Recommended Posts

Нямаше масло по тях, колата е с нормален разход на масло. Няма и ремап все още.

Някой има ли излишна бензинова помпа работеща/неработеща? Имали клапан, който трябва да държи бензина да не се връща при загасена кола. Мисля от това ми прави мизериите щом като дам два пъти на контакт (без значение дали е стояла 10 часа или 10 дни) и си пали без ядове.

Здравейте,

Нов съм във Форума като цяло, наскоро закупих AUDI C5 A6 Facelift 2.7 biturbo АТ седан - американка. Първите впечатления са според мен за кола със собствен характер, но като цяло я смятам за добър избор поне до моммента. Появявват се обаче няколко неща, от които следното е най - дразнещо:

При запалване на автомобила  - студен старт, светват всички показатели за скоростите на бордовия компютър едновременно, след като изчакам 10 секунди, гася, паля наново и вече всичко е ОК. Забелязвам, че го прави, от както е по - хладно времето. Дава следните грешки: 18233 и 18228 - Pressure Control Valve 3 и 2. И от време на време светва CHECK, който изгасва сам след няколко км. Четох из други теми, но не намерих полезна информация от къде да започна търсенето на проблема, като видимо буксите и кабелите на кутията са ОК. 

Ще съм благодарен ако някои има идея за какво става въпрос.

Поздрави от Пловдив!

Много прилича на лош контакт поради корозия на някой пин в буксата на мехатроника. Като позагрее метала се разширява и контакта се подобрява. Грешките 18233 и 18228 обаче са късо към плюс, така че може да влиза вода или антифриз и в момента или пък да имаш прегоряла изолация в кабелния сноп.

Edited by CVT

На този модел А6 компютъра на автомата е в караката на пасажера  и почти винаги там е корозията/окисляването, в следствие на пране/наводнение. Съветвам да се погледне буксата на компютъра.

Някой знае ли дали кардана между кутията и задният диф на S4 е съвместим с този от а4-ка? Налага ми се да го сменя.

На 28.07.2016 г. at 22:29, ghostdog написа:

От RS4 днес купих дюзи за 200лв за един приятел. Те са лесни за намиране, но имат нужда от адаптери за монтаж на нормално 2.7Т, защото са по-къси.

Колега намират ли се още такива дюзи и колко пари мисля да ги слагам на едно 2.7 250 кс ремапнато, че тавани бенз времената и на газ е мисия невъзможна, а газта си е топ като синя хана дюзи и стагче с обд 2 изпарителя и усилена сонда томасетто, а колата си е сток от към двг е освен едни валове от 2.8 :)  и на 0.9 бууст. Мапера каза, че може да ги обедни нещата, но аз не искам и варианта са ми само по големи дюзи, но предпочитам такива които са си вграждани оем, че съм закъсвал с афтермаркет дюзи :) 

Edited by dmxkris

На 4.02.2021 г. at 22:23, dmxkris написа:

Стаматеее не си ъпдейтнаш инфото за дюзоте от форд ;)

Кой си браткооооо :)

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение!

С кой си говори вчера за хибридни турбини, дюзи... Ицо