Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

On 9/28/2021 at 7:00 PM, djuni_ibiza said:

Няма нито една тема и процедура как се вменя антифриза на тези бъчви, научих че имало някаква пробка в самият блок някъде който 100% можело да се вземе антифриза но така и не му знам локацията.

https://www.audiworld.com/how-tos/a/audi-a6-c6-how-to-replace-coolant-422165

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес след автомивка качвам се да тръгвам ,след като дадох на контакт колата направо запали без да е била на контакт, пробвах и пак така .Закачих  я и ми изкара тази грешка на 5ти канал Acc/Start Aut. незнам дали е от нея, между другото сменях и батерията на втория ключ може ли и от това да е 

20220827_143841.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих писмо от Ауди за безплатна смяна на пасажерските аирбеци на А4-ката и А6-цата - имало много малка вероятност да не се отворят при нужда. Чудя се дали да се занимавам или не - пише че процедурата е по около 2 часа на кола и ако искам да си запиша час в Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zdrash беше вече и му го смениха.

Аз мислех да питам дали моята влиза в акцията, но за сега не съм.

Разбрах, че по-скоро проблемът е, че при отварянето се разхвърчават някакви малки метални части, което също е голям проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 4Ф как работи лейн асистента? И има ли общо волана, защото моя го смених със скосения. След активиране на дистроника и лейн асистента не се случва нищо, само светва зеления индикатор за системата и до там, а няма записани грешки? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ 

Да попитам някой Чипвал ли си е колата ?

Казват ,че намаляване разхода и вървяха доста по-добре !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моменти забелязвам, че колата пуши светло сив дим. Вчера гледах последната регенерация е била преди 420км.Дюзите предната есен са качвани на стенд и са чистени, гнп скоро смених с ново. Дали е възможно да е от Дпф този пушек? Мотора е CDYA. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да, настройва се с какво стъкло е колата и така и датчика, не си спомням дали имаше отделна адаптация специално за датчика.

По спомен това се прави в 09 central electric и там има 3 под модула, но може и да бъркам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,някой може ли да провери по рама ,кой е номера на модула за кийлеса на едно ауди.
Изгорял е ,но е от фейс 2011,а колата е 2006г. Та сега въпроса е кой номер модул е за тая кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този модул се намира  над жабката и би трябвало да е 4F0907335. 

2 - Aerial reader unit for keyless entry system -J723-

За съжаление с VCDS го няма в логовете.

 

@Vasil82: промени ли чувствителността на сензорът за светлина?

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз мисля че е с този номер,но незная каква ще е разликата в буквата накрая.
Затова питам ,дали по рама би излязъл номера на модула?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днеска един притеснителен проблем колата е ц6 3.0 тди 233 кс, пътувах Банско - Пловдив и на влизане в Пловдив по кръстовища та усетих че предните спирачки започнаха да задържат, педала пропадаше и не спираше. Спрях на един паркинг, едвам едвам спрях. Почнах по колелата предните бяха ужасно топли, отворих съда за спирачна течност и беше прелял малко, свалях предна дясна гума апарата нямаше нещо нередно. След 1 час като поизтина пробвах леко напред назад вече не задържаха и педала беше ок както и течността в казанчето. Моля за бързи мнения 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се огледат водачите и дали не е скъсан маншона на буталцето ама чак пък и двете едновременно да задържат е странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тоя път от Банско и между Пазарджик и Пловдив имаше причини за загряване но това ми се случва за първи път а ме чака път до Кюстендил, ще преценя като тръгна ако не ще спирам в порше, колкото до спирачната течност не съм я сменял имам колата от година и няколко месеца, само задни накладки сменях за сега по спирачната система 

преди 5 минути, kpematop написа:

Трябва да се огледат водачите и дали не е скъсан маншона на буталцето ама чак пък и двете едновременно да задържат е странно.

Маншоните на водачите са ок, и теч няма 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, kpematop написа:

А маншоните на буталцата? Задни съм виждал скъсани на много 4F-ки.

Ми задните като ги сменях бяха ок предните не мога да кажа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...