Jump to content

На колко километра превключвате на 5-та предавка?


kody

Recommended Posts

Колеги,споделете стила си на шофиране в града,а именно:успявате ли да превключите на 5-та в града и в кой точно момент го правите (колко километра или колко оборота).Как преценяте кога,защо и прочие питанки?Или иначе казано,коя е минималната скорост при която да минем на 5-та предавка?

Въпроса ми възникна при една забележка от страна на мъжа на сестра ми.Возим се в колата и при достигната скорост от около 50,55...км. минах на 5-та и той се заяде,че тази предавка е много висока за скоростта с която карам.... :dance: Не,че му се вързах.Това е строго индивидуално в зависимост от автомобила,но поне аз минавам на 5-та (в града)когато стигна до около 50,60 километра .В този режим автомобила не придърпва,не се тормози от факта,че съм на 5-та със сравнително ниска скорост(с колата от подписа). :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги,споделете стила си на шофиране в града,а именно:успявате ли да превключите на 5-та в града и в кой точно момент го правите (колко километра или колко оборота).Как преценяте кога,защо и прочие питанки?Или иначе казано,коя е минималната скорост при която да минем на 5-та предавка?

Въпроса ми възникна при една забележка от страна на мъжа на сестра ми.Возим се в колата и при достигната скорост от около 50,55...км. минах на 5-та и той се заяде,че тази предавка е много висока за скоростта с която карам.... :dance: Не,че му се вързах.Това е строго индивидуално в зависимост от автомобила,но поне аз минавам на 5-та (в града)когато стигна до около 50,60 километра .В този режим автомобила не придърпва,не се тормози от факта,че съм на 5-та със сравнително ниска скорост(с колата от подписа). :bia:

Абе колега караи си така както знаеш .Както ти САМ чувстваш колата .Кво слушаш мнението не другите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от това коя кола карам

сега с новия авант съм с едни къси скорости и се налага още на 50 да включвам пета

иначе със старата почти не включвах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз на мойта в началото като не й бях свикнал слагах 5та на 50-55км/ч и на мен също са ми правили 1-2 пъти забележка за това.Напоследък обаче почнах да я карам на малко по-високи обороти.Просто като се наложи да дадеш леко газ като си с толкова ниски обороти усещаш как колата се мъчи яко.Та вече си превключвам на около 65-70 , понякога и към 80.А и щом питаш за градско - в града даже на към 80 някъде , просто в града много често се налага да разчитам на малко повечко ряз на машината :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, аз оборотомер почти не гледам, по ръмженето си сменям. Кат не се правим на рацер(кретен) някаде около 2500-3000 оборота мисля, че си сменям. И пета включвам, като и дойде времето. Сега ме накара да се замисля че в 90% от времето в, което карам изобщо не мисля на коя скорост съм. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък немам пета :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, аз оборотомер почти не гледам, по ръмженето си сменям.

И аз така ... по слух, само че не по ръмженето, а по свистенето на турбината. Като вида, че съседните коли почват да се оглеждат нагоре за нископрелитащ самолет и знам, че е крайно време да кача една предавка :dance:

Иначе в нормални условия на дизелака под 70-80 му е трудно на пета.

Аз пък немам пета

И аз на В3-ката нямам ... на нея 4-та и е от 40 до 230 :bia:

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 55-60км. На 1800 оборота, май съм правен за дизелджия :dance:

знам че в тоя режим пц-то пикае бензин за да компенсира липсата на мощност ма ми дреме на малката чурка :bia: кеф си ми е ше си я карам с толко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не си падам по пробите колко вдига и т.н та превключвам между 2200-2800об от 60км/ч съм на 5-та.

А и в много редки случай минавам 3500об даже и при ускорение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dance: Ми 70-80 като вдигна тя иначе на по ниска не ми позволява заради автоматика.

И аз така ... по слух, само че не по ръмженето, а по свистенето на турбината. Като вида, че съседните коли почват да се оглеждат нагоре за нископрелитащ самолет и знам, че е крайно време да кача една предавка

Аз неска си мислех ,че съм спукал гума пък то беше един Туарег на 1-ва май

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм.. може да ми се смеете,но аз 5-та вкл. само и единствено на Цар. Шосе,обикновенно 5-та ми е кат префърля 100км/ч.! Не че карам винаги бързо,или се рпавя на рацер,просто така обичамд а карам.. не обичам ниските обороти,и плавното набиране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 55-60км. На 1800 оборота, май съм правен за дизелджия :dance:

знам че в тоя режим пц-то пикае бензин за да компенсира липсата на мощност ма ми дреме на малката чурка :bia: кеф си ми е ше си я карам с толко !

И аз някъде там превключвам на 5-та, освен в случаите когато искам по-бързо да ускоря. Не знам как е разхода, но пък колата е много тиха, а това ме кефи. Забелязъл съм че и таксиджиите гледат колко се може по-бързо да минат на 5-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, к'ва е тази дизелова дескриминация, бре? Ке ви дерем сите! Ами нас, кучета ни яли? Тази 6та скорост да не ми е за магистралата я?

:dance:

Колата ми почва да има прилив на въртящ момент от 1200 оборота, а на 6та предавка това са точно 70км/ч. С тази скорост се движа спокойон поддържайки темпо и ускорявайки уеееекинко. При 80км/ч съм точно на 1500 оборота и там нещата вече седят по коренно различен начин :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългичка ми е 5-а ~1700 1800 оборота или 60км/ч обикновенно, готиното е че 4-та ми е дълга колкото 5-а на 1.8 125кс А4, та основно карам спокойно и при ниски обороти, което е икономично....и комфортно, е случвало се е да правя 140 на 3-а, но това по-изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б4-ката при 60 съм на 4-та на около 2000об и въобще не става дума за 5-та...Както каза колегата по горе...5-та само над 100 :respekt: 100 е 2500 об на 5-та...3000 на 4-та :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б4-ката при 60 съм на 4-та на около 2000об и въобще не става дума за 5-та...Както каза колегата по горе...5-та само над 100 :hilezh: 100 е 2500 об на 5-та...3000 на 4-та :hilezh:

Аз съм със същата скоростна кутия :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам 5-та над 80 км/ч,

не по-рано или просто винаги над 2000 оборота - просто съм чувал, че на двигателя може и нищо да не му ставало, но скоростната кутия се нарягала по този начин - на 5-та под 2000 оборота :hilezh:

Иначе в града гкарам на 3-та главно - 2200 оборота 50 км/час и на 4-та кат позасиля малко, а 5-та в Пловдив не съм ползвал :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза, че съм един от пенсионерите - почти на всяка права стигам до 5-та предавка. Освен това рядко го мисля, просто така се получава - карам, карам и съм на пета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато съм пестелив сменям скоростите до 2500, пада се около 70km/h. Иначе мен първата ми е до 60km/h , мога спокойно и на 2-ра да си карам из града :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тази сутрин гледах оборотомера. На 1600 оборота качвам спокойно до 4-та. 5-та обаче прихълцва на 1600 затова нея чак на 1800-2000 об. и отдалече преди червения светофар по инерция :respekt: разход - 6.1 л. / 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами както и да караш, добре е да си минал на пета преди да си стигнал в червеното на оборотомера :respekt:

Значи кажи на този, че ако си мисли че ниските обороти пестят гориво - жестоко се лъже!!! Най-оптималния режим за мотора за всяка една кола е оборотите около максималния въртящ момент.. за конвенционалните бензинови двигатели обикновено е от 2800 до към 3800 оборота, но пак си зависи от конкретния мотор :hilezh:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...