Jump to content

Recommended Posts

Всеки път като излезе някой нов иДивайс и хората всякаш оглупяват.

Вглеждате се в размери,спецификации, дизайн и ала-бала ... Все неща които само си мислите, че са кофти ... без да сте ги помирисвали даже.

 

Всъщност цялата работа е в едни единици и нули, които се обменята м/у разни джаджи и ти вършат няква работа или ти доставят няков удоволствие.

В този смисъл за мен важните новини са разплащателната система и активното следене на здравният статус ... все неща свързани с часовника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайнът е много важно нещо при покупката на най-различни стоки, изключително важно и съвсем не е за пренебрегване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав. Конкретно тук нещата просто излезнаха от калъпа тотално!

 

Въобще не ми е нужен на живо 5.5" телефон за да потвърдя, че не става за телефон. Още по-малко имам нужда да видя "часовник", на който да си гледам снимки и пращам heart beat на любимата за да се убедя, че е тотално излишно устройство.

 

 

Истината е, че Епъл започнаха да имитират вместо да диктуват <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм закостеняла чичка и след 4s всичко ми е неудобно за ползване с една ръка. Колкото и да е бърз, с повече глезотии- все тази, щом изпитвам дискомфорт да го ползвам и нося.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав. Конкретно тук нещата просто излезнаха от калъпа тотално!

 

Въобще не ми е нужен на живо 5.5" телефон за да потвърдя, че не става за телефон. Още по-малко имам нужда да видя "часовник", на който да си гледам снимки и пращам heart beat на любимата за да се убедя, че е тотално излишно устройство.

 

 

Истината е, че Епъл започнаха да имитират вместо да диктуват <_<

 

Лошото е, че никой нищо не диктува в момента, просто развитието на цялата тази технология е в застой, но само към Apple очакванията са по-завишени. Никой не очаква от китайските боклуци бълващи по 100 модела на година да изкочат с нещо и като някъде нещо вземе, че се окаже смислено прави разликата сред морето от тъпотии... 

 

Все пак какво очакваме от тоя телефон - социалния стрийм, добра комуникация, игри, апликации за работа, плащания, сигурност, бързина, добра батерия, хубави материали, хубав дизайн, достатъчно аксесоари и поддръжка - ми всичко си го имат в една или друга степен. 

 

Имайте предвид и, че тука примерно сме 10 години назад във времето с пос терминали и тн. неща, но в щатите особено, УК и тн. Apple Pay ще влезе за една година масово и съм сигурен, че ще стане супер удобно. Примерно много подценяват хората Passbook, но като летя постоянно напред назад ми е сууупер удобен за бордни карти да речем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че единствената новост е качеството на изработка. На живо вероятно ще изглежда много добре.

Спомнете си, че и 5-цата не я харесвахме на снимки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайнът си е определено apple style.Щом на снимка толкова  ми каресва 6-цата, мисля че на живо ще е още по-добре

Няма да забравя колко приятно изненадан останах когато ми дойде 5S-са в нас и го извадих от кутийката.Никога преди това не го бях виждал на живо, а на снимки не ми допадаше особено

 

Надявам се само тези 4,7 инча да са послената стъпка по възходящата линия на дисплеи.Аз лично като потребител вече близо 5 години,определено мога да кажа,че по-компактният вид бе това което в началото ме накара да избера Iphone.Ако в бъдеще се появят прекалено големи размери просто не ми се мисли с какво бих го заменил( определено с нищо по мое желание) но пък не искам и поднос да си нося с мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайнът е Apple style с леки нотки на One M8, според мен.

Мислех че само аз го забелязвам това и ме беше страх да го кажа, да не ми се скара некой лош фенбой :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз доста мислих преди да се престраша да го напиша. :hilezh:

Надявам се някой от Глобул и Виваком да се сетят да го пуснат, че Мтел вероятно ще го продават колкото една Б4-ка в перфектно състояние. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересни коментари, както винаги  :hilezh: И след 2 месеца - всички с нови телефони.  :dance:

На мен лично много ми харесва и мисля да го придобия при първа възможност :) За 6-цата говоря, на мен таблет не ми трябва в джоба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно аз остарявам, но като чета как постоянно ползвате всякакви news feeds, social feeds, чат, мейли, фейсбуци, форскуери, вацап, вайбъри, уеб, и още какво ли не през телефона, си спомням с умиление за края на 90-те / началото на Y2K, когато имах Siemens S25, после S35, после яката Нокиа 6310 и един лаптоп... И нямах толкова стрес на главата. Сега получавам на ден по 100-на мейла, още толкова обаждания, купчина съобщения във всевъзможни АП-ове, отвсякъде всичко бипка, писука, нотификира и преди всичко - яко стресира. Всеки си е харесал някой ап да те флудва - един айМесидж, друг те поцепва на вайбър, трети - на вацап, 5-ти - на ФБ Месинджър, а пък съвсем ен-ти има претенции, че не си му обърнал внимание на Туит-а! Ако не се появя два дни у фейса, почват автоматичните им мейли що ме няма. Истинска гадост. И, за да е по-гадна картинката, разнасям и един айПад с мен (без да знам точно защо), който да дублира нотификациите, месиджите и стреса от айФона. Защото си мислим, че така ще е по-удобно да пишем мейли, докато обядваме! Забравихме, обаче, че целта е просто да обядваме, а не да премляскваме, докато пишем мейли и обядът да ни пречи на сошъл фийд-а. Отделно от това - преди, като излизахме с приятели си говорехме помежду си, а сега - всички са забили глави и цъкат фейс, мейс, туитър, вайбър... Забравихме и, че имейлът (дори през 2014) все още не предполага спешност, но искаме да го прочетем веднага, a.s.a.p. някак си, дори и докато оцъкляме очи над тоалетната. Вместо просто да звъннем, когато е спешно/важно. Луда работа. Както се казваше - спрете Земята, искам да сляза!

