Jump to content

Recommended Posts

Моя кабел 12.12 го инсталирах на лаптоп ASUS с Win 8.1, после ъпгрейднах към Win 10. Нямаше драми, работи си, даже в момента е с 15.15/нещо такова/ версията, всичко е чудесно.

Кабела го взех еФтинко, към 30-тина €.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз се извинявам,че питам сигурно е обсъждано,ама ми трябва отговора,за да знам дали да сменям кабела.ЖАг-ком 409.1 ккл не ми тръгва на уин 7 и 8

изписва ми port status ok not found hardware. От кабела ли ще да е  или аз не съм сътворил правилно нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложил съм си едно Virtual PC - Windows XP mode на 7-цата аз и нямам грижи. На него съм инсталирал Ваг-Кома.  Само се налага да му казвам ръчно от Attach Serial, че вече съм включил кабела в USB порта. 

Нещо такова изглежда (не съм на лаптопа сега, за да направя скрийншот)

 

m7epO.jpg

Редактирано от fx rookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12.12/14.10/15.7 вървят без проблем на десятка, обаче има един досаден проблем при мен с пускането. При първо пускане на програмата трябва да чакам минута, две за да тръгне. Photoshop и други тежки програми зареждат за секунди.

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че служебния лаптоп ми е ограничен от инсталиране на програми и не ми дава да инсталирам почти нищо ... само portable  версийте тръгват . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?!? Ако с него не става, значи има проблеми с комуникацията със самия модул за тел. Ако трябва отдели неговия кабел и го опитай директно без останалите. Може самия модул да има проблеми. Не е трудно да намериш букса за ОБД и да докараш +, - и К-линията на пин 7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Все пак успях да влеза в 77 канал,интересуваше ме да си вида буквата на блутута-D- кофти буква,не потдържа хронология и указател,води се basic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам кабел от Склад66 HEX+CAN с версия 15. Ако излезе ъпдейт мога ли да го направя?

Също така искам да попитам как да видя имената на графиките във VC SCOPE. Излиза ми всичко като графики, но не е имената им.

3f87ba1826de293aaaf15923c1ad35e7.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има ли някакъв кейген или нещо от тоя сорт? Гледах последните страници, ама линковете не работят. Става на въпрос за VCDS Lite 1.2 Serial Number:  c1b61eb1-cb71364e-07fd2d12-laiahh-58c3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да сподели кода за USA пакета на светлините и след въвеждане дали трябва да слагам по специални крушки на мигачите и също ми е нужен и кода за comming home опцията (мисля че така се казваше).Колата е В6. Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги на един приятел му остана излизашен кабел от ваг ком. Проблема е, че е загубил диска с времето. На кабела пише Vag912, изтеглих какви ли не версии на програми, нищо не става. Последно пробвах с VCDS-Release-15.7.4 . Диода на кабела свети зелено, давам тест на опцията от програмата, където пише USB и пише, че намира интерфейса, но не е включен в колата. И до тук. Проблема е, че четох някъде, че трябва да настроя Com1-2-3-4. Никъде в Device Manager нямам такова поле. С Windows 7 64bit съм. Някой може ли да ми помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Включваш кабела в компютъра (не е задължително да е включен и в автомобила)

2.Отваряш Device Manager

3.Ports (COM & LPT)

4.USB serial port (COM...) като на мястото на точките може да са доста числа.

5.С дясното копче отваряш Properties

6.От прозореца, който ти изкача избираш Port settings, а от това меню малко по-надолу има Advanced...

7.От прозореца, който вече ти се е отворил на COM Port Number: вече си избираш номер от 1 до 4.

 

След това вече му даваш ОК, отваряш VAG COM, VCDS или там който и да е софтуер, на OPTIONS нагласяш порта, който си задал в точка 7, даваш TEST и ако всичко е нормално би трябвало да нямаш проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам един въпрос към вас значи може ли да се калибрира или прекодиране  километража защото колата е англинчанка електрония който показва колко км си изминал и на колко е колата съм го направил питам за показва скороста с която се движиш. Мерси предварително. А ако не може по тези начини който съм питал само със смяна на таблото ли става ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на англичанките сменяш страната и цифрите с мили стават в километри. А стрелката си е напълно вярна, просто ще си гледаш вътрешните червени цифри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами там е работата че е сменен циферблата обаче показва все едно е в мили ... отчита че карам с 50  а пак всъщност съм около 100 км по гпс ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа защо не мога да пусна output test във vcds на душегуб '99 AKN. Не е от кабела или софта - пробвал съм с други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/12/2016 at 11:16 PM, Pav3l said:

Тогава се сменя софта с такъв от европейка и стрелката почва да се движи както трябва...

Хехехе, сменяш софтуера на таблото и готово - лесно на думи, но доста трудно на практика.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...