Jump to content

Въпроси за А6 (4F)


verter

Recommended Posts

  • Отговори 3,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някои карал ли e с тази марка и модел гуми, че съм пред голяма дилема.

 

http://www.gumi7.com/bg/tire/98628/NOKIAN-ZLINEXL-245-40-R18.html

Вземи си това

 

http://www.gumi7.com/bg/tire/99454/DUNLOP-SPMAXXRTV1-245-40-R18.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, преди малко се случи следното нещо на моята 4Ф 3.0 - при паркиране в гаража изведнъж хидравликата изчезна, волана стана зверски твърд и ми светна лампата за акумулатора. Изгасих двигателя и запалих отново и промяна няма. Според мен е ремъкът на водната помпа, но да ви питам дали на някой му се е случвало това и ако да моля за съвет къде да я карам да я оправят ( в София съм ). Мисля утре сутрин да викам пътна помощ и да я товарят, защото иначе ако я карам ще загрее и белята става голяма..

Редактирано от chamillionaire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом всичко свети като коледна елха най-вероятно е да ти е изпаднал / скъсал каналния ремък и нищо да не се върти отпред - това се вижда и с просто око ... погледни дали е надянат където трябва и колко е опънат

Ако само си карал без да смениш 3-те ролки + обтегача на въпросния ремък може той просто да превърта

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ВЕСКО, а според тебе мога ли да я закарам колата на собствен ход до сервиза (намира се на 2 - 2.5 км от нас) или да си викам пътна помощ? За толкова кратко разстояние ме съмнява да загрее, но не съм сигурен и затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои карал ли e с тази марка и модел гуми, че съм пред голяма дилема.

 

http://www.gumi7.com/bg/tire/98628/NOKIAN-ZLINEXL-245-40-R18.html

Колега , от там си взех ФУЛДА но с размер 235/45/18 ДОТ 4913 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ВЕСКО, а според тебе мога ли да я закарам колата на собствен ход до сервиза (намира се на 2 - 2.5 км от нас) или да си викам пътна помощ? За толкова кратко разстояние ме съмнява да загрее, но не съм сигурен и затова питам.

Опитай първо с пътната помощ по каско- някои застрахователи я предоставят и при техническа повреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ВЕСКО, а според тебе мога ли да я закарам колата на собствен ход до сервиза (намира се на 2 - 2.5 км от нас) или да си викам пътна помощ? За толкова кратко разстояние ме съмнява да загрее, но не съм сигурен и затова питам.

Най-добре използваи пътна помощ.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти все пак провери ли ремъка как изглежда - там ли е, върти ли се и колко ?

 

Дори да не прегрее има шанс да се оплете някъде отпред и да направиш по-голяма беля (ремъка е супер дълъг)... намери пътна помощ да те закара и разберете защо се е случило това - изпадането / късането на ремъка е резултат от нещо, не е първопричина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега причината е демпферната шайба - разцепена е на 2 и е хвърлила ремъка. На пръв поглед е това, водната помпа излгежда наред. Като се разглоби отдолу ще стане ясно дали има и нещо друго. Иначе с пътната помощ нямах грижи - обадих се на телефона от темата на колегата zigo и дойде момчето след 20-30 мин и натоварихме "чудото на мототехниката"  :hilezh: . Така че ако ви се наложи (дано не естествено) ви го препоръчвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти е майстор?! Ако със стария модел обтягащ механизъм/до 2006 г./,използвай да минеш на модифицирания-нови демпферна шайба, обтегач и ремък,отпада една от ролките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, нали се сещаш тази ролка защо се е разцепила?

На същото дередже ти е и останалата част от агренажа, включително и този задвижващ ГНП-то, така че е хубаво както казва Емил да използваш момента да смениш всичко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбирам, скоро ми казаха, че има един дълъг ремък, 3 ролки и 1 обтегач. Въртял алтернатор, компресор на климатика, водна помпа...... та скоро мисля да ги сменям тези неща, а какъв е този модифициран, демпферна шайба и има още един, въртящ ГНП, така ли???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този на ГНП-то го дават да се сменя на 180 000 км... а и не е страшен като се скъса - просто оставаш на място :)

За това повечето хора го карат буквално до скъсване

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли си на идея този волан "Plug & Play" ли е за 4ф автомат,пак с пера за превключване и същите копчета по него?

http://www.ebay.com/itm/Genuine-AUDI-S-Line-MFL-steering-wheel-airbag-A3-A4-A5-A6-TT-Q5-Q7-DSG-paddles-/201026403177?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2ece1b7b69&vxp=mtr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е чак Plug & play  не е,но след адаптация и малко сервизни дейности трябва да стане...Наистина е много готин...

За адаптацията ясно,те тия коли още малко гума да спукаш на пътя,ще искат адаптация на резервната  :hilezh:  Буксите,дали са еднакви?Какво имаш предвид под сервизни дейности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според вас от какво може да е това:

Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Днес я разглобих цялата, махнах волана и я напръсках с течна грес но резултат никакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави го и при мен абсолютно същото, но не винаги. Най-често като я покарам в паркингите на 2-3 мола един след друг започва да го прави. На другия ден се оправя и като си ходя на работа не се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...