Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Преди 6 часа, Chitatelia написа:

Да ви питам относно окачването.....

Задните пружини са Sachs 996949

Предните са с 1 синя и две зелени точки.

Тези ли пружини трябва да са за 1БЕ окачване?

Предните са такива (8E0 411 105 CЕ, 6-ти тов. индекс / 1 синя и 2 зелени). Задните по каталога на Sachs ги дават 996953 за Avant-a, а тези 996949 ги дават за седан.

п.п. Колегата ми на работа и той е с 1.8Т avant 1БЕ окачване, където предните му са същите като твоите, а задните предполагам са му оригиналните (8E0 511 115 DL, 10-ти тов. индекс / 1 синя и 3 розови), които по каталога на Sachs са точно тези дето ти написах  996953. Задницата му обаче е доста ниска, даже и той не я харесва така, а твоята дори трябва да е още по ниска, защото 996949 отговарят на 9-ти тов. индех, но незнам само предполагам :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами по кодовете излиза, че са така.

0JF= Weight category front axle weight range 6

0YJ= Weight range 9 installation control only no requirement forecast

 

Би ли ми казал какви пружини и амове (номерата им) примерно Sachs ще ми трябват за 1BA?

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да са:

Пружини:

Предни: Sachs 998 416

Задни: Sachs 996 950

Амортисьори:

Предни: Sachs 558 301

Задни: Sachs 312 783

Колега, но съм на 100% сигурен, нека и други се поровят и също ти помогнат. Аз съм гледал от каталога на Sachs от този сайт

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ivailo_slavov написа:

...

Колега, НЕ съм на 100% сигурен, нека и други се поровят и също ти помогнат. Аз съм гледал от каталога на Sachs от този сайт

Сбъркал съм една буква, sorry.

 

Между другото много трябва да се внимава, ако ще се преминава от едно окачване към друго - поведението на колата и визията няма да отговарят дори и малка разлика да има в тов. индекс на пружините. Прашниците и шок тампоните също имат разлика и трябва да се съобразят със съответното окачване. Аз лично съм за комплект оригинално окачване от такъв автомобил  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/13/2017 at 8:52 PM, ivailo_slavov said:

Сбъркал съм една буква, sorry.

 

Между другото много трябва да се внимава, ако ще се преминава от едно окачване към друго - поведението на колата и визията няма да отговарят дори и малка разлика да има в тов. индекс на пружините. Прашниците и шок тампоните също имат разлика и трябва да се съобразят със съответното окачване. Аз лично съм за комплект оригинално окачване от такъв автомобил  :zustimm:

Прашниците и шок тмапоните за всичките 3 нива на S-line окачването са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой имал ли е проблеми със стоп светлините на Б7...
При мен постоянно ми се появява грешка на таблото, че или третия стоп или десния не светят. Имам чувството, че някъде дава нещо на късо или претоварва инсталацията.
п.п. Сменях веднъж дясна крушка и имаше период от близо 4-5 седмици без проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали стопа и му почисти добре куплунга, при лоша "маса" дава такива грешки понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Да ви попитам някой знае ли тия гумички, които покриват дупката между стопа и купето на комбитата дали се продават отделно?

По веригите има ли ги и какъв им е парт-номерът?

 

 

20171016__171955.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Chitatelia said:

Спрямо 205/55/16?

Хм ,спрямо този размер разликата е 2см във височината- ще се вдигне, но ще и се променят показанията на километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам пасат б6 и е с голямата навигация RNS MFD 2 та въпросът ми е ще може ли да се подкара с бг карта? И как да се сложи да има усб? Има аукс но не виждам къде е извода.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H7 ли е крушката на късите на Б6?
Гледам в тубата, че за смяната на крушката се сваля фара. След това трябва ли да се регулира?

 

Хубави крушки да препоръчате? Ако може по към бяло да светят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H7 е да на къси и дълги .сваля се фара аз не сам ги регулирал след това 

ползвам Philips white vision H7 комплект с габаритите w5w стоят добре :) 

 

Редактирано от Black edition
Add
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10/19/2017 at 11:43, royce написа:

Здравейте.

Да ви попитам някой знае ли тия гумички, които покриват дупката между стопа и купето на комбитата дали се продават отделно?

По веригите има ли ги и какъв им е парт-номерът?

Колега разбра ли нещо по въпроса, че и при мен от едната страна е същата работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

41 minutes ago, Passi said:

Голям ли е филма да се сложи цветно табло от Б7 на Б6 с обикновено?

 

Много, даже бих казал невъзможно.За Б6 обаче се намира табло с цветен фис, което лесно се слага на твойта кола.Таблото на Б7 става само за Б7 и смяната е доста сложна и скъпа.От б6 на б6 става по-лесно.

 

Аз искам да питам как да разбера кой тампон на мотора е заминал ? Преди да купа колата ходих в хеед и ми казаха че единия тампон на мотора е заминал и е за смяна.Обаче забравих кой точно ми казаха и като ги питах нищо не е записано и никой не помни.Как да го хвана аз ? 

Като изрежа колата до 6к оборота на първа и после включа втора и дам пак газта като пусна съединитела, скоростния лост се клати напред назад в първите 1-2 секунди.Дали е от тампона ? На другите предавки го няма това.Отделно като напълна на 1ва докрай и 2ра влиза с малко повече сила от нормалното.До 4500 оборота някъде няма проблем, нагоре вече иска малко повече сила.Съединитела е керамика.Отделя най-горе чак.Само с 10см натискане на педала мога да сменям предавките без никакви проблеми.Само за проба съм го правил това, иначе винаги до долу натискам и само при втора влиза трудно и то ако съм напълнил първа на 5000 и нагоре оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.10.2017 г. at 10:07, marshon написа:

Колеги някой имал ли е проблеми със стоп светлините на Б7...
При мен постоянно ми се появява грешка на таблото, че или третия стоп или десния не светят. Имам чувството, че някъде дава нещо на късо или претоварва инсталацията.
п.п. Сменях веднъж дясна крушка и имаше период от близо 4-5 седмици без проблеми...

При мен проблема беше вътре в самия трети стоп.  Вътре в него се осъществява контакт чрез натиск на две пластини с две пътечки на печатнатата платка с диоди. С времето се образува окис+отслабване на натиска на пластинките+температурни разлики=периодична поява на грешката "централен стоп". Излекувах го чрез разрез в пластмасата отстрани контактните пластини и запояване. Вече над година не съм имал проблем със сигнал от третия стоп. Аз съм с Ауди 8ED(b7 avant). P.S. Трябва да се пипа много внимателно за да не отидете на 100лв. за нов стоп. Успех!

WP_20170702_001.jpg

WP_20170702_002.jpg

third brake light.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Marto7777 написа:

Много, даже бих казал невъзможно.За Б6 обаче се намира табло с цветен фис, което лесно се слага на твойта кола.Таблото на Б7 става само за Б7 и смяната е доста сложна и скъпа.От б6 на б6 става по-лесно.

Много благодаря.:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Chitatelia said:

Колега разбра ли нещо по въпроса, че и при мен от едната страна е същата работа?

 

Тц. Нямах време тия дни да видя по магазините, а и нямам ЕТКА да видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро имам B7 и не ми харесват чистачките му. Ако може да споделите бюджетен вариант, понеже автомобилът го взех евтино и в момента закрепвам по-сериозни проблеми. Не е спешно - може от чужбина и да почакам.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Б7 няма евтини чистачки.Бошовете са на цена около 50лв. с отстъпка в Тех-ко.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...