Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Това не е добър атестат за сервиза ... Пак ще ги сменяш. Аз поне спирачен маркуч с "корем"" както се изрази не съм виждал. А съм срещал с почти изцяло изронена външна част. Но някакво издуване, никога ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Поне кажи кой е този сервиз та да не ходим и ние там. В днешно време е трудно да се намерят професионалисти, които да ти свършат работа...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги търсих теми, гледах клипчета в нета но не мога да си нулирам сервизния интервал за маслото, на пръв поглед е елементарно но не се получава.Някой случайно да знае някакъв метод. За BFB двигател става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си го пробвал, но да го напиша:

1. Натискаш и задържаш "гаечния ключ"

2. Даваш контакт

3. В момента на появяване на надписа "service in...." натискаш бутона "0"

4. Появяват се "- - -"

5. Отпускаш "гаечния ключ" и си готов :)

 

п.п. Връщаш контакта и при ново палене не би трябвало да има надпис. Проверка на оставащите км могат да се видят след около 500км шофиране - до тогава само "---" ще се виждат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е , че стигам само до стъпка 3, надписът Service In не се появява, дали не трябва да натисна "гаечния ключ" няколко пъти, преди да дам на контакт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва с вагком да се нулира,сервизните ти интервали са направени така,предполагам на време са настроени,не на километри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сервизния интервал в момента пише 7900км, а под него 71 дена.А какво става ако не го нулирам и си карам така след като минат тези километри и срок? Колата започва да дава сигнали че трябва да се смен маслото и спира ли или минава в някакъв сервизен режим?

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо. Само ще продължава да ти изписва на екрана да я обслужиш.

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, vladimir7979 said:

трябва с вагком да се нулира,сервизните ти интервали са направени така,предполагам на време са настроени,не на километри

 

Винаги са и двете - време и километри. Което от двете изтече първо активирва съобщението да се обслужи.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест мога да си карам и така пък то да си иска обслужване? Колко ли струва в Ауди да ми нулират тия неща, сигурно е работа за 5 минути, но.............Чудно ми е как при Б6 става с контактния ключ и бутоните на таблото а специално при моето Б7 да не може? Или трябва да се отключи това като опция първо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CVT нулирах го, това клипче го бях гледал поне 3 пъти, грешката при мен беше, че държах натиснат продължително "ключа" а трябва веднага след като се натисне ключа да се натисне след това и десния бутон на него означен с " 0,0 ". Така или иначе стана за което благодаря, а кога да очаквам че ще се появи новия сервизен интервал след като покарам известни километри или след като минат няколко дни, че ми е интересно какво ще покаже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 500 км. ще се покаже новото показание.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да продължа въпросът на колегата. Нулирах го и след 500км ми изписа, че смяната трябва да е на 14 500 км, с ВАГ КОМ ли трябва да се настрои да е 10 000км ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел и съм запознат по дифолт смяната на това масло е на 15к.км, или на определено време, само незнам ако е на време например колата ти стои в гараж времето фиксирано ли е или има някакъв датчик, който отчита вискозитета на маслото и пак дава че е за смяна, а вече ти на колко ще го смениш е личен избор. Аз мисля да не надвишавам 10к

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ВагКом може да се смени интервала, на моите коли съм го направил на 12 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си спомням, че отдавна го правих, но могат да се променят и през менюто за нулиране на сервизните интервали на VCDS - там също излизат километрите до смяна и качеството на маслото (дали е лонг-лайф или не).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колеги имам някакъв странен проблем със стоповете.Паркирам,заключвам колата и се прибирам.Тази сутрин кво нещо излязох на терасата и гледам стоповете на колата светят...Това ми го прави за втори път.Първия път явно бая си бяха посветили,защото нямаше ток в колата.Сега я хванах на време.Слизам,отключвам,отварям вратата и стоповете гаснат.Запалих.Явно не са светили много време.Дали стоп машинката почва да се предава?А4б7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...