Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Първо си зареди акумулатора ... После ще гледаш да ли нещо не е останало с включена консумация. Акумулатор на 2г. си е нов, стига да не е купен от магазин от типа Lidl.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бах мааму, днес получих LED H11 ламБи, и както обикновенно се получава, светят много добре, ама дават грешка на таблото. 

 

036494301.jpg?r=0

036494307.jpg?r=0

Купи си "лъжци" от Ебай http://www.ebay.co.uk/itm/201275680479?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT, аз така направих и съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги 2.5 куатро автомат комби когато давам на задна неми светят кришките задните и борда ми показва за изгоряла крушка, проверих всичко абсолютно всичко даже отворих стоповете и там но не светят от какво може да е благодаря ви предварително колеги...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си "лъжци" от Ебай http://www.ebay.co.uk/itm/201275680479?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT, аз така направих и съм доволен

Да, поръчах други, уж по-добри, та ще видим. Тия ги пуснах за 10лв да се продават, може на някой да му вършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги 2.5 куатро автомат комби когато давам на задна неми светят кришките задните и борда ми показва за изгоряла крушка, проверих всичко абсолютно всичко даже отворих стоповете и там но не светят от какво може да е благодаря ви предварително колеги...

От машинката която включва лампите.варира от 20 до 70 лева.Отиваш на канал,махаш кората под скоростите и ще я видиш,откачаш буксата,отвиваш с ключ 22 и слагаш новата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок колега още утре ще проверя и съответно да купя :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имате ли някакво мнение за Alutec като марка на джанти ? Примерно за тези http://olx.bg/ad/17-tsola-5x112-leti-dzhanti-5x112-alutec-model-point-s-ID5KMgc.html#64df2aad0b

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пролетта така и така трябва да взимам нови гуми мисля да ги сложа на комплект нови джанти.Спрял съм се на 17-ки, мисля че това оптималния избор визия/комфорт с гуми 225/45, съвет ?

Редактирано от Alexander Boichev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам няколко въпроса.

1. Възможно ли е да се промени интервала на чистачките. Питам понеже на най-високата позиция е прекалено голям интервала, а дъжда примерно не е за постоянно включени чистачки.

2. Освен оригинален БОШ има ли друг вариант за чистачки(колата е 2001) Валео? или възможно ли е да сменя само гумените пера и как става.

3. Нормално ли е при натискане на две зони на климатроника да духа само от едната. Както и да ги комбинирам трите варианта все духа макс от една. Тези до вратите пък винаги духат независимо какво съм натиснал. Когато съм пуснал само да духа в краката предното стъкло се изпотява доста често. имам ли проблем или просто си е недъгав контрола?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак толкова тъп не съм. Разбира се че от там се сменя интервала. Проблема е че на най-високата позиция интервала е прекалено голям и искам да го намаля. Предполагах че през Ваг ком мога да променя времената на интервалите и за това питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това не сменя интервал, а един вид "чувствителността" на сензора за дъжд... На интервали е, когато бутнеш целия лост нагоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Променя го колега. Аз нямам сензор за дъжд и когато съм на най-ниската степен от лостчето, честотата на включване се регулира от малкото копче, но на по-високите степени май не.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги закачих вчера колата на диагностика и ми показа грешките твърда бедна смес и другата твърде богата. На какво може да се дължи това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма даден запас в товарното съпротивление. Пада малко напрежението на акумулатора нощем и вече товарът на крушките не покрива нужните милиАмпери консумация. Тоест. Ако колата иска 150 mA консумация за да не отчита изгоряла крушка, при напрежение от 12,6 волта (като на идеален акумулатор на сутринта), според закона на Ом, нужното товарно съпротивление трябва да е 84 Ома. Но при паднало напрежение на 12,0 волта, то тогава за да не дава грешка вече са нужни 80 Ома товарно съпротивление.

За това са ти драмите. На сутринта волтажът ти е много нисък и колата отчита изгоряла крушка.

Колега смених акумулатора, но положението е същото. Идеи или да ги свалям ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Променя го колега. Аз нямам сензор за дъжд и когато съм на най-ниската степен от лостчето, честотата на включване се регулира от малкото копче, но на по-високите степени май не.

Цитиране на предходно мнение!

А аз все си мисля,че няма Б6 със сензор за дъжд...ама може и да съм в заблуждение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам няколко въпроса.

1. Възможно ли е да се промени интервала на чистачките. Питам понеже на най-високата позиция е прекалено голям интервала, а дъжда примерно не е за постоянно включени чистачки.

2. Освен оригинален БОШ има ли друг вариант за чистачки(колата е 2001) Валео? или възможно ли е да сменя само гумените пера и как става.

3. Нормално ли е при натискане на две зони на климатроника да духа само от едната. Както и да ги комбинирам трите варианта все духа макс от една. Тези до вратите пък винаги духат независимо какво съм натиснал. Когато съм пуснал само да духа в краката предното стъкло се изпотява доста често. имам ли проблем или просто си е недъгав контрола?

 

Благодаря.

 

Предполагам че искаш да намалиш интервала на рамената при 1ва позиция на лостчето и последна позиция на допълнителното копче. И аз търсих да направя това, но не намерих нищо.. Явно не може, въпреки че и мен ме дразни.

Редактирано от hranow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно, разликата е огромна и дразни адски много защото в 80% когато вали искам чистачките да са в тая липсваща зона. Все си мислех че интервала може да се зададе софтуерно някак. Жалко ако не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, след Тази тема и аз се сдобих с дълго търсената количка. Разучаваме се още и изникват разни въпросчета: До копчето за фаровете имам едно малко копченце което се врътка на "0" и "1" - каква му е целта и какво точно прави, че го врътках така и иначе и не видях да става нещо? Другото е на климатроника на мястото на "OFF" при останалите а4-ки при мен е една стрелка с буквата "А" - нещо не можах да схвана какво точно прави? И как по дя***те се включва подгева на огледалата. Прибирането и затъмняването го схванах, ама подгрева как е? Също така фаровете имат и позиция авто, но през деня не се палят - та възможно ли е да се направят дългите да работят като дневни или да си монтирам DRL модула от старата кола, че пускане на ксенона на всяко палене не ми се струва добре...

 

П.П. Колата е А4 Б6...

Редактирано от GRUEL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това малкото копченце като го натиснеш навътре,изскача навън.От него се включват/1/ или изключват/0/ халогените при отключване/заключване на автомобила.

Демек функция ''Изпрати ме до вкъщи''.

 

Подгрева на огледалата трябва да е от бутона на климатроника за подгрев на задното стъкло.

 

Климатроника ти е с допълнителна функция,затона няма ''OFF''-пост 5950 от тая тема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=155600&page=298

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другият вариант е това малко копченце дето се върти да е за дневните светлини. Сложи го на 1 и ключа на ауто, така трябва да работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...