Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 4


sky

Recommended Posts

В студентски град до Пулсатор има едни алармаджии и май там са ми слагали на първата 4Ф-ка аларма по КАН шина. Хубавото беше, че с оригиналното дистанционно си отключвах колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,5k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да това имах и аз в предвид че се ползва оригиналното дистанционно, а създавала ли ти е проблем алармата ако се скапе нещо по път може ли да се изключи на цяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви ядове не съм имал. Тя е вързана на кан шината и седеше вляво от шофьорските крака, ако имаш ядове само и кръцваш захранването и я нямаш повече. Всички останали функции ще се изпълняват от комфорт модула - заключване и отключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато направих първото каско на колата,от застрахователя/Лев Инс,ако има значение/ ме изпратиха при "алармаджия" за монтаж на такава КАН аларма.Вече 1 г. и 3 м.,не е обаждала проблеми,иначе също заключвам/отключвам с оригиналния ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това имах и аз в предвид че се ползва оригиналното дистанционно, а създавала ли ти е проблем алармата ако се скапе нещо по път може ли да се изключи на цяло

Аз карам така с допълнителна аларма почти 2.5 години и няма ядове, така че слагай смело.

Поздрави.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много спици много нещо. За мен пет лъчеви джанти седят най-добре на тези коли. Защо не си вземеш едни s-line съответния размер за половината пари или искаш от новия тертип с новата тапа дето е мечтата на крадеца в момента ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантата не е лоша и най-важното, че е оригинална, което е равнозначно на здравина. А що се отнася до размерите, мисля е добра 8J на 18 цола, и най-важното ЕТ 38, това което прави джантата да изглежда на колата добре без фланци. Лошото е, че идват на много пари тук в Бг, гледам сега са на 855?-не е никак малко, но ти си знаеш най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стегна ме шапката за трилъчев с перфорирана кожа, днес гледах на колегата, доста ме кефи как изглежда и как е на пипане перфорираната кожа. Някой, който е запознат да каже какво е нужно за ъпгрейда, имам комп който поддържа всичко, че и нагряване, само се чудя какво да избера, трилъчев с перфорирана кожа или четирилъчев с подгряване. Тая кожа много, много ме кефи, но пък няма четирилъчев и с подгрев и с кожа, пък и самия трилъчев волан ми се стори по-дебел от моя. Дали не е бил претапициран :steinigung: И щях да забравя от А5 волана става ли?

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маи ние с бензините трябва да си направим отделна тема :hilezh:/>

Някой случайно намери ли решение за боядисване на пластмасата на центраналната конзола около скоростния лост и MMI управлението ? Защото мойта скоро отива за боя и подготовка за лятото и предпочитам докато е разглобена да се занимавам с тези неща.

Аз я свалих и ми я боядисаха в Автоинтериор 2000. Стана както оригиналната. Нямаше драми.

Маи ние с бензините трябва да си направим отделна тема :hilezh:/>

Някой случайно намери ли решение за боядисване на пластмасата на центраналната конзола около скоростния лост и MMI управлението ? Защото мойта скоро отива за боя и подготовка за лятото и предпочитам докато е разглобена да се занимавам с тези неща.

Аз я свалих и ми я боядисаха в Автоинтериор 2000. Стана както оригиналната. Нямаше драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две седмици без кола, оправих си махагона, пластмасата е перфектно направена и днес даже я разходих малко :dance:/>

S9dvghw.jpg

nE0Tgii.jpg

Перфорираната кожа си е голям кеф, в неделя изпуснах за много малко на търг един трилъчев мултиволан с планки за скоростите :steinigung:/>

Но ще изпадне.... някой ако ще си сменя неговия с такъв от S6 примерно да свирка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

След като изчетох повечето теми във форума останах с впечатлението, че за allroad 4F няма много инфо. Дали защото колата не е толкова често срещана или по скъпа за поддръжка - не знам. Вече две седмици съм притежател на такава машина, обслужих я с кастрол edge 507.00 5w30, застраховах я. Колата е докарана на ход от Германия. Както питах и в предишната тема ме интересува много окачването. Какви са най-честите му проблеми, след преглед в HEED auto, а и лично инспектирах колата от долу е като нова. Единственото, което ме притеснява е, че заден ляв амортесьор е леко омаслен. Всичко друго е така, както трябва да бъде. Както и със сервизна история. Ще се радвам ако има колеги с подобни коли да споделят за опита си с този по-екзотичен модел. Мотора е 3.0.2008

