Jump to content

Смяна на вентилатора на купето. (Audi B4)


grizzly

Recommended Posts

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Емм да , дадох 15лв , като очаквах леглото за филтъра , не тая пласмаса дет и в главата нестаа си я бия.

Кой те метна - от форума ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой те метна - от форума ли е?

botev2 Незнам метнал ли ме е , или не е разбрал какво искам , но смятъм че от темата се разбира какво ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в двата случея ... без значение за какво си е мисли тва тия 15 лева са си обир на пладне на сред мегданЯ :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в двата случея ... без значение за какво си е мисли тва тия 15 лева са си обир на пладне на сред мегданЯ :)

Щом не отговаря - ясна работата :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги като все още "зелен" искам да попитам възможно ли е да нямам филтър на купето(колата ми е с климатроник),защото аз махнах кората която се намира под чистачките,но там гледката не е същата като тази която се вижда от снимките в темата.Или с 2 думи няма къде да сложа филтър,като липсва пластмасовата "кутия" в която се поставя филтъра,а има само едно пластмасово почти квадратно "прозорче". :) Ако някой не ме е разбрал какво искам точно да кажа ще гледам утре да щракна 1 снимка и да я постна във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега възможно е. И аз съм с климатроник и аз нямах. При мен беше още по-зле - някой от майсторите които са ремонтирали колата бяха махнали и капачето и системата ми се бълнеше с листа и боклуци.

Решението - търсиш втора употреба основа за кабинен филтър и после по него си купуваш самият филтър. Имай на предвид че са два модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Имай на предвид че са два модела.

А тази пластмасова рамка за която става въпрос горе не е ли точно за единя модел, в нея се слага хартиения филтър и двете заедно се монтират в леглото което е по различно от това на снимката по-горе. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зДравейте

аз имах този проблем и никъде не можех да немеря филтър с въпросната рамка - отидох в Ауди и си купих въпросната кутия чисто нова дза да я сменя - така и не я смених благодарение на Стефан Сумиста с когота споделих след като ми направи климатика разбира се префектно - той ме погледна озадачено че не са ми намерили филтъра и ми извади филтър за моята кола който си е комплект със пластмасовата рамка и ми каза къде другаде даже мога да си го купя ---- така е не се наложи да сменям кутията ---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

за моита б4 филтрите в магазините са по малки и без пластмасов кужух както е оригинално аз го залепи новия с силикон и намалих отвора с парче пласт маса сега е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Днес и аз смених филтъра, имаше два вида един Airmatic хартиен най-прост за 17.60 и Valeo анти-поленов за 17 лева.

Купих Валеото заради по-добра изработка, уплътняващия дунапрен около филтъра (пасна в рамката перфектно) и естествено цената.

Прилагам малко снимки как изглежда и под какъв номер е продукта, чак книжка с картинки има за хора дето не знаят :rolleyes: .

imgp62873638808.th.jpg imgp62863625239.th.jpg imgp62853615173.th.jpg imgp62783597626.th.jpg

imgp62963684264.th.jpg imgp62933666121.th.jpg imgp62883651082.th.jpg imgp63013582574.th.jpg

Ето и крайния резултат:

imgp63064137689.jpg

Довечера ще пътувам и после ще пиша как е в тунели или зад някой чадилник :steinigung: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е идеята и при мен.

И аз и жената кихаме много от разни елементи из въздуха.

Това малко от малко поне спасява положението поне с грубите частици, азбест и полена.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е задължително да има такъв филтър. На старата кола си присадих, новата за щастие го има фабрично.

След като веднъж от камион пред мен ми влезе песъчинка в окото и карах 15 километра със затворено око защото нямаше как да го почистя повече без филтър НИКОГА.

Дори на реното съм му ушил едни гащи на входния въздух (там изобщо не е предвидено).

Може да му сложиш отдолу въгленов филтър - ще помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу или отгоре последно?

Не за друго но имам от аспиратора с активен въглен и мисля да тунингарствам връз филтъра :steinigung:

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пътувах, добре се държи филтъра.

В смисъл няма проблеми в тунели или при запрашена пътна обстановка.

Както и с летящи неща из въздуха, миризми пуска но не толкова много колко очаквах (трае се).

Пропускливостта е на ниво, демек духалките си имат нужния пауър.

Препоръчвам, за цената е :rolleyes: :

imgp62783597626.th.jpg

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

По номера виждам, че съвпада с филтъра за моята кола.

За справка: в Порше Запад - цена 42 лева.

Не мога да преценя дали касетата (позиция 19) ще свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Филтрите ги купувам по 8-9 лв. Не помня, че беше отдавна, а си купих 4 бр., та скоро не съм пазарил.

Оня ден си купих нов филтър, най голямото менте струва 10лв. Доволен съм, досущ като предишния, ще спасява от прахта.

За проблема с миризмите съм действал кардинално, преправих си бутона "REC", сега всичко спи.

Много скъпо ги купувате тези филтри. Не ми се вярва да има разлика между този, който купих и такъв за 20лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Относно смяната на вентилатора възможно ли е да се смени само перката без моторчето, защото при мен перката е заминала (счупена е).И да попитам този филтър (в дупката на вентилатора 'долу') дали се сменява и ако се сменява какъв мо е артиколния номер или поне наименованието му.

post-8449-0-73194100-1303483197_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....И да попитам този филтър (в дупката на вентилатора 'долу') дали се сменява и ако се сменява какъв мо е артиколния номер или поне наименованието му.

Това "там долу" не е никакъв филтър/нищо,че е облечено с дунапрен/ и наименованието му е клапа за рециркулация/REC/на въздуха/определя дали вентилатора ще нагнетява външен въздух или ще върти само въздуха в купето/.Ето го какво представлява,гледано под друг ъгъл/снимката е на колегата grizzly/:

022154654.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...