Jump to content

Ауди 200 С2-най-после го почнах.


_diablo_

Recommended Posts

Надявам се,че ще има интерес темата и ще намеря още хора,който ще са ентусиазирани като мен от този рядък модел на ауди.Колата от доста години е в полезрението ми и ми е много скъпа не като пари а съм привързан към нея.От 2 години събирам пари и все нещо излизаше и наскоро преди около 2 месеца ми изпадна едно ауди 100 С2 което ако го наричам донор тъй като за това го купих.100-цата беше перфектна и много хора ми казаха че съм луд да го разглобя за да направя 200-цата че тя била гробница но аз се договорих с един тенекеджия и я почна.Оказа се че реално за 30-те годинки който е навъртяла вече говоря за далечната 1980 година се оказа,че не беше толкова изгнила.Дюшемето на 3-4 места,левия рог, праговете и задните вежди.Почна се леко полеко докато не се стигна до разглобяването на 100-цата.Вратите станаха точно-но са без ел.стъкла но ще сложа,калниците също паснаха и предния капак също.След малко ще се види и снимковият материал който съм подготвил и свършеното по колата до петък че от тогава не съм ходил до нея да видя докъде са стигнали.Имахме проблем със задния ляв панел тъй като на донора е перфектен и го резнахме целия и го поставихме на 200-цата.Но след малко мъка и нерви пасна.Утре ще ходя да видя дали и левия е готов и ще пусна снимки.Това е за момента и се надявам да се оцени труда и желанието ми да възстановя една легенда.

така изглеждаше колата когато я закарах

021171003-big.jpg

021171023-big.jpg

021171031-big.jpg

021171033-big.jpg

021171035-big.jpg

021171038-big.jpg

021171041-big.jpg

021171043-big.jpg

тук вече са сложени вратите

021171045-big.jpg

021171049-big.jpg

тук и калниците са поставени

021171051-big.jpg

021171056-big.jpg

021171054-big.jpg

това е останалото от донора

021171063-big.jpg

021171066-big.jpg

021171068-big.jpg

тук слагаме праговете

021171072-big.jpg

тук имаше козметична подмяна на металния подкалник взет от донора

021171074-big.jpg

021171077-big.jpg

прага е сложен

021171083-big.jpg

сега почва напасването на задния панел(калник)

021171093-big.jpg

021171101-big.jpg

021171108-big.jpg

тук работния ден свърши,калника остана да чака заварката.

021171127-big.jpg

тук вече е готов,заварен и леко китнат

021171395-big.jpg

021171398-big.jpg

тук мерим луфтовете и решихме да видим как ще стои спортния праг,тъй като донора имаше лек оптичен тунинг

021171402-big.jpg

грубо но леко изпилено,ще видя и покажа как е станало след монтажа на панела от донора на тази част и от дясно

021171405-big.jpg

така беше преди от дясно

021171391-big.jpg

Редактирано от _diablo_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в страшен филм си се захванал, но добре разбирам ентусиазма ти.

лично аз се надявам след като придобие завършен вид като купе, да го допълниш и с отличен двигател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двигателя ще е друга тема,тъй като съм приготвил пълен комплект бутала,глава,колянов и разпределителен вал а и турбо ККК от ауди 200 5Т пак С1,но за сега ще почака,че финансите намаляват а този двигател с който е не пали.на донора мотора е перфектен но е карбуратор. да стигне готова до вкъщи и после ще има продължение.определено ми беше свидно да я нарежа за желязо.

Редактирано от _diablo_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желая ти успех...и късмет(ще ти трябва), да имаш колкото може по-малко спънки по реставрирането!

благодаря,но се надявам че ако ми потрябва помощ ще мога да разчитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе не са лоши, ама сами по себе си са постни малко. Плачат за предно крило, задно крило и едни истински джантоци.. 17".. изнесени...

От там по-ниско окачване и т.н. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що бе не са лоши, ама сами по себе си са постни малко. Плачат за предно крило, задно крило и едни истински джантоци.. 17".. изнесени...