Редактирано от vassilev_georgi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jass, да те пипитам това с какво е боядисвано, защото ако се ползва познатата технология, боя + лак... няма да изкара дълго на 2-ма 3-ма познати на разни места са им боядисжали пластмаси в интериора и то все на лъскави и скъпи коли и да ти кажа честно е пълна скръб, като минат на мивката с парцала през пребоядисания детайл и само от това го драскат. Там кадето ще ми боядисват колата казаха, че не могат да го направят, така че да остана доволен понеже си ме знаят какъв съм перфекционист. За това попитах дали някой е намерил място кадето бъркат боята/лака с полимер за да стане по здраво. Оригиналните елементи изобщо не ги пръскат, тях ги боядисват във вани. А тия жени с техните извратени чанти направо ми разказаха играта на конзолата.. Сребристото е все едно котки са си били в/у него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш, че разбирам от боя/лак/полимери :hilezh:

Пък и са ми бонус от моите бояджии към боядисването на джантите!

Надали ако малко се надраска ще ме дразни повече отпреди. Най-много есента пак да го разглобя.....

Подгряване на волана е нещо уникално зимата, спор няма, ама с такава зима мерси, по-добре перфорирана кожа за останалите 350 дни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема е станала като седянка на руси лигли. Без да се обиждате.

Мислите ли да ги карате тея коли или само ще ги контите с боклуци ?

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.

Днес ходих в един доверен сервиз на Армеец - "КОЛОР СТИЛ" . Трябва да оправя няколко дребни забележки... та в този ред на мисли, питах за пребоядисване на лайсните и постигането на "пияно лак ефект". Собственика на сервиза ми каза, че ако искам да станат като хората, цената може да стигне до 200 лв. (добре след офертата от Overdrive от 500 + отстъпката за форума). Начин по който го направили на някаква М-ка - сваля се всичко, боядисва се няколко пъти (2 май каза), оставя се хубаво да изсъхне (независимо, че го правят в камера). След 2 седмици пак отиваш, отново ти ги пръсват, последният слой се минава на супер фина шкурка, след това лак и това е края.

2.

Jass, моля те за малко снимки на сътвореното + ориентировъчна цена :rolleyes:

3.

Все още се чудя какво да правя с моите махагонени лайсни, боя или фолио. Трябва да отнеса въпроса и до пичовете от BGmotorwraps и Gworkshop (вижте им страниците в Facebook)

4.

Предполагам, че не само моите хромирани лайсни (външни) са изгубили своят блясък - ко праим ?

5.

N1995 - аз съм с трилъчев волан с перфорирана кожа и F1. Не бих си сложил тоя другия кютук, ако ще не подгрев да има, а и едни други функции дето ме е срам да ги пиша тук :hilezh:/>/>/>/>

Тази зима (първата ми с А6-цата) нито за един момент не съм почустван дискомфорт от студен волан (на предишните си коли дори съм използвал кожени ръкавици).

Редактирано от manoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с хромираните лайсни покрай прозорците май се решава единствено с нови - никаква манипулация с никакъв препарат не помага. При мен само на предните две има най-вече под огледалата.

baba, първите по-кефят. Какво ще кажеш за тези:

http://www.ebay.de/itm/Original-Audi-S5-A5-8T-Alufelgen-8mm-Winterrader-245-40-r18-97V-Winterreifen-18-/360611605719?pt=Auto_Komplettr%C3%A4der&fits=Make%3AAudi&hash=item53f6206cd7

без гуми са по-евтини:

http://www.ebay.de/itm/Original-Audi-A5-S5-8T-S-line-18-Satz-Felgen-Alufelgen-Felgensatz-w-NEU-HR654-1-/400423911399?pt=Auto_Felgen&fits=Make%3AAudi&hash=item5d3b1fffe7

....не знам дали има същите с централен отвор за 4F, че тези са с друг и няма да станат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...