Jump to content

Двутактово масло в нафтата


Schnura

Recommended Posts

Слагам масло от доста време. Меря си го с една мярка от 50мл, като слагам по 100мл. на 50 лв дизел (около 20 литра) осезаема разлика няма, но според мен няма вреда. За ГНП е полезно, не е вредно така поне си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги ето какво си взех днес за тази цел, ще пробвам следващите зареждания. Общо взето те са през две седмици и всеки път слагам около 40л нафта. Общо взето ще слагам около 200мл от това двутактово масло, като се връзва отношение 1:200. След някой друг месец ще пиша впечатления и резултати. За информация маслото е с ниско съдържание на пепел/бездимно, взел съм го от официалният магазин на Хускварна в София в Младост зад Макдоналдс и струва 13,20 лв. литъра. Най -хубавото му е дозатора, който си има тубата. :dance:/>

023050931.jpg?r=0

Днес минах да купя 2Т масло от магазин на Husqvarna. Именно вид FC ми препоръча продавача за смесване с дизел (същото от цитата). Спомена ми, че отдавна слага от това масло на неговото Ауди помпа дюза. Съотношение около 1 л. масло : 400л. дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък във всички теми, свързани с двутактово масло в нафтата, съм чел само положителни или пасивни отзиви. Никъде не съм срещнал мнение, че по какъвто и да е начин е навредило. Но до сега не съм и пробвал с масло. То реално е създадено за да изгори в двигателя, казват, че изгаря напълно, даже и прочиства от нагари. Смятам да пробвам в най-скоро време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече на 3ти резервоар слагам едно италианско някакво. :gruebel: Да ти кажа лошо нищо не се случва, нито пуши, нито има някакво негативно държане двигателя. Май или само си оскъпявам с 14лв 3те резервоара :hilezh: или верно мотора се чувства щаслив :zustimm:.ДПФ няма грижи работи си нормално НЕ се зацапва.Даже последнит път сложих 500гр масло на 70л резервоар :stupid: разлика не разбрах пак не пушеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от около 800км насам слагам масло и проблеми за момента нямам, дори забелязвам, че пуши по-малко от преди. Моето е на Приста най-евтиното което намерих и слагам по 50мл на 10л нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

потвърждавам за добавянето на двутактово масло дори и в малки количества. сипвах на Еко 1:200 - 10л нафта 50мл. ( не мгр. ;) )  и не само че няма проблем, но определено работи по безшумно двигателя - 1.9 ТДИ , 90 коня

Редактирано от zoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в smooth idle control на 12-и и 13-и канал на ВАГ-а и ще видиш че има разлика. Казвам го от личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Карам с двутактово от 2 години и повече. Няма проблем, маже си помпата и всичко е наред. Напоследък даже почнах и да сипвам и по литър керосин смесен с маслото. Разбира се когато имам под ръка. За сега проблеми не съм имал, не вярвам и че ще имам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 8 months later...

Като начинаещ кюмюрджия да изтупам темата от прахта и да запитам на хамбара (комънрейл мотор), кой от двата елексира да сипя http://www.husqvarna.com/bg/chasti-prinadlezhnosti/maslo-2taktovi/

Пълна синтетика, или полу. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заплюй си някоя бензиностанция, от която ти харесва дизела и не се занимавай с глупости. За зимните месеци (дек-ян-фев) може да сипеш нещо против замръзване примерно това, за всеки случай... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, ivailo_slavov said:

Заплюй си някоя бензиностанция, от която ти харесва дизела и не се занимавай с глупости. За зимните месеци (дек-ян-фев) може да сипеш нещо против замръзване примерно това, за всеки случай... ;)

Абсолютно съгласен! Намираш си бензичностанция и само там зареждаш. И в студа добавка против гелиране на нафтата. Аз ползвам друга, но това е въпрос на избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...