Jump to content

Предупреждаване за патрули с присветване с фарове...


PAV

Recommended Posts

Колеги , провокиран съм от изказването на един колега , и се зачудих правилно ли е да присветваме с фарове за да предупредим насрещните за КАТ-аджии ?

Ще се радвам освен в анкетата, да опишете и аргументите си тук :hilezh: .

Например : Няма да светна , защото оня отсреща е камикадзе - състезател и е по-добре да го спрат .

Ще присветна , защото ми писна КАТ-аджиите да се угояват за наша сметка.

Няма да присветна, щото на мен никой не ми присветва и т.н :hilezh:

Моето лично мнение взе да се променя напоследък. Преди бях колегиален и предупреждавах , но напоследък гледам да не стимулирам войната по пътищата и ако някой се е самозабравил е по-добре да го спрат .

Поздрави и безавариино !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 285
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля, че това е въпрос на личен избор... Споделям твоето раздвоение по въпроса и се питам в това клипче на кое място бих искал да съм. Със сигурност не бих искал да съм на мястото на последната кола от колоната която чинно спази правилника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение бях го изразил в друга една тема, но накратко - спрях да присветквам преди време - причината - твърде многото ненормалници и анти-шофьори по пътищата !!! Това трябва да спре ! Страдал съм от недомислици, когато аз съм бил в правата си, а друг нарушава Закона, накрая излезох аз виновен и бях месец без книжка... Да си ги хващат `айдуците и да си ги глобяват...Не може да се кара толкова безразсъдно...

Иначе и аз натискам газта понякога, друг е въпроса, че знам кога и къде да го правя, така че да не създам проблем за движението и участващите в него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гласувах с ДА и ще обясня защо.

Защото ми е писнало когато си карам що годе разумно, изведнъж виждам ограничение 60 км. :hilezh:

А ограничението е сложено щото един чичо-пенсионер заедно със втората си съпруга решили да си направят капанче на главен път Е7... и няколко си . Там се продава кафе Нова Бразилия, 2 вида кроасани и солети. За касов апарат никога не е чувал, а хлебарките в капанчето са нещо съвсем в реда на нещата.

Такаааа.... И там има полицейска кола която ме ДЕБНЕ да ме еб.... Не съм съгласен. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гласувах с ДА и ще обясня защо.

Защото ми е писнало когато си карам що годе разумно, изведнъж виждам ограничение 60 км. :hilezh:

А ограничението е сложено щото един чичо-пенсионер заедно със втората си съпруга решили да си направят капанче на главен път Е7... и няколко си . Там се продава кафе Нова Бразилия, 2 вида кроасани и солети. За касов апарат никога не е чувал, а хлебарките в капанчето са нещо съвсем в реда на нещата.

Такаааа.... И там има полицейска кола която ме ДЕБНЕ да ме еб.... Не съм съгласен. :hilezh:

Това все едно аз съм го писал. И аз гласувах ДА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Такаааа.... И там има полицейска кола която ме ДЕБНЕ да ме еб.... Не съм съгласен. :hilezh:

радар-детектор е решението, мисля си, мен ме е спасявал не веднъж....:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема. Аз светкам, защото нямам анти-радар и ми е добре като ме предупреди някой. По пътищата има безброй безумни ограничения и корумпирани типове, които мислят как да се хранят от тях, а не как да ограничат войната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с "да", но има изключения. На отявлен джигит, явно скаран с разума и правилата, предупреждение не му се полага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с "да", но има изключения. На отявлен джигит, явно скаран с разума и правилата, предупреждение не му се полага.

:respekt:

И аз така.

А относно радар - детектора - мен само ме е набутвал. За справка - пулсовия режим на радарите :respekt: Ти си караш като пич, щото си спокоен и вярваш на детектора, и в следващия момент - вземи тия 20 лева минус :D

П.С. Да не забравяме обаче, че ПП - КАТ вече са в клуба, така че да не им правим мръсно :D

Редактирано от tsvet40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че повечето от вас ще споделят мнението ми ... аз ЩЕ ПРИСВЕТВАМ, докато полицаите правят засади и дебнат като лалугери, скрити зад храсти, коли, дървета и къщи ... докато не започнат да се обозначават и да помагат на движението, а не да застават на безсмислени места просто и само за да гепат някой "балък" докато други "тарикати" изпреварват в насрещното, карат с 140 в града, минават на червено, карат без мигачи и фарове и т.н.... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че повечето от вас ще споделят мнението ми ... аз ЩЕ ПРИСВЕТВАМ, докато полицаите правят засади и дебнат като лалугери, скрити зад храсти, коли, дървета и къщи ... докато не започнат да се обозначават и да помагат на движението, а не да застават на безсмислени места просто и само за да гепат някой "балък" докато други "тарикати" изпреварват в насрещното, карат с 140 в града, минават на червено, карат без мигачи и фарове и т.н.... :respekt:

Подкрепям те 100, даже 1000 % и за това гласувах понякога ...

във всеки град има места, където се кара безумно и стават инциденти, а те (лалугерите) застават на местата, където има безмислени ограничения и са сигурни, че ще гепят доста повече платежоспособни нарушители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пресвяткам, защото не веднъж съм отървавал глоби след предупреждение, не бих светнал на голф :respekt: Е ако го видя, че кара със 100 и изпреварва като ненормален естествено, че няма му светна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, повечето дебнещи патрули са тип капан и основното им предназначение е различно от налагане на закона.

