Jump to content

Къде е най-качествена газта?



Recommended Posts

Колеги реших да направя анкета за да съберем мнения къде качеството на газта е най-добро. Аз принципно зареждам на ЛукОйл, но в последно време нещо не съм доволен.. От Шелл пък изобщо не съм доволен :blink: Мисля да сменя обаче незнам къде :bia:

Моля, кажете ми ако съм пропуснал някоя известна газостанция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 198
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма точен отговор на въпроса ти! Днес може да сипеш добра газ, а утре от същото място от нова пратка по-лоша. Бяхме обсъждали въпроса и достигнахме до извода че качеството зависи от правилното съотношение м/у пропан и бутан!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От около 2 месеца сипвам само на ЕКО (благодарение на колегата Zaharieff, който ме снабди с карта) и съм доволен. Разхода ми е около 13.5-14/100 в града. Не съм сигурен дали е само от газта или от по-малките задръствания, които се наблюдават от около месец :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кво да кажа... и аз не знам. Баща ми миналата седмица ми разглабя изпарителя и газовия клапан и каза, че е извадил 1 шепа чернилка. И даже ми се кара къде съм я бил зареждал тая газ. Ми къде - на Shell, Еко, OMV, LukOil... :nixweiss: Не съм зареждал по малки газостанцийки никога. Затова гласувах, че навсякъде е един боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наименованието "Газтрейд" не Ви ли е познато????

Позагледайте се повечко по ОМВ например и ще видите как техни камиони ги зареждат.

На Топливо също казват, че е добра газта. И в двата случая става въпрос за румънска, доколкото съм информиран. :dance:

За да бъда убедителен на газостанцията на Газтрейд в Красна поляна между ОМВ и Шел много често зареждат по няколко бутилки фирми, които използват газта за строителни и пр. стопански цели. :dance:

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От където и да заредя върви и харчи еднакво за сега, така че май еднаква ще дойде.......

Редактирано от shavo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам аз май съм единственния който съм твърд противник на "Топливо"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм зареждал на ТОПЛИВО досега и нямам впечатления ,но подкрепям мнението

на КОКО за румънската газ. Като че ли вървежа се качва с една идея по нагоре с тяхната газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където и да сипя гледам разхода как е после, и така останаха 3 конкретни места, едното е Шел Люлин след тунела в дясно, Лукоил Петрол в Надежда, и една газостанция след Орион в посока Надежда, на другите места сипвам само за по 5лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта шпилка като и сипем на ОМВ почва да върви осезаемо по-добре откъдето и да е другаде :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта шпилка като и сипем на ОМВ почва да върви осезаемо по-добре откъдето и да е другаде :flipoff:

Не знам има ли общо това с темата по - горе, но вече два пъти сипвам на лукоила на кафето (западния парк), и вече два пъти ми се случва, като остана с около десет литра в "дамаджаната", като мина 4500 оборота да забива, като че е свършила газта. А всъщност има. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ради в Лукойл недей, имаше една тема тук че нефтохим не ги обслужвали и внасяли гориво от къде ли не!

Потърси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента (19.02.2008), дотук 51 човека са се изказали:

  1. OMV, 15 гласа, 29.41%
  2. Топливо, 9 гласа, 17.65%
  3. ЕКО, 8 гласа, 15.69%
  4. Никъде, навсякъде е зле, 7 гласа, 13.73%
  5. Shell, 4 гласа, 7.84%
  6. Другаде, 3 гласа, 5.88%
  7. ЛукОйл, 3 гласа, 5.88%
  8. ЛукОйл Петрол, 2 гласа, 3.92%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не зарежда на Темпо. Аз зареждам и газ и бензин на Темпо в Младост 1А съм много доволен от разход и вървеж. Имам карта за отстъпка и на 30 л. получавам 1.00 лв. Само след 1 000 000 зареждания ще стана милионер. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данни от днес - 23.2.2008 :

Газтрейд (Красна поляна) - зареждане до горе, цена 1.12лв, вървеж - добър. До Пловдив по магистралата с 4 човека - без особени проблеми държи 130-140км/ч.

Лукойл (Пловдив - изхода за София) - зареждане до горе, цена 1.13, вървеж - лош. До София по магистралата с 4 човека - с 300 зора едвам 130, колата бучи доста повече и ускорява по-мудно. Абе май приключих вече с Лукойл. Лошото е, че не ми работи километража за да кажа колко е и точния разход, но съм почти сигурен, че от Газтрейд е по-малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сипах на Топливото в Младост.. Определено колата се движи по-добре отколкото с ЛукОйлската газ.. Шелл и ЛукОйл - :blink::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз се чуда как не си написал Опет във възможните отговори.. адски много хора зареждат оттам, а и от сума ти газаджии съм чувал, че е най - добра там.. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не се сети да спомене за нещо най-важно. За откритите цистерни. Според мен това е единственото гарантирано нещо, което трябва да се избягва. От там зареждайте само ако вече няма накъде. Но те в Сф не останаха май такива.СЪЩО ТАКА АКО ПРОДЪЛЖИТЕ ДА ТЪПЧЕТЕ КАТО ПОПЛАВЪКА БЛОКИРА!Тогава гарантирано отчита повече отколкото вкарва и ви лъже в литрите!!! Това съм го пробвал лично и гарантирано дава отклонения, и то големи! Просто ако искате да пълните догоре, махнете поплавъка.

Всичко останало е въпрос на партида. Днес е така, утре иначе. А колегите, дето карат само градско в хипергадното Сф задръстване, въобще да не убеждават тука АУДИторията, че могат да направят каквото и да е засичане.

Единственото коректно засичане на разход на газ може да се направи само от пълна до пъла бутилка, и то маршрута да се мине в двете посоки!

На мен например колата ми дава 0,4 литра разлика някъде по маршрута СФ-ВАРНА.Към Сф гори повече заради изкачването към по-голяма надморска височина! Ако щете вервайте. То и за монетата 1лв не вярваха че стои права на запален двигател, ама някой пробваха :hilezh: и се убедиха...Които имат 2,6 V6 разбира се... :hilezh:

Редактирано от PROFESIONALISTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... само от пълна до пъла бутилка...

а празна до празна,неможе ли!?Даже е много по-точно от пълна до пълна! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а празна до празна,неможе ли!?Даже е много по-точно от пълна до пълна! :eusa_boohoo:

Не си съвсем прав.... при този "метод" на "засичане" имаш голям процент грешка от налягането на газта и моментни отклонения, породени от дълъг престой или пък процес на загряване на двигателя...

Най - точно засичане се прави (по думите на стари разберачи) (което пътвърждава думите на колегата с идеята за пълна бутилка), когато напълниш до горе, покараш малко, после пак допълниш - така няколко пъти, като ако забравяш - си записваш всеки път сумарно литрите и като ги разделиш на километрите, получаваш най - точно (уж) изчисление на разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...