Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

Здр нов съм във форума незнам дали темата е за тук извинете ме искам да питам взех едни джанти които са 4 по 100 а моите на аудито са 4 по 108 имали вариант дасе рапробият дубките на джантите зада ми станат на централния отвор стават благодаря предварително

Редактирано от Мирчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преходни фланци ти трябват за междуболтовото и втулки ако е различен централния отвор.

Най-добре си вземи джанти за твоята кола обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Мирчев said:

Здр нов съм във форума незнам дали темата е за тук извинете ме искам да питам взех едни джанти които са 4 по 100 а моите на аудито са 4 по 108 имали вариант дасе рапробият дубките на джантите зада ми станат на централния отвор стават благодаря предварително

Ако искаш да ти тресе, това е начина. Намери си джанти за твоята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, fifipaldi написа:

Преходни фланци ти трябват за междуболтовото и втулки ако е различен централния отвор.

Най-добре си вземи джанти за твоята кола обаче.

Мерси корега днес ходих до стругар и тои ми каза че има вариант но е много занимавка 

IMG-b5b3c5a68ded851cfbaeb89fc9f0d791-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре, че си попаднал на мързелив стругар, че иначе щеше да ги разпробие, да ти вземе парите и да те пусне по пътищата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, OvivO написа:

мързелив стругар

Антистругар по-скоро, няма начин да "разпробиеш" на 108 от 100, без да унищожиш джантата. Имало "начин"......:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш много варианти за джанти от други марки (Пежо, Ситроен, Форд) с междуболтово разстояние 4х108, а централния отвор лесно се коригира с втулки. 
Не се занимавай да разпробиваш, първо че е почти невъзможно, второ е опасно за теб и околните и трето тия джанти ще заприличат на гъз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бързо се отказваш колега :) когато искаш нещо винаги има начин , за сметка на цената :) обиколи моргите и разгледай в повечето случаи има от пиле мляко :) ама си е риск , и като се събудиш сутринта може да седи на дискове ако нямаш гараж или двор . По нашите земи си берат джанти вечерно време :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

Току-що си капарирах едно Ауди А3 Sportback, 35tfsi, 8V, 2020г. в Ауди-Германия. Ще ми дойде с летни гуми 225/45R17.

Мисля зимните гуми да са 205/55R16. Джантите 6.5x16, 5x112,ЕТ46 ли са?

Това ми е първият въпрос. и второ: да споделите опит, дали е удачен избор за зимен размер за 150к.с.?

Колата ще се кара основно градско в СФ.

Благодаря предварително.

Редактирано от dimpetrov
правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, трябва ми малко помощ.

Разполагам с гуми на 2 години Continental ExtremeContact™ DWS.

Въпроса е тези всесезонни гуми на 2 годни дали била се справили със зимни условия в София и качвания до Витоша( говорим за нормално почистен път за пързаляне с шейна с детето)?

Каква би била разликата в поведението в сравнение с бюджетни зимни Нексени примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, sweep написа:

Колеги, трябва ми малко помощ.

Разполагам с гуми на 2 години Continental ExtremeContact™ DWS.

Въпроса е тези всесезонни гуми на 2 годни дали била се справили със зимни условия в София и качвания до Витоша( говорим за нормално почистен път за пързаляне с шейна с детето)?

Каква би била разликата в поведението в сравнение с бюджетни зимни Нексени примерно?

Nexen, когато и да НЕ си купиш - все НЯМА да си сбъркал. Н е виждам като как нов Nexen ще е по-добрата гума от двегодишно кОнти.

От опита който имам с летен и зимен нови Nexen на мокър и студен асфалт, ми нищо не става от тях.

Редактирано от scc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Cornu©opia написа:

A aз да запитам,

какво е мнението ви за тези резултати:

2021 AMS Winter Tyre Test

Какъв избор бихте направили?

Аз бих си взел Bridgestone Blizzak LM005. Верно, че не се знае каква ще е зимата, но ако има общо с последните зими и региона в който се кАра, си мисля че е най-важно как се държи/спира гумата на студен сух у мокър асфалт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден смених гумите и купих континентала 17ки. Този тест на 18ки  гледах.

https://www.tyrereviews.com/Article/2021-Tyre-Review-Winter-Tyre-Test.htm

За сега добре ми се виждат. Минал съм към 200 км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, sweep said:

Колеги, трябва ми малко помощ.

Разполагам с гуми на 2 години Continental ExtremeContact™ DWS.

Въпроса е тези всесезонни гуми на 2 годни дали била се справили със зимни условия в София и качвания до Витоша( говорим за нормално почистен път за пързаляне с шейна с детето)?

Каква би била разликата в поведението в сравнение с бюджетни зимни Нексени примерно?

Имал съм такива , не съм имал проблеми , DWS на гумата виждали се все още ? Aко се вижда S значи стават , зависи ДОТ-а коя година е . Новата зимна гума определено ще е по добре . Аз мисля VREDESTEIN WINTRAC PRO 245/40 R18 97W XL да си взема , но не съм решил окончателно , засега си е още топло :) 

ЛИЗИНГ 0%
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, scc said:

Аз бих си взел Bridgestone Blizzak LM005...

 

Карах няколко зими с LM-25.

Въпреки че не съм имал никакви проблеми с тях,

просто ме глождеше едно странно чувство, че не ме кефят...

Все пак, реших да пробвам 4 нови LM005, па да видим каква мега гума са изкарали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, vle4ugoto said:

Имал съм такива , не съм имал проблеми , DWS на гумата виждали се все още ? Aко се вижда S значи стават , зависи ДОТ-а коя година е . Новата зимна гума определено ще е по добре . Аз мисля VREDESTEIN WINTRAC PRO 245/40 R18 97W XL да си взема , но не съм решил окончателно , засега си е още топло :) 

ЛИЗИНГ 0%

 

Всичко си се вижда на 2 години са. Ясно, че новата зимна гума ще е по-добре, но дали бюджетната такава ще е по-добра от всесезонната на 2 години?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всесезонките се справят много добре във сняг, но са много зле на изринат, мокър, опесъчен или насолен път през зимата. Точно по тази причина не са добра идея за София, където пътищата редовно се ринат и третират против заледяване. Също в повечето случаи шофьорите спират на пешеходни пътеки, така че шанса да удариш някой пред тебе с истински зимни гуми който в последния момент е забелязал пешеходеца е голям.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само с всесезонни гуми има няма 25 години вече и нямам никакви проблеми зимата. Последните 5-6 години съм с Michelin Crossclimate на двете коли, преди това най-доволен бях от Vredestein Quatrac 2 (на новите им модели не ми харесва шарката). Изкарват поне 60к километра преди да се налага смяна, возията им е добра. По принцип много пътувам и зимата включително и никъде не съм закъсвал без значение сняг, киша, вода и кал, нито в София, нито извън града. За нашия климат този тип гуми са добър избор. Естествено ако се търси екстремно шофиране летни/зимни гуми би бил по-добър избор. Не знам как са въпросните Continental ExtremeContact™ DWS за които пита колегата, но ако е quattro няма да има проблеми.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, реших да си остана с монтираните всесезонки. Ще тествам поведението им и при нужда ще тичам за зимни.

Ако пък остана с добри впечатления най-вероятно ще премина към нови всесезонни другия сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...