Jump to content

Доволни ли се от пътното поведение зимата?


Vorsprung durch Technik 3

Recommended Posts

Допреди малко бях да лудея,онзи ден на Витоша и направо съм изумен.Досега съм карал 4 Аудита на предно и направо съм очуден от кораба.Това добиче тръгва на лед сняг и т.н.С нови Фулди съм и то на 215 широчина,но направо ме очудва как захапва :hilezh: Вие как чуствате колите зимата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 147
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

мойта е със Dunlop SP Winter Sport 3D , тази година още не съм имал удоволствието да се "покефя" , но миналата я пробвах здраво и само мога да :steinigung: . Много стабилно се държи даже с неразумна скорост по завоите на плътен сняг и под него лед . Quattro .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм куатро, но дори само на предно колата се държи перфектно и за миг до сега не ме е подвеждала за тези 2 години които я карам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/65/15 оптред Pirelli Snow Sport отзад Bridgestone сега ще излизам да я пробвам.Първата ми зима с тази кола ще бъде,не вярвам да ме подведе.100/C4 AAD

Редактирано от audi_lover
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с Дебика Фриго 2 и освен, че се държи много добре миналата зима няколко пъти теглих познати и според мен причината за доброто поведение е перфектно разпределеното тегло на двете оси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж темата беше за колите ,а я обърнахте на гуми.cvetane - как така в перфектно разпределние на теглото?Ауди нали са се с мотори пред предната ос - което би трябвало да значи че масата е основно отпред.Някои има ли данни за разпределение на теглото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам лични впечеления от Ауди само с предно, един приятел има Б3 на предно и бях изненадан колко добре се държи колата при заснежени трасета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се държи колата, нямам забележки. Само веднъж миналата зима ми поднесе задницата влизайки в коловоз при връщане от нощни ски. Считам че е нормално и сега съм я оборудвал с 4 бр. Ултрагрип 7 та се надам да е още по-добре. Нямам кватро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас!!!........вчера ми се наложи в най-голямата поледица да прекося целия град(Бургас) с на дядото Мерцедеса.......

Ами беше някакъв кошмар.

Мерго си има ESP,но си седиме по светофара.....хората отзад псуват......а ние неможем да тръгнем :f_ck_you:

Докато си свърша работата,снега се стопи,нямах възможността да тръгна с моя "дзвер",(макар че е с летни гуми),но си мисля че положението нямаше да е толкова зле както с мерцедеса.

Всички МБ на нежелан дрифт ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж темата беше за колите ,а я обърнахте на гуми.cvetane - как така в перфектно разпределние на теглото?Ауди нали са се с мотори пред предната ос - което би трябвало да значи че масата е основно отпред.Някои има ли данни за разпределение на теглото?

Споменавам гумите защото карам със среден клас, но въпреки това колата се държи прилично, а що се отнася до теглото преди гледах в един сайт и там за Ц4 куатро беше разпределено почти 50/50 докато при предното имаше разлика около 80кг по лека на заден мост това при 40л гориво в резервоара, а при мен газовата бутилка е 60л и може би компенсира до някаква степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допреди малко бях да лудея,онзи ден на Витоша и направо съм изумен.Досега съм карал 4 Аудита на предно и направо съм очуден от кораба.Това добиче тръгва на лед сняг и т.н..

Това за леда по нанадолнище ли е, щото иначе няма как да тръгнеш горе на Витоша на лед. Имам предвид след златните нагоре, не в София или Бояна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за леда по нанадолнище ли е, щото иначе няма как да тръгнеш горе на Витоша на лед. Имам предвид след златните нагоре, не в София или Бояна.

миналата година там нямах никакъв проблем , нагоре надолу ... накъдето искаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допреди малко бях да лудея,онзи ден на Витоша и направо съм изумен.Досега съм карал 4 Аудита на предно и направо съм очуден от кораба.Това добиче тръгва на лед сняг и т.н.С нови Фулди съм и то на 215 широчина,но направо ме очудва как захапва ;) Вие как чуствате колите зимата?

