Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз зимата  деактивирам  огледалата .

Влиза сняг /лед и замръзват а после не се отварят/затварят напълно и

вероятността да се прецакат моторчетата е голяма.

Но при нас си е зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/13/2021 at 6:29 PM, lodestr said:

Аз също ги ползвам, но когато е необходимо. В гаража като я прибирам нямам нужда от прибиране на огледалата или пък от ръчна. Питах от чисто любопитство като цяло дали това са някакви познати болежки по тия коли. Бах чувал, че точно 4ф-ките имат ядове с ръчната, та ми е интересно дали и тук е така.

Аз съм си изградил като навик всеки път щом спра колата да включвам ръчната. При автоматика според мен си е задължително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бях изградил този навик, но продадох колата и повече от година карах на жената колата, която е ръчка и загубих този навик. Сега се опитвам пак да си го върна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предстои ми покупка на летни гуми , нещо в среден клас за 20 цола джанти . Погледнах се и за сега съм се спрял на тези Toyo Proxes Sport XL 255/35 R20 97Y някой търкаля ли такива за мнение или предложете нещо добро изпитано в този ценови клас . Благодаря ви ;)

 

Редактирано от batGele
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вместо Toyo - бих взел Nokian powerproof в този ценови клас.

 

Най-лесно е да кажеш - купи си скъпи гуми от високиЯ клас. Всеки иска да кара с Michelin /примерно/, ама също така и всеки си преценява колко пари му се дават. В този размер има от 100 и малко до над 400.

За 300лв ще се купят много прилични гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво бихте ме посаветвали за резервна гума /джанта/за а6 с7 245ps .Нямам в багажника.по точно джанта или патерица и ще псне ли над акумулатора. В момента съм с 225 55 17 ет39

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Jass написа:

Аз вместо Toyo - бих взел Nokian powerproof в този ценови клас.

 

Най-лесно е да кажеш - купи си скъпи гуми от високиЯ клас. Всеки иска да кара с Michelin /примерно/, ама също така и всеки си преценява колко пари му се дават. В този размер има от 100 и малко до над 400.

За 300лв ще се купят много прилични гуми.

Средния Клас винаги клони Към ниския ,само Дето плащате малко Повече за Него.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, lisicata said:

Какво бихте ме посаветвали за резервна гума /джанта/за а6 с7 245ps .Нямам в багажника.по точно джанта или патерица и ще псне ли над акумулатора. В момента съм с 225 55 17 ет39

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk


 

Оригиналната патерица само пасва над акумулатора - 20цола е. Търси такава от Ebay, че тук търговците не познават парите и аз под 500лв не намерих, когато си търсих. Взех от Англия за 70 паунда + 20-30лв доставка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@batGele На предната ми кола а6 4ф сложих Мишлен пилот спорт 18",на сегашната ми-4г,поради покупка на чисто нови джанти 19",не остана бюджет и сложих Уестлейк.Няма такъв боклук,нито спират,нито завиват,само на вода са добре,че нямат аквапланинг.От средният клас,единственото,което си заслужава парите,според мен е Унироял РейнСпорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся може да звучи пресилено ама да се пести от гуми заеви ... ама всеки си има виждания за нещата от живота.

Каквото и да си говорим гумите и спирачките могат да ни спасят или предпазят при определени ситуации, но също така и да ни вкарат в такива (защо това е така мисля няма нужда от пояснения).

 

@МИТАКА1654 Предполагам повече няма да тестваш такива "топ" марки :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , едно въпросче и от мен. От известно време започна едно виене/църкане на студен двигател , звук тип ролка/пистов ремък - не прекалено силно - но досадно , на място се чува.Щом двигателя достигне 70 градуса поне всичко изчезва.Аз лично го чувам че е от ролка.

Викам си, я да отида до ауди центъра /Берлин/ и без това  е в гаранция колата и е на 116 000км , а по книжка пистовия се сменя на 130к а ангренажния на над 200к. Дойде служителя да я огледа, само вдигна капака и каза "ааа това е Ангренажния" - за 20 секунди. И съвсем ме изуми.Не знам защо но си мисля ,че се опитват да ме изпързалят. Все още очаквам одобрението на гаранцията, обаче забелязах в документа че от сума 650 евро за материал и смяна , Ауди покрива 350,  а аз 300.Не съм използвал гаранция до сега, но предполагах, че те трябва да си покрият всичко особено.

Само да отбележа, че в Германия всички офицялни дилъри не са по-малки тарикати от нашите.

Как ви се струва тази ситуация? Някой използвал гаранция в Германия да сподели мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети си гаранционните условия бас ловя, че са описали какво точно покриват, какво не и при какви условия ;)

До;у горе правилата им са едни и същи за Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

38 minutes ago, Dan4ote said:

И как ще вие от анггренажния? 

За това и се учудих, а и самата "проверка" беше в стил "Гошо майстора.."

 

2 hours ago, P_PETKOV said:

Прочети си гаранционните условия бас ловя, че са описали какво точно покриват, какво не и при какви условия ;)

До;у горе правилата им са едни и същи за Европа.

Пише , че смяна на ангренажен ремък (каквото искат да правят) влиза в гарнция.Като излязат с офертата ще видим...

Редактирано от Georgi P
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ве Йожени, кво пак не ти аресва в дсг то ,или така си чул от ората че трябва да се избегва и вече тежко констатираш 

.....мдаааа ще пропуснем тоЗ модел 😁

Да не ми подскочиш пак че иам проблем с теб..питам те най човешки да се обосновеш, щот така ми звучиш кат поредния кавал дето ще ми обясни как дсг е кофти и е опасно и скъпо и т.н., ма сам нема и 5 км с подобна кутия ,а за притежание на аФномобил с такава  да не говорим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стила ми на каране е неподходящ за дсг. Дупки, бордюри изобщо карането ми в градски условия е плавно и леко.

Престани да ми се правиш на монтански дебил. Ако не си бил там, отиди. Разбрах, че работиш някъде в цивилизована европа. На работа така ли йм говориш? Не те ли научиха да не се държиш като див селяндур и малко да проявяваш уважение към отсрещната страна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...