Jump to content

Доволни ли се от пътното поведение зимата?


Vorsprung durch Technik 3

Recommended Posts

Ти си куатро ако ти е верен подписа, той говори за предно. Има малка разлика.

извинявам се , грешката е моя . Не разбрах , че говориш за предно и за това ми стана странно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 147
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само с предно съм, четири гуми VREDESTEIN QUATRAC 2, размер 195х65х15 - перфектно поведение на пътя - както всяка зима. От почти 10 години карам само с този модел и марка гуми (целогодишно) и досега не съм имал проблем зимата ;)

не искам да казвам нищо, дано не го приемеш лично ;) но относно" VREDESTEIN" имах едни техни модел "GUIGARO"летни -най-ужасната гума която беше попадала под колата ми!!!

така ужасно виеха и стържеха , че си бях изкарал акъла ;) че ми е отишъл лагера ,че и го смених(150 евро с работата) докато разбера че това зверско виене, и хрупане, и стържене е от тази леш.... ;) никога повече " VREDESTEIN"... не съм им пробвал зимните, но вервайте ми нямам и капка желание... иначе на дизайн бяха много издокарани... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе качам баирите по Редута пред механа Болярка без грижи, където през 10мин. се чува някой как върти и после се измъква на задна.

Quattro-то си е гот, но при спиране дали си със или без quattro пак си ходи където си иска - говоря при умишлено набиване на спирачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допреди малко бях да лудея,онзи ден на Витоша и направо съм изумен.Досега съм карал 4 Аудита на предно и направо съм очуден от кораба.Това добиче тръгва на лед сняг и т.н.С нови Фулди съм и то на 215 широчина,но направо ме очудва как захапва ;) Вие как чуствате колите зимата?

И аз до преди 2 дни бях изумен от C4-ка на предно с хубави зимни гуми, но 2 дни карам C4-ка 2.8 куатро с летни гуми и е по-добре ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да казвам нищо ....

Не знам за другите им модели - не съм ги пробвал :) . Просто съм с много добри впечатления точно от QUATRAC 2 модела на VREDESTEIN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 5-те години откакто съм с Ц4-ката съм се убедил, че е страшно проходима кола (с предно съм) :bia: Никога не съм бил с перфектни гуми и никога не съм затъвал в снеговете... в момента съм с едни летни галоши и днес ми се наложи да преместя колата около 200 м до пред входа..избутах си преспата пред колата, минах си по цялата непочистена улица и си паркирах пак в преспа :bia:

А на скапаната 124-ка преди 2 години сложих някакъв Bridgestone от Диана за около 180 лв. бройката и пак въртя по километър докато изляза от паркинга :rolleyes: Чудил съм се къде ли ще се кача ако ги сложа на 100-цата :huh::huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз мисля, че въпросния надпис "Джидаро дизайн" обяснява нещата. Аз съм карал летен вредщайн, T трак, уникално добра гума, дори на мокър път, скоростен инсекс 190 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до преди 2 дни бях изумен от C4-ка на предно с хубави зимни гуми, но 2 дни карам C4-ка 2.8 куатро с летни гуми и е по-добре ... :bia:

честито бате.Иначе единствено ме е яд на мойта,че не е куаттро :bia:

Нощем тренирам фърляне на задница без ръчна с 60-70 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе току що се връщам от Витоша. А там - сняг до колене дет се вика. Бяхме няколко френда на кебапчета тръгнали - кой с каквото може дойде. Преди две седмици си взех едно А6 комби 95 година, куатро и си викам - дойде момента да пробвам за какво става дума. Ще ме извините, но нищо не разбирам от тази марка - за сефте се качвам на такова нещо. Колата е с гуми за мъгла - износени и летни при това.

Само едно мога да кажа - стахотна работа! Невероятно поведение има колата и удоволствието от карането е пълно!

post-38325-1261318091.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ЛАСА и нещо не ме кефят на един сезон са и мисля да си купя нови но незнам какви да избера карал съм с ГИСЛАВЕД и съм доволен от тях но на доста по лека кола незнам тази как ще ги понесе а и дали ще намеря точно този модел лошо е че не го помня вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с ЛАСА и нещо не ме кефят на един сезон са и мисля да си купя нови но незнам какви да избера карал съм с ГИСЛАВЕД и съм доволен от тях но на доста по лека кола незнам тази как ще ги понесе а и дали ще намеря точно този модел лошо е че не го помня вече

НОРД ФРОСТ 3 и не се произвежда вече.Хора карали с него и новия ЕУРО ФРОСТ казват,че повече не искат да чуят за поредната марка опропастила нещо хубаво.