браво,сега вече си един от нас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година точно на Витоша на един завой беше станало страшно задръстване (заради нграмотни шофери, липса на зимни гуми и в не един случай надценяване възможностите на автомобила 4*4 марка Х ) и ми се наложи да спра в баира. Едвам тръгнах, но не се налага да ме бутат (ЕДЛ-а и GoodYear Ultragrip 7 си свършиха работата) В общи линии съм доволен от колата при зимни условия предполагам, че куатросите сега ще ми обяснят колко съм зле и така нататък и как предното не ставало за нищо, но аз съм доволен. Колата не ме е оставяла никъде (за проходимост говорим) и е достатъчно стабилна на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си хипер доволен от корабчето.

Миналата зима се въртях на един завой, но аз си бях виновен, защото я настъпих в завоя :hilezh:

Иначе колата е чук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година там нямах никакъв проблем , нагоре надолу ... накъдето искаш

Ти си куатро ако ти е верен подписа, той говори за предно. Има малка разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата върви прекрасно, стига да не прекалявам с подаването на гас, че и при quattro ми се е случвало да не мога да отлепя(до трета до прекъсвач :f_ck_you::hilezh: ). Копам като багер, а миналата зима ходих и на лов с нея, през една река минах, и на края качих един баир, САМО АЗ И ЕДНО ЧЕРОКИ 2.5 със свички блокажи. Оня не можа да поверва кво става,само дето после 3 дни мери-е-е на съединител в колата, а на горски Нивата(Турска) и падна раздатката :hilezh:

Според мен Ц4 копа повече от Ц5- вярно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ц5 е като госпожичка пред магистралка в сравнение с с4 :f_ck_you: ма на сухо и път кат ората ще те вземе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ц5 е като госпожичка пред магистралка в сравнение с с4 ;) ма на сухо и път кат ората ще те вземе

Не говоря за драг на шосе, коя е по-бърза и т.н., а в калта, на пресечена местност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

перфектно, днес целя ден карах с летните гуми, тръгва много яко веднага, ама трудно спира, разработих АБС-а ;)

ПП:днес си поръчах при колегата гумета зимни, шото си тия летните голям купон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,4 КУАТТРО, ТИПТРОНИК, гуми марка " CONTINENTAL " модел /CONTIWINTERCONTACT TS 810 225/55/16"

меко казано нямам забелжки...

убийствена стабилност.... опитвах се нарочно да поднасям, да дрифтирам и всякакъв сорт изгъзици от сорта, с мнооого мъка успях ;) .....

то не беше настъпване на макс в завой, то не беше кикдаун от място върху лед...

имам меко казано доста богат опит с различни гуми ,марки, размери, джанти( сменил съм около 20 ина чифта за около 3-4 месеца някой път се е случвало по 3 на седмица....!!!) та от личен опит мога мнооого смело да кажа, че тези гуми (това ми е в момента 3 чифт от " CONTINENTAL " /CONTIWINTERCONTACT TS 810/) са невероятно стабилни, на всякакви условия, на мокро, на пресен сняг, на утъпкан сняг, на лед.... няма такава захапка..... невероятен комфорт, еластични ( при все че са произведени преди около 2 години-което означава че са загубили доста от качествата си ...!!!)стабилни.. нямам думи , никога не съм предполагал че може да са толкова добри гули, винаги съм мислил ,че са едва ли не компромисна марка... вярвайте ми не е така!!!

ще кажа само че имам още един чифт ЧИСТО НОВИ зимни със етикетите върху грайфера "MICHELIN ALPINE" монтирани върху друг чифт ляти "S line" джанти, балансирани готови само връткаш болтовете и караш... но не ги слагам предпочитам CONTIWINTERCONTACT TS 810 !!!!

може и малко да ме е жал да ги слагам (,че са нови) но не съм сигурен.....или съм луд... незнам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с предно съм, четири гуми VREDESTEIN QUATRAC 2, размер 195х65х15 - перфектно поведение на пътя - както всяка зима. От почти 10 години карам само с този модел и марка гуми (целогодишно) и досега не съм имал проблем зимата ;)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...