stupid:

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя кодинг е с десетина позиции, за 5 минути можеше да си го сметнеш наново. В порше им дават по 600 лева на хората. За тия пари - толкова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само на мен ли ми скърца зверски ръчната?

 

Някво такова спрейче няма ли да помогне?

http://olx.bg/sprey-protiv-skrtsane-na-spirachki---motip-i57480560

И при мен е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли  някои колега тук с 4Ф  Авант  без ксенон  и да му е сменял стоповете с диодните? Мнение ме интересува,става ли без проблем? Знам че се препрограмира там нещо си :)

 

П.С. Между другото си търся такива,ако някои има да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с халогенни стопове. Трябва да се смени кодинга само после. Иначе самата смяна е лесна, но ти трябват иструменти. Има клипчета в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш и дърпаш навън първо вътрешната страна на решетка (от към голямата решетка) и след това другата я плъзгаш в посока откопчаната страна.

Внимателно, без много зор да даваш щото се чупят крачетата за захващане.

Няма какво да скъсаш, пластмасата е сама и не е закачено нищо към нея.

благодаря много за изчерпателният отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...