С кой модел ласа си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам С5 2.5 TDI quattro, типтроник. Гуми някакви си Тигър, сръбски (иначе чисто нови).

Последните 4 дни във Варна бяха ебаси ма..та, до обяд дъжд, слетобед застудяване и сняг, и лед навсякъде. Като я взех колата ми побеля косата да се занимавам с к'ви ли не течове, ГНП, и др., та минах през различни етапи - "продавам я", "няма да я продавам". След последните дни съм решил - никакво продаване, каквото се чупи, правя го и карам. Щото:

- При минус 10, след цяло денонощие престой на студа пали от раз (вярно, смених и свещите миналата седмица), карал съм и други дизели, но колкото и да е добър акумулатора, -10 си е гаранция за затруднено палене.

- Типтроника позволява да се тръгва без газ на всякакви повърхности, лед/сняг/баири

- Quattro-то е егати чудесията - гледах някакви реклами на Ауди QUATTRO, където C5-ца изкачваше заснежена шанца за ски скокове при наклон 37 градуса, с известен скептицизъм (като на реклама). Обаче вчера качих една улица - около 100 м., много стръмна - преполагам беше подобен наклона, изцяло заледена, (старт от място, без засилки) изобщо не усетих нещо да приплъзне или поднесе. Не че имах работа да минавам оттам, ей тъй за проба.

Има и някой недостатъци:

- Тежка кола е и на заледено трябва да се спира отдалече, щото ABS-а помага дотолкова колкото да държи посоката, но сурне ли се веднъж трудно спира

- В завой на лед/сняг не трябва да и се дава много газ защото колата тръгва настрана, което пък ако му свикнеш е много забавно, защото можеш да взимаш завойте с поднасяне без да губиш контрол над колата.

Като цяло съм впечатлен от поведението и на пътя в зимни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с 4 нови Кумо 195/65/15. Минавам навсякъде. Колата не се спира. Преди години имах Е30 325 ix за малко (голям ташак, но тогава бях млад и глупав), карал съм и Сценика на един приятел, които също е 4х4, но като поведение през снежните преспи, лично за мен куатрото на Ауди си остават №1. Миналата година ходихме на Гурково с две коли, моето старо Ц4 и едно Чероки. Мога да кажа само, че минавам навсякъде където минава и Черокито. Накрая го бъзиках, че ако закъса съм взел въже да го вадя.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно се държи на сняг,на лед незнам нещо да се държи добре,но пак е добре.Ауди 100 Авант 2.0 16v 137 к.с.Зимни гуми 195/65/15. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никакви проблеми с машината,нищо ,че не е куатро.Карам си спокойно,без поднасяния и буксуване,какво повече да желаеш зимата от една кола.Надявам се до 1-2г да стана и аз член на куатро клуба :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам си спокойно,без поднасяния...... Надявам се до 1-2г да стана и аз член на куатро клуба :flipoff:

като станеш член на куатро клуба, падне ли снеК, всичко в тебе ще те тика да караш неспокойно с поднасяния... вервай ми :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е пълно разочарование,по зле не е стояла нито една от старите ми коли.Като с шейна съм.А снега е едва покрил пътя.Вярно че съм с летните валяци ама много плъзга.А пък зимни гуми само с поръчка и сигурно ще ги докарат за лятото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни,летни ама са чисто нови и температурата е +2,колата върви но не спира-чатка АБС но молитвите помагат повече,няма как да намаля със скоростите.Абе ще и свикна но до тогава кротко и бавничко :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пич ти нормален ли си за кво пътно поведение ми говориш с летни гуми зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..............Вярно че съм с летните валяци ама много плъзга.......

Кажи ми, че се майтапиш.

Ако пък не, защо не си сложиш едни сликове и да засилиш молитвите :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...