Jump to content

Избор на марка зимни гуми и актуални тестове


Recommended Posts

Аз за тази зима съм снабдил тръца с едни Мишлен А3 Grinx които ми бяха качени на джантите които купих. Ще ги видя тази зима как се държат, гумите са на около 4 год и като гледам са карани нормално и щети по тях няма. Аз лично не харесвам Мишлен, имал съм ядове с евтините им серии които се държаха по-зле и от Клебера който им е дъщерна компания.

 

Медина Мед не внасят на нашия пазар един друг модел на General tyre който го има за щатите а именно модела Арктик. Той като шарка е почти едно към едно с "легендарния"" Гиславед Норд Фрост 3. Много бих искал да ги пробвам ама си имат европейския Алтимакс Уинтер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Карал съм 3 различни коли със Sava Eskimo S3 и съм бил доволен, може би малко на мокро се хлъзгаха повече и леко шумни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си от Диана 2 бр. Good Year UG8 MS 195/65/15 по 72 лв. за бройка.144 лв.общо и безплатна доставка.Дата на производство 2011 г.,заради която ясно защо е такава цената.Ама като знам,че сегашните ми са някаква куча марка, first stop ли беше нещо,

от 2008 г. ми се видя далавера.Мога само да се надявам,че ще движат дъртия гюнтер поне 3 години.Ще гледам и ще карам пък да видим какво ще излезе. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ми също си взе същите гуми  "на акция" ... Нищо притеснително ... Аз даже се присетих за единият ми комплект Тойо е ДОТ 3012, а съм ги търкалял вече две зими ...
Карай, не боЙ се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги някой има ли впечатления от Semperit speed grip2 и Uniroyal MS plus.Гледам в класацията на ADAC са на много добри позиции,а и цените им са добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си от Диана 2 бр. Good Year UG8 MS 195/65/15 по 72 лв. за бройка.144 лв.общо и безплатна доставка.Дата на производство 2011 г.,заради която ясно защо е такава цената.Ама като знам,че сегашните ми са някаква куча марка, first stop ли беше нещо,

от 2008 г. ми се видя далавера.Мога само да се надявам,че ще движат дъртия гюнтер поне 3 години.Ще гледам и ще карам пък да видим какво ще излезе. :hilezh:

Къде мога да видя офертите от тази акция, че нещо на сайта им не намирам нищо ?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в неделя бяха свършили евтините гудиари.Сега няма.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега от Ямбол да е чувал за тези хорица с тея гуми?     http://windforce.bg/  Или някой да е чувал за тази марка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да ме посъветвате при избора на зимни гуми? 205/55/16, колата е 100 Ц4 2.3 на предно. За сега най-добрата оферта ми е за чисто нови този размер 80лв. на гума, но марката съвсем я забравих, някаква дъщерна на дънлоп...

Още един въпрос: Отзад сложих по спешност рън-флат гуми на дънлоп и ми се струва, че нямам амортисьори, направо най-малката дупчица е равна на яко трЕскане. Има ли общо с гумите втвърдяването на возията?

Редактирано от A8air
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено може да се доверите на Continental Contiwintercontact TS 850. Преди месец купих 4 чисто нови (225/50/17) и в големия сняг, който при нас беше около 50-60 см. и завари общината неподготвена, не ме разочароваха. В неотъпкан и много мокър сняг - никакви проблеми. Така че дерзайте! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос: Отзад сложих по спешност рън-флат гуми на дънлоп и ми се струва, че нямам амортисьори, направо най-малката дупчица е равна на яко трЕскане. Има ли общо с гумите втвърдяването на возията?

 

