Jump to content

Recommended Posts

Здравейте , колеги. Не съм тарикат в живота , затова искам съвет. Гумаджия ми предлага две летни гуми SAVA 205/60/15 за бе4вурата, за 150 пари. Гумите са чисто нови , с лепенките , съхранявани добре.Уловката е в ДОТ-а - 2007година. Да ги взема ли или да не се занимавам? Карам по 10 000хил. годишно , предимно градско , в малък град- 40-60км/ч и извън града 120/130км/ч. , ако е от значение. Досега съм карам Континентал , затова сигурно ще се разочаровам.

Редактирано от Костадин1975
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пари им иска, ако свали си заслужава, няма да имаш проблеми ако са съхранявани добре. С тоя километраж който навърташ , ще им врътнеш едни 5 години и толкоз  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре за малко повече (мисля) си купи Debica, Dayton, но с пресен дот.

Мойта резервна е на годините на колата, използвал съм я преди няколко години, и все още си е като нова, но е напомпана с азот, а и е еко, освен, че стои в багажника, скрита от слънцето :)

Редактирано от cecko06
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За още 60 лева над тези 150 си купуваш гуми с пресен дот 2015г. Сам прецени дали си струва. Според мен и да ги вземеш, тези гуми стават само за задни. Аз лично не бих ги купил. Сигурността е по-важна от спестяването на някакви 100 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Вземи си 195/65/15 за сходна цена някакви нови корейки или европейски бюджетен модел. Карал съм със сава интенза 205/60/15 на 3 години и беше неприятно преживяване, това е нисък клас гума и за 8 години качествата на каучука съвсем ще са заминали. Едно лято да се пекат на 40 градуса и за нищо няма да стават след това. Цената е неоправдана според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там , че освен тези двете мислех , да купя и две втора ръка в добро здраве за отзад.  Значи да минавам на варианта четири втора ръка от премиум клас  с ДОТ-2012/13 за 250лв. Това са цените при нас. Всичко е доходи и бюджет , иначе знам - четири Континентала за 500 пари и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си купиш 195/65/15 ?

 

 

 

Много пари им иска, ако свали си заслужава, няма да имаш проблеми ако са съхранявани добре. С тоя километраж който навърташ , ще им врътнеш едни 5 години и толкоз  :hilezh:

Малии 8 годишни гуми и да ги покара още 5 :nixweiss:

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да разбера защо налиташ на онзи крив размер който дори с малко е по-скъп без да ти осигурява нищо повече за конкретния автомобил.

 

195/65R15 се намира прилични бюджетни гуми за по 80 лв/бр. чисто нови. Например Клебер или General tyre. Дейтон ги пропусни е моя съвет.

 

Вместо да се набутваш с премиум на незнайни години и километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 При втората употреба, продавана тук като "нов внос от Германия или Швейцария", голяма част от ресурса на гумите е изчерпан. В същото време търговците търсят до 70-80% от цената на нови, при които получаваш поне двойно по- голям пробег. Вярно винаги опира до стандарт и възможности, но в крайна сметка евтиното излиза скъпо.

4 от долупосочените модели не струват особено повече в сравнение с офертата за използвани, а при посочения пробег се хващам на бас, че ще изкарат поне +2 сезона.

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/kleber/dynaxer-19565r15-p-160503.html

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/falken/sn832ec-19565-p-138263.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път се убеждавам , че първо трябва да се допитам до форума. Благодарности! Ако и държавата ни беше  като мини обществото тук ,  нямаше да сме този хал , респективно и да ме бърка бюджета. По темата: гумаджията предлага стар ДОТ , на цена почти като нови-отпада , остава да устискам до края на месеца и да завиша от 250 до 350лв. за нови , макар и бюджетни. Уместна забележка за кривия размер - целта беше евентуална визуална / дали?/ промяна. Относно изчерпания ресурс на гумите втора ръка , става въпрос за гуми 2013г. със 7мм. грайфер , Континентал 205/60/15 по 60лв. парчето. Не знам дали е оферта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа аз си взех едни джанти втора ръка от Ауди 80 Б2 оргинални 13-ки. Та те дойдоха с добре изглеждащи летни гуми а именно Тойо 330 на 3 год. с доволно грайфер и бяха made in Japan. Та тези гуми с над средното ниво се оказаха пълни боклуци, не тръгваха не спираха бяха станали на пластмаса. Та не очаквай за по 60 лева нещо много по-различно. Всички производители пестят точно от тези добавки които осигуряват дълговечност на гумите, така че взимаш нещо бюджетно ново е по-добре според моя опит отколкото стар премиум.

 

Както казахме за по 80 лева на гума имаш избор от поне 5 марки които са от бюджетния та мисля до средния клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 гумите втора ръка , става въпрос за гуми 2013г. със 7мм. грайфер , Континентал 205/60/15 по 60лв. парчето. Не знам дали е оферта?

 

Пешо по-горе ти написа и за General - Румънски за 79,73лв нови,доста прилични бюджетни гуми в пъти по-добри от Континентал 2ра ръка за дървената цена от 60 лв.Ето виж:

 

http://shop.medina-med.com/Tyre/4032344611532/General%20Tire%20ALTIMAXCOM%20GENERAL%20ALTIMAX%20COMFORT%20195/65%20R15%2091T/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва  да съм честен, не се бях заглеждал по тези марки , едно от недоверие , второ от липса на обективно мнение и трето наплашен от градските митове за тях( балони , изкривяване). Но щом казвате купувай- значи купувам и това е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите гуми General Altimax,но размер 205/55R16,са вземати чисто нови и за три лета не са мръднали.

За капак са монтирани на тайвански джанти HRS и през много дупки са минали.

 

По-добре от нова гума няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също за първа година преди седмица купих Алтимакс за Хондата на жената за да заменя удървилото се Тойо. Нямам идея колко са добри все още. Иначе две зими таркалям вече зимния General пак на Хондата и мога да кажа че се справя не по-лошо от най-доброто в бюджетния клас а именно Дебика Фриго 2. Мисля си че са една идея по-добре на мокър път от Дебиката, на сняг предполагам са еднакви.

 

Но дори и да не са General-а то Клебер със сигурност са гуми с едно постоянно задоволително качество за парите си, в пъти са по-добри от еквивалентния бюджетен и среден клас Мишлен (който и чеп за зеле не става от него).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

именно Тойо 330 на 3 год. с доволно грайфер и бяха made in Japan. Та тези гуми с над средното ниво се оказаха пълни боклуци, не тръгваха не спираха бяха станали на пластмаса. 

Не знам откъде идва усещането, че тойо са нещо особено. Сигурно защото са японски. Когато бяха модерни си купих от Радиал - нови, с пресен дот. Не лош модел  - Р610. Нови бяха абсолютни боклуци. Смених ги с 5-годишни GoodYear  и се родих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за гумите Сава да кажа - миналото лято купих 2 чисто нови от Диана - дот-а си беше от същата година. Сложих ги на баща ми на колата и след 10 хил. км грайфера свърши... Вярно бяха и евтини, но винаги евтиното излиза скъпо :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите сава интенза за 2 лета и не много километри станаха на галош а на мокро не държаха грам още от нови

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два дни след поръчката на 02.04.15г. ми доставиха на адрес в провинцията всесезонен Клебер 195/65/15 с ДОТ 0315 на цена 104 лв. с доставката. Не смятам, че е зле варианта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...