Jump to content

Максимална скорост 220км/ч AUDI A6 Allroad 3.0 TDI


Стойчо

Recommended Posts

Здр.От април тази година съм собственик на AUDI A6 Allroad 3.0 TDI (233 к.с.) Днес на път за морето реших да изпробвам максималната и скорост. За съжаление установих,че повече от 220км/ч не може да развие.Иначе доста бързо ги достигнах но до там.Нито километър повече. Със старото ми Audi A6 3.0 TDI (224к.с.) съм "пълнил" километража(260к/ч).Някой има ли идея каква е причината да не развивам по-висока скорост от 220к/ч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не би да има нещо общо със speed warning менюто в instrument cluster ? Предишният собственик ми каза, че е вдигал 250, сега е настроен на 200 и не успях да вдигна повече от 230.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро нямат  нищо общо-speed warning  е функция за напомняне ,че е достигната скороста зададена MMI/CAR/SETUP/ и т.н. ,а speed limiter се настройва с VAG-a и си е за ограничение при достигане на дадени километри/час.А да не говорим че има custumer road speed limit и cruise control speed limit..

Редактирано от arsov82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Warning speed-a е само един дразнещ звук и нотификация която се появява на таблото. Няма функции на софтуерно ограничаване на скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро е софтуерно ограничение. Онова, което свирва и се изписва на таблото е само припомняне, но не спира по никакъв начин ускорението нагоре. Закачи си го на ВАГ-ком, колега и вероятно ще се види какво е! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ясно, че е само предупреждение, просто ми мина през акъла дали има нещо общо с някакво ограничение. За ДПФ-а не се е изписвало нищо, че е запушен, до сега никакви грижи нямам, но предния собственик каза, че го е прочиствал с някакъв ДПФ-cleaner, който открих в багажника. Де да знам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на майстор който разжира да ти направи диагностика. Може да са сто неща. Тука вече и за неработещи чистачкинсе препоръчва махане на дпф, което е несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма особен смисъл да търсиш проблем  алроуда е с друг диф  3.30  срещу  3.09 за стандартната а6.. Тежи 100 на кила повече има 0.34 срещу 0.32 коефицент за аеродинамичност и обикновенно ползва по-голям цолаж гуми...Там предполагам и въздушно окачване и т.н  ако нямаш грешки не го мисли и се радвай на колата  това не някава бегачка и въобще не и харесва да я караш с 220+

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежи 100 на кила повече...

Демек, ако кача трима по сто кила в колата ше ми падне максималната скорост наполовина ли ? :hilezh:

Човека каза че ги е вдигнал бързо, значи има сила колата. Само софтуерно ще е ограничението според мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това чесно не го вярвам, ми то голф 2-ка 1.6 75 коня ако го засилиш ще ги направи 170. На а6 олроуд пише максимална скорост 230 ужким, така че поне 230 по километраж трябва да направи.

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да са ти казали, че е 100% от ДПФ-а и ЕГР-то да вметна, че A6 4F двигателите имат софтуерен лимит в американските и японските версии. Обикновено лимита е на 137 MPH което е ТОЧНО 220км/ч. За да го махнеш, трябва да се налее нов софтуер в ЕКУ-то. Може и некое чипче да си налееш при доказани майстори като келеша да речем. 

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, на шпека е лимитирана на 220, освен, ако не са я базикали в Софето някъде...

Олроуда трябва да дига над 220, защото ме е изпреварвал такъв, аз бях с около 220, тоя ме подмина все едно тъкмо дръпнах ръчната...не си спомням дали е фейс или не и беше дизелов 3.0тди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около три седмици на "Тракия" реших да видя дали може да напълни километража и когато спътника ми взе да се страхува беше до 254.

Да не съм ти се видЕл като олроуд? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година на връщане от аВди сбора на изкачването към Траянави Врата ме изпревари. Ти си летел тая година ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 250 си ги вдигам за закуска...километража до 260 стига но имайки в предвид, че показва с няколко км/ч повече предполагам че реалната скорост е около 250...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дигнах миналото лято 238км/ч по ГПС ама ми трябваше нанадолнище. На равно дигам 230км/ч пак по ГПС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...