Има много ясно, освен да тряска, да лумборосва и да разбива неща по ходовата част по-бързо, друго нищо няма да видиш от тоя рън-флат. С меката и нова гума возията е съвсем друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Аз го помислих това, заради супер твърдия борд, но все пак исках да се допитам до хора с повече опит, на мен това ми е първи автомобил и още се научавам на това-онова. Отвратително ми е 5 метра кола да вози твърдо, ще ги махам, нищо че са с добър грайфер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има мазохисти, които чакат точно такива гуми да им изпаднат втора ръка, възползвай се и ги продай  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята и сложих Конти 850 отпред и някакъв Уестлейк отзад които ми изпаднаха на супер цена и сега малко ме е яд.В смисъл за момента нямам проблем в това време,но ако хване сняг не знам тази задница как ще се държи на пътя.Успокоявам се поне ,че предните са чисто нови и хубави.Решил съм ако ме занесе един,два пъти ги продавам задните и слагам чисто ново конти и отзад.Пусто с тез пари на моменти човек се лъже.Ама станалото - станало.Най-много тънката сметка да ми излезе тиква и тояга :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 4 Googyear UltraGrip9 175/65/14. Взех ги преди месец. Не са по-шумни от летните и за сега се справят добре. Преди две седмици ми се наложи да спря екстремно, в дъжд и температура на въздуха около 7°С, от 80км/ч до пълен покой и се справийа уникално добре. Провлачиха последните 10см от спирачния път и чак тогава се включи и ABS-а и то защо там се събират камъчета от близкото поле при дъжд. За представянето на сняг ще разбера, евентуално, след 4 седмици като си тръгна за България. За колегата с Goodyear UltraGrip8-преди 3г се прибирах с Goodyear UltraGrip8 и на снега в Белгия, Унгария и България нямах никакъв проблем. В Германия нямаше снежинка. В Унгария при снеговалеж и почистване само на дясната лента на магистралата аз си джитках със 120 до тях и държаха уникално. Само в Румъния бая се изпотих, но там нямаха проблеми само автомобилите с вериги. Накрая ги спаднах на 1.8 и захапаха пътя. Гумите още се карат и нямат проблеми. Единствената особеност на зимните гуми от Великобритания са, че освен снежинката имат означение и M+S. 3 комплекта гуми съм взимал и на всичките е така. Сега с последните изрично поисках без, но доставчика ми каза, че не може да намери никъде и само чрез заявка от вън и се отказах, тъй като никога не съм имал проблем с M+S гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 :zustimm:

И аз съм с такива обуща //195/65/15//, днес се юрках из Варна. Много добре се държи гумата на мокрият и не изчистен от листата /лигав/ асфалт.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да добавя, че след пътуване София - Варна и обратно, континентала ts850 се оказа шумни на мокър асфалт. Получава се едно свистене, при другите ми гуми не ми е правило толкова впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че Continental-а се представят по-добре в нагласените тестове на ADAC (които не веднъж хванаха за манипулирани резултати в тестове и класации...) от колкото на пътя. И вижте им тестовете в сайта и забележете, че във всички размери Continental са на 1во място, което е супер нелепо и невъзможно... Гледайте евроетикетите и няма да сбъркате. Там всеки производител си прави тестове на гумите, и след това минава специална комисия, за да няма изненади. Аз първоначално се двоумях м/у Dunlop Winter Response 2 и Michelin Alpin 5, но след доста консултаций по вулканизаторите, хората ми казаха, че Michelin-а е със супер меки бордове и не са за нашите пътища, защото при по сериозна дупка или става балон в добрия случай или си гърми. За Dunlop и Continental ми казаха, че мн бързо стават твърди. И в крайна сметка всички казват, че най-добрата зимна гума с най-оптимални представяния във всички условия е Goodyear UltraGrip 9 (като ми казаха, че GoodYear не са имали лоша зимна гума). И аз сега през идната седмица мисля да си взема 4 броя от Жижо82 за по 104 лв. с монтажа и баланса! А за доверчивите хора на интернет тестове с Continental :verweis: ще им препоръчам да си закупят Антифони, които ще им останат за спомен от прословутия Continental :hilezh::bia:

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш впредвид и какво общо има това с масовата заблуда на хората при избор на марка гуми?

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер доволен съм от 830-ка континентал, супер безшумни и със страхотно сцепление на мокро. По-добро от чисто новия ми летен мишелин пилот. И то когато беше 15-20 градуса... За мен извод - повече никига мишелин. Размер 245/50/18.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мнение имате за Kleber Krisalp HP 2,в мен остави впечатление от прочетеното по форумите, че е много добра гума за парите си и хората са доволни

колега аз преди да взема B4-ката на опела взех 4 нови НР2 и бях изключително доволен.Но все пак беше корсичка ;) Иначе наистина съм доволен даже и за малкото дни в които в Бургас има сняг.

Аз миналата зима за В4-ката взех Vredestein Snowtrac 3 и също останах много доволен,сега ги сложих на колата на жената и живот и здраве много скоро да взема quattro в зависимост с какви гуми е ако има нужда от нови пак бих взел от същата марка.Летните ми са пак техни и от тях съм доволен.Можеби ми се струват една идея малко по-шумни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...