Редактирано от L&R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

радар-детектор е решението, мисля си, мен ме е спасявал не веднъж....:respekt:

А аз от две години карам без детектор и смятам че така е правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината,преди време не присветквах.Особено когато видя некакъв киселяк как с Мерцедеса кара по осовата с безумна скорост и се надява всеки да му прави път,направо ми идва да се метна пред него,ма айде.

Почнах да присветквам от момента когато ми писаха акт на Е79,на разклона за Бобов дол,кой патува по тоси участък знае за каде говорам.

Карам си аз и съм се заговорил нещо с приятелката,обаче карам не повече от 80км/ч и не съм видял че има ограничение 60!

Излиза калъфа от храстите и хоп,спирам.Давам му документите,обаче без шоф.книжка(тя е македонска)пича ми вика малко превишихте скороста,колко гопитам?74км/ч на ограничение 60.Вика не е нищо обаче внимавай друг път(пре целото време ми гледа документите)и вика ми ШК,давам му я,и като виде че е МКД се почна,как съм нарушил ограничението,то било разклон,с тази скорост можело да предизвикам ПТП.На мен ми стана смешно,ма пича ми лепна акт за 20лв. понеже на чужд гражданин фиш не се пише.

От тогава насам видя ли ги,светкам,без значение кой е отсреща и с колко се движи!!!

Не е правилно,но пък и няма да позвола на някакъв гладен комплексар да се е..а с хората!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че повечето от вас ще споделят мнението ми ... аз ЩЕ ПРИСВЕТВАМ, докато полицаите правят засади и дебнат като лалугери, скрити зад храсти, коли, дървета и къщи ... докато не започнат да се обозначават и да помагат на движението, а не да застават на безсмислени места просто и само за да гепат някой "балък" докато други "тарикати" изпреварват в насрещното, карат с 140 в града, минават на червено, карат без мигачи и фарове и т.н.... :respekt:

Напълно съм съгласен!!! И аз присветквам и ще продължавам да го правя.

Относно колегите които не о одобряват искам да ги попитам вярвате ли че като не присветнете на някой и го спрат ще мирне??? Та нали повечето простотии ги правят полицайченце , мутрички и все "техни хора".Ще ги забавят с минутка-две.Това няма да промени нищо според мен.ПО-добре да отърва кожата на някой човечец който цял ден бачка за 20лв и накрая полицая иска да му ги вземе!Пък и както каза колегата те просто рекетират , не оправят нищо!!! Дреме им на... за закони и т.н. , трябват им колкото само да глобяват.Според мен за времето за което ще хванат 3ма - 4ма с превишена скорост могат да спрат с патрулката няколко рацерчета които засичат , правят простотии и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз присветвам винаги. И се радвам когато и на мен ми присветнат.

Нека не се лъжем. Много малко са шофьорите които спазват стриктно ограниченията на скоростта. Да не говорим колко безумни ограничения има по пътищата - права отсечка и изведнъж 60 км. И естествено, полицаят там се скрил.

Те винаги са били като партизани, ама сега с този министър и им отива. Възраждат партизанското движение.

Забележете, че винаги се крият на места където има сериозна предпоставка за нарушаване на ограничението в скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гласувах с ДА и ще обясня защо.

Защото ми е писнало когато си карам що годе разумно, изведнъж виждам ограничение 60 км. :respekt:

А ограничението е сложено щото един чичо-пенсионер заедно със втората си съпруга решили да си направят капанче на главен път Е7... и няколко си . Там се продава кафе Нова Бразилия, 2 вида кроасани и солети. За касов апарат никога не е чувал, а хлебарките в капанчето са нещо съвсем в реда на нещата.

Такаааа.... И там има полицейска кола която ме ДЕБНЕ да ме еб.... Не съм съгласен. :respekt:

:D:hilezh::D аз няма смисъл да пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги светкам, мен са ме спасявали със светкане от бесни актове(да са живи и здрави), един да съм оттървал от акт пак е нещо.

П.П Не откриваме топлата вода в цяла Европа си светкат и се предупреждават, неписан кодекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гласувах с ДА и ще обясня защо.

Защото ми е писнало когато си карам що годе разумно, изведнъж виждам ограничение 60 км. :respekt:

А ограничението е сложено щото един чичо-пенсионер заедно със втората си съпруга решили да си направят капанче на главен път Е7... и няколко си . Там се продава кафе Нова Бразилия, 2 вида кроасани и солети. За касов апарат никога не е чувал, а хлебарките в капанчето са нещо съвсем в реда на нещата.

Такаааа.... И там има полицейска кола която ме ДЕБНЕ да ме еб.... Не съм съгласен. :respekt:

На описанието отговоря едно капанче по пътя Мездра-Ботевград.Безумно ограничение от 50 км./ч. и постоянно присъствие на полиция.Намирисва някак,когато полицаи си правят стоянка пред някое заведение.Но друго,едно време КАТ толерираше присветването.Аз по принцип го правя,стига да не ме издразни някой джигит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:respekt::D:respekt: аз няма смисъл да пиша

ДА! И аз няма смисъл да пиша!

А и това между другото си е утвърден международен сигнал сред шофьорите!!! Ако не са го позабравили щото е нормалните държави полицаите си им стоят на точно определени места, преди които има ГОЛЕЕЕМИ табели, предупреждаващи за това!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присветвам разбира се все пак това остава наи сигурния детектор

А и които си е камигадзе такъв си и остава все едно дали си му присветнал или не

но поне ще кротне за 2-3 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с "да", но има изключения. На отявлен джигит, явно скаран с разума и правилата, предупреждение не му се полага.

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги сигнализирам ,без изключения!!!! За съжаление все по-често водачите на автомобили до 500лв не сигнализират ,нещо не се радват на тези ,който карат малко по-бързо . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...