Jump to content

Първи изживявания с олио


emergence

Recommended Posts

Еб*х му мамата ,нафтата е 2.57 , реших да пробвам олиото

http://picbg.net/img.php?file=dc5725a0a5f11207.jpg

http://picbg.net/img.php?file=17ea348b5b6f38ae.jpg

http://picbg.net/img.php?file=e75c6e89914f28f9.jpg

Ето един елементарен филтър. Снимките не са много добри ,ще ме прощавата . Съставни части : Бирена бъджонка :hilezh: , 3-4 чорпогашника , водна помпа за фонтанче и нафтен филтър от 2 лв . Та тей шибнах 2 кила олио в буса в резевоара имаше към 6-7 нафта , постепенно ще увеличавам дозата :P . Цял ден каране няма проблем ,.......засега . Олиото е без пари от познати в един ресторант и така . Снимки на златната течност нямам ,че се омазах и бях много развълнуван ,веднага щом мога ще хвърля :(

Проблем : Измислете някакъв начин да вливам олио от тубава в бъджонката ,че ми омаля ръката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ей тънкачи, от трупчетата да не слезете дано... отровихте цяла София с тоя черен облак. :P

Мойта ем не пуши много, ем си арчи като за бендЗин... на каква кола попаднах направо не знам :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси мамата, цената на дизела до какви експерименти докара феновете му...... :hilezh:

Мани, почна се... олио, зехтин, маргарин,... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Проблем : Измислете някакъв начин да вливам олио от тубава в бъджонката ,че ми омаля ръката .

С втора водна помпа за фонтанче няма ли да стане .... и поплавък за WC-казанче?

Втори вариант - само с поплавък - поставяш тубата по-високо и олиото е на самотек ... поплавъка само предпазва от преливане ...

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани , мани - то и олиото каква цена има вече , че направо ... Добре , че се намира на черно нафтица още. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-ти ден: Няма грешка, досега не са ми правили забележка за миризмата (то най-няма), не усещам промяна в мощността и сутрин май ми пали по лесно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право да си чупи колата както намери за добре. Това е ЛИЧНА а не обществена (или форумна) собственост.

Единствената подробност на която бих обърнал внимание е че:

ОЛИОТО ГРАНЯСВА.

Т.е. е склонно към необратима полимеризация (надявам се че така се казва).

Или има склонност да ЗАПИЧА. И е непригодно за прецизни машини.

Това че някой си кара таралясника с класически дизел на олио не го прави пригодно за КОМОН РЕЙЛ и ПОМПА-ДЮЗА.

ВНИМАВАЙТЕ!

Успех на експериментаторите! И умната! За РУСАТА знаете (с големите бомби). :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охххх!!!

Недейте така бе хора!

Имам спортно сърце - стероидно! Ще земе да спре!

Уф, чйе сЪ стрйеснах! :D

Помислих, че някой мозък планета е решил да се изгаври грубо с аудито си!!! Олио!!! :dance:

Ебаси! :bia: Уфф! :)

П.С. На буса щом е ОК! Слагай всичко! Пробвай смес, олио 25%, грес 25%, спирт за горене 25%, нафта за цвят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, той го прави, единствено от завист... Не му се вързвай...

От какво да завиждам, г-н северозападнал владелец на фритюрник? ЧЕ не вдигам огромни буреносни облаци с примес от твърди частици? Или пък защото не мога на източа палмовото олио от фритюрника и да го налея в колата си. Бяхте най-великите батки – карачи, като нафтата беше тънкана, а сега се питам защо все си търсите познати, каращи локомотиви, фадроми, драгстери и т.н. Примитивизъм и евтин селски мирис на прокъсан джоб долавям от тая тема, но нейсе.

Единствената причина да не обясня на колегата от с. Монтана и останалите играещи либеро дизелисти как точно да манипулират с техните фритюрници е, че после Влади пак ще трябва да събира гилзите от престрелката тук и да гледа с укор.

