Jump to content

Анкета колко масло доливате за 10 000 км.


ilia2

Recommended Posts

Абе и моята 1.8Т хвърляше кило масло на 1000 км от турбото ама след почистване на вентилацията на картера за сега 2000 км не е изчезнал и грам :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Маслото е Кастрол Магнатек 10W40 , карам А3 1.9 TDi AHF, 3000 km засега...колата често се ръчка,може би няма да доливам,но не се знае... :flehan:

Тя след 6000 км почва да си го хапва.Поне при мен е така.До 6-7000 не мърда,и после за 3000 км спада с около 300 грама.Аз винаги слагам масло,само до края на гравираната част на щеката,и до 10000 км пада до долния край на гравираното,а това е около 300 грама.

Редактирано от The Dirty Mechanic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Отскоро съм собственик и още не съм сменял и доливал маслото, но вече карам 5000 км и преди мен са минати толкова. Като я взех маслото беше над средата , а сега е почти на минимум, според мен е глътнала около 300-400 гр. Затова написах около половин литър за 10000. Имам въпросче ... колата последно са й сипвали 10W40 , но по спецификация гледам че това масло не е за мен и си взех пълна синтетика 5W30 ФИНА ,което отговаря на WV505.01 и скоро ще го сменям. Колата е на 200000 км...дали не се прехебах като взех по-"тънко" масло за сравнително износен двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

1.8Т чип. Доливам литър на 9000км като винаги я карам на максимума. :D сиреч толкова си гори.Това е в режим на каране яко извън градско 160-180, градско 4-5000 об. Мислех и аз да сев хваля,че не гори ама тва е само ако я караш до 3000 об в мин сиреч 120км/ч а от там нагоре колегите с турбини да ме извинят дето не доливат ;) Просто ги е срам да споделят :D Ааа маслото е 10w60 edge sport full sintetic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе харчи си ми масло3-4 литра с едно дървено.Сега го смених с пълна синтетика 0W30 и за 1300км (до морето и обратно)ми е духнала към 200 гр. с нормална ръчка-по магистралата 140-160,извън нея100-140 ма аз си знам защо харчи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе харчи си ми масло3-4 литра с едно дървено.Сега го смених с пълна синтетика 0W30 и за 1300км (до морето и обратно)ми е духнала към 200 гр. с нормална ръчка-по магистралата 140-160,извън нея100-140 ма аз си знам защо харчи...

0W-30 не бих сложил на каквато и да е кола :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам с Мобил 1,

понеже днес реших да погледна как е маслото видях, че нивото нее мръднало изобщо за 5000 км които съм минал до този момент.

Колата я карам нормално

магистралата 120 - 130 - 140 км/ч

градско - градско/ч

:machkaputt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не сме в Сибир :)

Колите на НСО също не са в Сибир пък ги карат точно с такова пък на всичкото отгоре им дават пробег по 20 000км с него.(макар, че сега май им го понамалиха пробега)

Малка разходка из форума показва недвусмислено какво показва цифрата пред W-то и какво цифрата след него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите на НСО също не са в Сибир пък ги карат точно с такова пък на всичкото отгоре им дават пробег по 20 000км с него.(макар, че сега май им го понамалиха пробега)

Малка разходка из форума показва недвусмислено какво показва цифрата пред W-то и какво цифрата след него...

0W-40 става, ама 0W-30....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не доливам! 1.8 ADR А4 Авант, за 2 смени на по 15 000 км, не съм доливал нито капка.

Градско с 60км/ч на четвърта (в малък град живея :hilezh: , няма голямо движение )

Работя в съседния град на 45 км и извънградско карам средно със 140-150км/ч всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите на НСО също не са в Сибир пък ги карат точно с такова пък на всичкото отгоре им дават пробег по 20 000км с него.(макар, че сега май им го понамалиха пробега)

Малка разходка из форума показва недвусмислено какво показва цифрата пред W-то и какво цифрата след него...

Колите на НСО да ги карат с каквото си искат,но това 0W30 лятото при натоварен режим на каране примерно става по-тънко и от водата сигурно и незнам какво смазва.Предназначено за чисто нови коли,които са още в разрабатка и където триенето е голямо и наистина е нужно тънко масло,но за 10г. коли е даже противопоказно.

Това си е мое мнение и не искам да ангажирам никой с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За 10 000км доливам около 2литра,мотора е 2.5тди 163кс.Карам съвсем кротко(живея в Англия) макс 150км/ч на магистралата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 1.9 TDI 110 кончета не доливам карам с арал 10-40 сменям на 7000км. на раэграфеното на щеката пада от максимум малко под средата градско карам раэлично эависи от настроението стигам и до 4000об. на 1-ва. магистрала 140-180км. /АУДИТО Е НА 417000км. РЕАЛНИ/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност колко е лошо една кола да гори масло и да се доливат 1-2 литра (не повече на 10 000км). Така ще се сменя един вид и през тези 10 000 все ще си караш с хубаво масълце :) И след 10 000 пълна смяна разбира се.

п..с След като си смених некадърно залепения картер с нов вече спокойно мога да кажа, че съм долял около 100г за 3500км значи за 10 000км около 300г най-много . :lol: Което все си мисля, че е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се радвал, ако темата се запази чиста и няма ненужни мнения и спорове.

Можете също да споделите и за стила си на шофиране.

Например аз:

По магистралата карам със 130 140 км. Единични случаи съм дигал и до 160 170 когато изпреварвам. При шофиране градско има моменти когато на светофар я настъпвам до 4000 оборота има и момента когато си карам много бавно и внимателно 50 на 50.

До колкото знам на 10-15 000 км трябва да СМЕНЯ маслото не да се долива. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А6 Ц4 2.5 тди + чип, не доливам и грам!Маслото е Кастрол Магнатек 10В40!Извън града 140-150(където е възможно), магистралите 160-180, в града от си я режа доволно на 1ва и 2ра, но има и периоди на спокойно каране, абе да кажем 50 на 50!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...