От там по-ниско окачване и т.н. :steinigung:

Оптичният тунинг е комплект - брони, прагове и лека доработка на предния капак. Ще ги сложа за временно, докато набавя необходимите ми неща за оригиналните брони. Относно джантите - мисля да са 17-ки или 18-ки от Ауди А8. Бях виждал снимки в нета на една 200-ца и много ми хареса как й стояха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам,че си се захванал с това :steinigung: Какъв е мотора който е на колата сега и имаш ли идея защо не пали?Трябва да му се чуе гласеца и да се види в какво състояние е :taunt: Ще помагаме с каквото можем,жалко,че нямам части за ц2 а само за ц3 обаче...Пиши в темата редовно приятелю! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам,че си се захванал с това :steinigung: Какъв е мотора който е на колата сега и имаш ли идея защо не пали?Трябва да му се чуе гласеца и да се види в какво състояние е :taunt: Ще помагаме с каквото можем,жалко,че нямам части за ц2 а само за ц3 обаче...Пиши в темата редовно приятелю! :steinigung:

Моторът е с букви WC и не пали, тъй като му вадих делкото и ... А моторът за ъпгрейд ще е от донора. Довечера ще има нови снимки, поне така се надявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма, с който си се захванал да правиш колата! Само и аз като колегите ще кажа, за оптичните доработки (прагове и тем подобни).... не разваляй оригиналния й вид. На тези коли точно там им е чара. Като външен (оптичен) тунинг едни хубави големи джанти са напълно достатъчни.

Успех с възстановяването, дано се справиш както с паричните, така и с останалите проблеми по време на работа. :nixweiss:

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за ентусиазма, с който си се захванал да правиш колата! Само и аз като колегите ще кажа, за оптичните доработки (прагове и тем подобни).... не разваляй оригиналния й вид. На тези коли точно там им е чара. Като външен (оптичен) тунинг едни хубави големи джанти са напълно достатъчни.

Успех с възстановяването, дано се справиш както с паричните, така и с останалите проблеми по време на работа. :steinigung:

значи относно оптичния тунинг-ще го сложа само за зимата или поне докато успея да набавя някои неща за монтажа на оригиналните брони защото си имат забележки а неми се иска хубаво боядисана кола и да и лепна кофти брони. колата ще гледам да е на 100% оригинал.

иначе благодаря за подкрепата и се надявам да се запознаем на живо на някоя среща а не само тук.

снимки няма да качвам тази вечер тъй като не съм ходил до гаража.

намерих си оригинални ел. огледала но едното е със счупен механизъм и сега се чудя от кой модел ще стане вътрешната част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптичният тунинг е комплект - брони, прагове и лека доработка на предния капак. Ще ги сложа за временно, докато набавя необходимите ми неща за оригиналните брони. Относно джантите - мисля да са 17-ки или 18-ки от Ауди А8. Бях виждал снимки в нета на една 200-ца и много ми хареса как й стояха.

Ами при това положение има шанс да стане по-готина от сток версията според мене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Манията! Евала пич, ще следя с интерес.

И както каза оямата, не слагай разни мангальочи по колата, С2 изобщо не на такива неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер много се радвам стойностна тема ще следя с интерес и аз ще препоръчам на колегата да се придържа към оригиналния и вид, само на джанти да наблегне и може би снижаване. Още един път :rolleyes::lol: :lol: и само успехи с подвига!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това би могло да те стимулира малко...

на 11 000 километра е!

не е истина тоя какъв късмет е извадил с тая кола! :rolleyes::lol:

ако някой може да преведе цялата статия, че от много немски ме болят ръцете... :lol:

DSC_3637.jpg

DSC_3638.jpg

DSC_3640.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, аз на такива хора като теб шапка свалям за ентусиазма и сърцето където имаш :bia::hilezh::lol: Живот и здраве след години, ако съм жив и здрав и да имам пари ще съживявам в някой гараж от носталгия някое 80 Б3 или Б4.....

Дано колата я възстановиш максимално добре ! УСПЕХ !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, аз на такива хора като теб шапка свалям за ентусиазма и сърцето където имаш :respekt::bia::lol: Живот и здраве след години, ако съм жив и здрав и да имам пари ще съживявам в някой гараж от носталгия някое 80 Б3 или Б4.....

Дано колата я възстановиш максимално добре ! УСПЕХ !

колеги много Ви благодаря за хубавите думи.направо сам трогнат от Вас и от интереса който се породи,когато пусках темата мислех че няма никой да я погледне.утре се надявам да е готова и дясната страна за да кача нови снимки.днес ходих но бяха стигнали до прага,а от ляво вече е готова за търкане.цялата лява страна е готова за което сам много :bia::lol:

и благодаря на levis за гащеризона много му се кефя. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...