Това е автомобилен форум, не кулинарно шоу на УТИ БЪЧВАРОВ и Иван ЗВЕЗДЕВ.

Олио, мас и т.н. органични мазнотии си ги наливайте …. Сами знаете къде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
---------

Не разбирам ..... Видях, Прочетох , направих и то зе ,че стана . Слагам си на ден по 30-40 лв. повече в джоба и си сфиркам ,пфф Ръждилника (буса) не пуши ама изобщо .И какво значи това "Примитивизъм и евтин селски мирис на прокъсан джоб долавям от тая тема, но нейсе." Ами наливай си нафта по 2.60 "даже най-вероятно е по голям боклук от олиото" аз вече не съм роб на това гориво .

Причината да пусна тази тема е ,че номера става и може да помогне на някой ентусиаст.

corso споко Audito е на гассссссс

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека кара стар бус... дет му не дреме за него. за кво да пълни нафта, като явно тия пари 40 кинта на ден му идват много полезно в джоба. като не тичат кучета след него и не мирише на наденица... не виждам кво го оплувате. това е неква борба за пара бе хора, а и ше ме извинявате ма 3 лв за нафта....е*и му мамата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате вярваите, но в моя квартал има един ентусиаст, който от повече от 4 години кара само на олио.Караше едно рено 5...Обикаляше големите ресторанти и си наливаше стабилно.За една година еба байката на колата, ма к'во ти пука тя струва 700 лева.Продаде я малко на части и после в надин...После си взе друга такава и пак с олиото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Как е до къде я докара с Олиото .... двигателя жив ли е още :P

Колега , а какво може да му стане на двигателя според теб след като се кара с олио....просто ми обясни, защото аз видях глава на мерцедес 124-ка каран с олио и мога да ти кажа , че главта все едно беше мината с пароструйка, лъщеше така все едно току що е излязла от завода....

За всички останали противници на олиото ще кажа да прочетат когато Рудолф Дизел измисля дизеловия агрегат с какво го е накарал да работи най-напред...... СЪС ФАСТЪЧЕНО ОЛИО ... и не мога да разбера след като влиза в мотора , гори се от мотора и върви машината къде е проблема...а ако има опасност за нещо то тя най-вече ще е за ГНП-то, а не за мотора

п.п. аз карам вече 2-3 хил.км. на смес 50 на 50 нафта-олио и нямам никъв проблем засега /мотора ми е 1,6тд с индиректно впръскване/....действително за помпа дюза и коман реал няма да стане номера щот са много прецизни и капризни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така колеги карам на 100% олио ,стрелката на горивото бие тавана постоянно (това ме радва най- много ) . Гори със 2-3 литра повече на 100 говоря нормална седмична работа ,различно натоварване . С парите който спестих от нафта дадох да ми оправят аудито . Шлаиф сегменти тампони . (ако някой го вълнува бях пуснал тема )

Миризмата е поносима .

Проблем : Писна ми от философи :steinigung::hilezh: :hilezh: секи казва не е възможно ,... покажеш му ,че може и той почва да ти развива теории какво ще се порази или зимата няма да мога да карам . Знам подяволите !!!!!!

Забележка : За бога ако някой ще го прави оставете олиото да се "утай" за една седмица да не си дръстите филтрите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пределно ми е ясно ,че с двигателя проблем няма как да има и ,че повечето мърморковци са с предрасъдаци , Интересно ми е за ТДИ системата ..... как ще се отрази на Помпи и тем подобни агрегати каращи дизела да работи , гледам в нета се предлагат такива уредби с които да се кара на олио .... един колега от 4х4 форума я ползва но не е одговорил как се държи уредбата и двигателя ....

Това ,че олиото почиства е само в Плюс за нас ..... До сега ми стана ясно ,че нее проблем да се кара смесено дизел + олио ,

някой пробвал ли е на ТДИ .... имам предвид по старите мотори от 90 те години :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...