Jump to content

Смяна на ангренажна верига на A6 3.0 TDI


FASHOO

Recommended Posts

То е нормално да искам да съм сам наясно, а да не разчитам на някого.

 

Тук не става дума за нещо кой знае колко сложно. Освен това засега не искам мнение. Това ще направя, ако сложа клип, за да има за какво да се изкаже мнение.

Сега питах за малко разяснение върху сложения от колегата клип.

 

Не разбирам защо трябва във всяка тема да пишеш подобни коментари, които не носят никаква полза на питащия. Чета редовно и сте 2-ма редовни с подобни мнения. Другия съм сигурен, че ще се сетите кой е.

 

А покрай форума знам повече от повечето "майстори", като се има предвид, че нямам нито езиковата, нито умствената бариера на повечето от тях, за да се образовам сам. Така, че разчитам доста на форума, но с по-други съвети от твоите. И чуждите форуми, разбира се.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 748
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моята е на 291к и се разтракаха преди 3 Хил км, като сложих от "невероятното" масло Ксенум за незнам си и колко пари. Утре сутринта съм при Влади да я види и ще сменям. За 1 месец съм ги чувал 5-10 пъти, но съвет от мен , ако ти се струва по шумна при палене, значи е така и по-добре сменяй.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се струва и бях сигурен, че нямам такъв проблем, докато не чух на колегата клипа. Поне в клипа почти нищо не мога да забележа извън нормалния звук. Може би на живо няма да е така.

 

При теб като в клипа ли се чува или е по-отчетливо и металическо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е почти недоловимо, прилича на клапани, но знам как тракат веригите от опит с на брат ми б7-цата, и явно отнема време да се разхлопат хубаво :), аз няма да рискувам и до другата седмица трябва да са сменени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, mshbul написа:

Не ми се струва и бях сигурен, че нямам такъв проблем, докато не чух на колегата клипа. Поне в клипа почти нищо не мога да забележа извън нормалния звук. Може би на живо няма да е така.

 

При теб като в клипа ли се чува или е по-отчетливо и металическо?

Колега като в клипа се чува. Сега по топлото е по-приглушено и пластмасово, зимата в студа е по-металическо. Поне на мене така ми се струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На клипа се чува, че трака веригата и то достатъчно дълго. Може да е доста по грубо тракането, тук е по-меко, може и телефона да не е хванал звука добре.

Свържи се с Vladi_di, това е човека, няма да те излъже по никакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето видео, тази сутрин няма и помен от каквото и да е потракване, Влади не е убеден, че са обтегачите въобще, по скоро повдигачите, затова е слабо и много рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е точно така... Четенето си е полезно и необходимо, тъй като не малко майстори не обичат да се специализират и разбирайки от всичко, не разбират от доста работи. Не значи обаче че клиента трябва да е "know-it-all", но не веднъж ми се е налагало да трябва да предупреда майстор за някоя специфика на колата, включително да си извадя лаптопа, щото сервиза твърдеше че може да ми смени задните накладки без да знае че има "пиниз". Сега хубаво е всеки път да ходиш при специалист, ама не винаги е възможно и тогава е хубаво да си познаваш колата, за да не стане беля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Preslito написа:

Ето видео, тази сутрин няма и помен от каквото и да е потракване, Влади не е убеден, че са обтегачите въобще, по скоро повдигачите, затова е слабо и много рядко.

Няма видео, колега, можеш ли да го прикачиш отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, извинете за въпроса но ми е спешно и нямам време да препрочитам целия форум :) . Налага ми се смяна на обтегачи и повдигачи - А6 4F , 2005г. 3,0 TDI QUATRO . При начално палене се чува доста сериозно тракане поне 4-5 сек. После утихва. Ходих при майстори и ми казаха, че най-вероятно е това , да не кажат и нещо по-сериозно. Моля за координати на някой добър майстор и не толкова скъп в София на който мога да се доверя а и моля за малко инфо ако някой от вас скоро е правил такъв ремонт колко ориентировъчно излиза. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямах НИКАКВИ звуци откъм верига и обтегачи па ако ще и 2 месеца да не я бях палил. Както си карах с 50км/ч градско се скъса веригата и олекнах с близо 4 хилки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на 210 000 но не се знае нищо. Реално тракането започна още с първоначалната смяна на маслото като постепенно започна все повече и повече. Чак ме е страх да я карам вече :).  Или не е сменено като хората или е била с добавка, или маслото не е много читаво ( Кастрол 10 w 30 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те ги дават с 5в30 тия коли.

10в30 не съм виждал, може и да има, ама по-скоро бъркаш. Ако се окаже 10в40 изобщо не трябва да е такова.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прави си, изпростях. Естествено,че е 5 на 30 :wall:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, mshbul написа:

Ако се окаже 10в40 изобщо не трябва да е такова.

 

И защо? Аз карам с такова, Bardahl C60 с фюлерин, наближавам следваща смяна и въобще нямам оплаквания или симптоми. Мотора не е бил по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

В темата не видях конкретни цени за смяната на вериги и обтегачи. 

В Порше цената започва от 3500 до 4000 +. Беше ми обяснено, че цената не е фиксирана защото, се водел необслужваем агрегат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам само, че може да си прещипеш пръстите докато монтираш скоростната кутия после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених на старата, 3.0 тди. 2500 лв. с оригинални вериги и маслена помпа. Труд включен.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли значение колко време не е палена колата, за да се чуят веригите?

2 пъти като не съм палил по 1 седмица чувам един лек допълнителен шум за 2-3 секунди, но е много слаб на фона на останалия шум и не е метален.

 

Сега като е студено вдига много оборотите и избръмчава в началото и не може да се разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...