 

Отдавна съм се запитал кога ли ще дойде моментът, в който ще ударя в земята айФона и ще си купя един хубав, бутиков телефон, по който може само да се казва "Ало" и да напишеш кратък смс в стил "Да/Не". Ясно е едно - че ще е съвсем скоро този момент. И само като се замисля, че новия, моден айЧасовник ще е просто поредното нещо, което ще писука, подскача, нотификира, надава вой, ще очаква да му мислиш и обгрижваш и неговата батерия, ще има претенции, че не си тичал достатъчно днес, и други подобни... и... рязко ми минава мерака даже да го разгледам. А предложението да си гледам на часовника снимки, съобщения и мейли е абсолютно нелепо... И не, няма да си взема нищо повече, което да очаква да го зареждам ежедневно. Имам предостатъчно такива дивайси вече и като си залягам, става като байконур, контакти и шкафчета не останаха... 

 

Та, Апле, мерси, ама айУоч - друг път... Сега още повече ми е ясно, че няма нищо по-хубаво от един скъп, класически, марков часовник на ръката, който може да ти покаже само колко е часа, и коя дата сме. Който иска повече - отваря си мега тънкия, малък, лек, и хай-рес-супер-дупер лаптоп и почва да плющи от там... Сигурен съм, че така хората ще бъдат малко по-щастливи... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ама не прайхме 90те по 2-3 Б4ки в перфектно състояние на месец някак си :) Пък тия нотификации са си изплатили вложението в телефона при мен лично стотина пъти поне. Пише ти някой важен клиент някъде на фейса, мейл и тн. влизаш за 2 минути докато си някъде драсваш му 2-3 реда оправяш положението ако е на кантар. Важно е и да си филтрираш трафика - примерно нотификации да не получаваш дефолтно за вся и всьо щото верно ще луднеш. Отделно - от 21:00 влизам в do not disturb режим и ми пука на шапката кво ще пипка и мипка - началниците, жената и родителите са всичките във favorites - за тях не важи :) Тия неща ти навлизат в личното пространство точно толкова, колкото им позволиш - сега десет дена в Гърция телефона OFF плаж, море, барбекю, сън. Пък те нека си пишат мейли, туитове и фейсбуци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с мнението на Алекс. Аз откакто спрях да влизам във фейсове, туитъри, и т.н. простотии се чувствам много по-добре. Изтрих и залухавия вайбър със цялата отвратителна шарения... Оставих само уатсапп за нещо като безплатни смс-и..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано няма хейт но има ли начин всички контакти от ахфон 4с да се прехвърлят на Самсунг 5с ?

Има ли някой напуснал марката и сблъскал се с същия проблем ?

Мерси предварително

Sended from Iphone 4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има:

Логваш се в Айклауд, отиваш на контакти, долу вляво select all, после цъкаш на export vcard, записваш файла някъде на компа.

Логваш се в Gmail, избираш контакти, още, import vcard(или там както е на Български), избираш файла, и си ти.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... 

 

...

 

Пичове, по принцип основната идея на техниката и технологиите е да ви улесняват живота. Ако във вашия случай го усложняват, явно не ги ползвате правилно.   :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alex е прав, че обикновено така се получава обядът да пречи на телефона и всички занимавки, свързани с него.

За почти всичко е прав, но не видях да споменава и реалната полза от умните устройства, каквато поне за мен има.

Мейлите в движение са ми важни, да мога да си видя статистиките също – свързано е с работата ми, а тя ми е важна.

Вайбър с възможността за бързи снимки и локации е много удобен и полезен в комуникацията с конкретен човек.

Всички останали святкащи и мигащи работи са изключени, ако се налага да са инсталирани. Много лесно се махат от lock screen и notifications.



Ключът както винаги е в баланса между реално полезното, имагинерните ползи и пристрастяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и просто да дадеш на iTunes да се синхронизира с gmail ;)

Доколкото разбрах, колегата няма контакти на gmail account-a.

Някой знае ли каква ще е цената на 6-ца в apple.com/uk/de ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените от 3-4 години са еднакви, новият модел iphone тръгва от около 700евро за Европа, Бг ще го пуснат тук-там за поне 2 хилки, после постепенно ще падне, ама това ще бъде догодина вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. В УК специално 4-ка и 4с-ка бяха 499 лири, 5-цата беше 529, 5с беше 539 или 549. Което в левове си е разлика. :)

Говоря за официалния сайт.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...